Redakční systémy

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Ahoj, chystám se dělat jedno fórum a nevím na čem jej postavit. Zatím se rozhoduji mezi phpBB, punBB, SMF. Zkušenosti mám zatím jenom s phpBB a jsem s ním spokojenej, jenže se mě zdá jako zbytečně moc robusní řešení na to aby mě na tom běželo malé fórum a zároveň to moc nevytěžovalo hosting. Jaký systém by jste mě doporučily na jednoduché fórum? Díky
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Já si myslím, že to phpBB je nejvhodnější řešení. Nevím, jakou zátěž generují jiné systémy, ale s phpBB si můžeš podle mého názoru nejlépe vyhrát a sám jsi s ním spokojený. Jinak malé fórum lze postavit i na Wordpressu a další menší systémy jsou zde: http://navody.c4.cz/diskuzni-fora Zkoušel jsi všechny?

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Díky za odkaz, podle názvu se mě taky líbí MiniBB :) Nejvíce co vidím tak phpBB ale to spíš u větších fór, dost často je teď vidět i SMF. Kombinací s WP bych se nejraději vyhnul protože, to nejsou vždy 100% řešení a tam by bylo to WP trochu navíc, bude to čistě jen fórum. Máte někdo zkušenosti s SMF nebo MiniBB? Jinak s phpBB jsem spokojenej na jiných fórech, akorát na tomto bych 80% funkcí nevyužil.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
V minulosti mi mé malé forum pro kamarády a plánovaní akcí běželo na http://newsboard.unclassified.de/ a byl jsem spokojen viz třeba http://dargorath.savana.cz/domluva/foru ... hread&id=8 Jen teď mi to tam spamují booti. Fórum nově běží na hostforu od Savany a taky se mi řešení líbí. http://domluva.cz/?page=forum&forum=1&t ... bd4674c543

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Díky všem za odpovědi, nakonec jsem se rozhodl pro phpBB protože s ním mám zkušenosti a má dobrou uživatelskou podporu.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Robert
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 126
Registrace: 15.07.2011
Na menší fórum je dobrý PunBB. Jednoduchá administrace a hlavně dobře navržená databáze (žádný zbytečný joiny).

Smarty
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 5
Registrace: 18.04.2012
Vidím že si sa už rozhodol, každopádne aj tak ti prihodím ešte jedno - Simple Machines Forum. Veľmi sa podobá phpBB no je modernejšie, jednoduchšie ako phpBB (resp. menšie), máš preň veľa tém a doplnkov, atď.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
SMF je fajn, ale já se tam ztrácel v administraci. V podstatě ti nemohu doporučit nic jiného než phpBB3, což je naprosto bombastický systém s šablonovacím systémem, který nemá obdoby a když se s tím naučíš, tak je to hrozně příjemná práce. phpBB3 sice nabízí spoustu věcí, ale většina z nich jde vypnout a tudíž ti fórum bude zatěžovat hosting ještě méně. A nenech se zmást i náročností phpBB3, říkanky o tom jak je phpBB náročné a neoptimalizované byly možná pravdou v dobách phpBB2, ale phpBB3 většinu toho cachuje a zátěž je proto minimální.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Najvýhodnejšie riešenie je phpbb.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já si myslím, že nejlepší je jednoznačně phpbb. Je jednoduché na nastavení, svižné a obsahuje mnoho funkcí již ve svém základu a tak je dobré i pro takové jako já, co si s nějakými kódy a dalšími věcmi netykají :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Drive jsem pouzival minibb, ale je toho tam az moc malo na muj vkus a nema to takovou paradni podporu jako phpBB. Rozhodne bych doporucil phpBB, mam tohle forum moc rad a pouzil bych ho i na mensi forum ;).

Karlos
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 27
Registrace: 15.02.2012
Mám několik fór postavených na phpBB a maximální spokojenost. Navíc se jedná o nejrozšířenější fóra, takže uživatelé jsou na ten systém už zvyklí. Jinak jediný problém je boj se spamem... ale to je asi všude :-(

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
SMF i phpBB jsem osobně zkoušel a mohu říci, že bych rozhodně doporučil phpbBB. Za prvé mají skvělý šablonovací systém, takže vývoj designu je uživatelsky přívětivej a dá se celkem pohodlně tvořit a také phpBB lze skvěle modifikovat. Buďto si psát vlastní mody, nebo použít nějaké z těch stovek, co jsou již vytvořeny
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Otakar: teď jsem si tam taky nastavil otázku a myslím že je to lepší než nějaký těžko rozluštitelný obrázky taky beru jako velký plus že už možnost otázky a odpovědi je přímo v základní instalaci
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Bacon
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 52
Registrace: 17.04.2011
Na větší a složitější věci rozhodně phpBB. Kde je možno si připlatit, tak tam asi vBulletin (ale ten má oproti phpBB docela nepřehlednou administraci). No, a na menší projekty bych se nebál vzít PunBB / FluxBB. Oba vychází ze stejného základu. No, a nakonec možná ještě Vanilla, což jsem v ČR snad nikde neviděl v provozu, ale vypadá velmi hezky.

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Do Wordpressu se dá použít třeba plugin Mingle Forum. Je to velmi jednoduché fórum.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
prclan: na fóra ve Wordpressu používám http://bbpress.org/ ale moc dobře si to nedokážu představit že by na tom běželo čistě jen fórum, to by tam bylo WP zbytečný
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Pokud to má být čistě fórum, tak určitě něco co je na to přímo dělané, všechny systémy diskuzních fór jsou lepší než předělaný wordpress. Pokud to chceš mermomocí postavět na Wordpressu, tak doporučuji BBpres od autorů Wordpressu, ten je z těch doplňků, které z blogu udělají fórum, nejlepší.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se