Právo

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Je podle Vás nutné mít na komerčním webu (službě), "neprůstřelná" pravidla a vymezení všech pojmů? Zaujala mě pravidla PlaCla, přijde mi to skoro brutální.

Myslíte si, že se v ČR musíme takto bránit proti nějakému soudnímu napadení nebo stačí jen vymezit několik základních pravidel? Je mi jasné, že když bude služba mít milionové obraty, radši se pořádně ochrání, ale PlaCla je přeci jen projekt menší rozměrů.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Určitě to pravidla chce mít jasně stanovená.
- Minimálně tu část kdo je provozvoatel, co je služba, kdo je zákazník atd. Tyto definice by měl mít každý web. (provozovatel by měl být "údajně" na každém komerčním webu)
- Vyloučení odpovědnosti se taky hodí v případě diskuzního fóra či sdílení souborů. (kvůli Isifa, OSA atd.)
- Pravidla o zasílání informačních emailů by jsem taky nepodceňoval.
- Ukládání osobních dat je případ sám pro sebe :/

Výše zmíněné body vychází z různých diskuzí a kauz co jsem si přečetl na webu. Některá pravidla jsou prostě založena na reálných zkušenostech. Ten zbytek těžko říct. Vždy je lepší se mít na co odvolat, než se dohadovat.

Někdo na webtrhu postoval super pravidla, kde v levém sloupci byl odstavec právnického textu a v levém jen souhrn. Dost se mi to líbilo, ale už to nenajdu.

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Asi nemohu než souhlasit :) +
Zkusím ještě vyhledat nějaké rady a zmiňovaný příspěvek.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
hitow92 píše:
zmiňovaný příspěvek.


Kdyby bylo hledání úspěšné, prosím o link sem, nebo do PM. Dík moc

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Pustil jsem se do nočního hledání, nejblíže Dragovu popisu je asi následující (wordový dokument ke stažení).

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
hitow92 píše:
Je podle Vás nutné mít na komerčním webu (službě), "neprůstřelná" pravidla a vymezení všech pojmů? Zaujala mě pravidla PlaCla, přijde mi to skoro brutální.

Myslíte si, že se v ČR musíme takto bránit proti nějakému soudnímu napadení nebo stačí jen vymezit několik základních pravidel? Je mi jasné, že když bude služba mít milionové obraty, radši se pořádně ochrání, ale PlaCla je přeci jen projekt menší rozměrů.


To se ptas vazne?

Kolik casu zabere psani spatnych pravidel/podminek a kolik psani lepsich?
Co jsou mensi rozmery a co jsou vetsi rozmery (projektu)?

Vyplati se pro "projekt mensich rozmeru" mit mensi (nebo dokonce vetsi) problem, protoze usetrili cas pri psani pravidel?
no cooking

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Ano ptám se vážně a dostal jsem vážnou odpověď... Tvoje to bohužel nebyla. Jestli k tomu nic nemáš, tak se k tomu nemusíš vyjadřovat.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se