Právo

PeKr
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 92
Registrace: 20.04.2017
Ahoj
Nový webdeale
Na netu je spousta názorů na nový zákon o spotřebitelských úvěrech versus provozovatelé affiliate „půjčkových“ webů

Spadají pod nový zákon či nikoliv?

Spousta nejasností ve stále lukrativním oboru zdá se ticho po pěšině, ale co na to zákon?
Provozovatelé affiliate odpovídají každý jinak se slovíčkem dle našich právníků to je tak..
Nikdo tedy neví?
Máte někdo z Vás ověřené informace od právníka?

Okrajově jsme to diskutoval i s naším právníkem ( pujčky neděláme ptal jsem se jen ze zajímavosti)
Jeho názor zní, že pokud někdo doporučuje poskytovatele půjčky spadá pod nový zákon o spotřebitelském úvěru :)

Bylo by fajn kdyby se zde vyjádřili například
Volsor, Leadsor, Zonky a jiní

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Tak snad nečekáš že ti tu řeknou, ne je to na h.... každý partner se musí stát zprostředkovatelem atd... :-) Přirozeně že budou tvrdit že je vše sluníčkově čisté. A třeba je... Zákon nám platí již delší dobu a zatím jsem nezaznamenal jediný článek o tom, že byla někomu udělana pokuta. A to si myslím že affiliate/zprostředkovatelé etc... jsou až na konci řetězce. První na koho se případné orgány činné zaměří budou poskytovatelé kteří už dávno poskytovat nemohou, ale dávají půjčky jak na běžícím pásu dokud jim to někdo nezarazí...
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

Václav Bartoš
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 146
Registrace: 03.04.2017
Dovolil jsem si přesunout diskusi do rubriky Právo.

Mike92
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 102
Registrace: 22.08.2013
Poměrně zevrubně se k tomu vyjádřila sama ČNB jako dozorový orgán nad spotřebitelskými úvěry v tomto dokumentu v odpovědi na ot. 25:

https://www.cnb.cz/miranda2/export/site ... 7_2016.pdf

PeKr
Zabanován
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 92
Registrace: 20.04.2017
@Mike92
Diky za reakci
perfektní odkaz
určitě pomůže v orientaci ostatním

Mě zajímá praxe obou stran

příklad teoretický
blog
publikuji píšu články o půjčkách
odkazuji v nich na půjčkový affil
"sem tam" vhodně umístěný banner na půjčkový affil
inkasuji a fakturuji provize za marketing- třeba-(?)

Krizový scénář: škodík mě napráská, že zprostředkovávám úvěry tedy doporučuji v textových odkazech na svém blogu
Kdo to posoudí a podle čeho co vlastně tedy dělám?

O víkendu napíšu emaily s odkazem sem 3 zmíněným affiliate jsem zvědav zda se někdo vyjádří konkrétně

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se