Redakční systémy

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Byl důvod proč přecházet, již nebyla podpora pro starší verzi a nebyly vydávány aktualizace a proto byla snadněji napadnutelná.
No u WP zatím žádný takovýto problém nemám, šablonu používám už od verze 3.4 a stále vše šlape. Pluginy, také fungují, tak že za mě to WP má vyřešené mnohem lépe než Joomla!.
A s tím, zdali bude přechod z 2.5 na 3.5 hračka se ještě uvidí.

Pro stephan: zadej do google joomla nebo drupal themes ono ti to jistě najde i jiné stránky než jen themeforest.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Wordpressu bych se vůbec nebál, běží na něm i tak velké weby jako např. http://en.wordpress.com/notable-users/. Joomla je určitě taky fajn volba, pokud se v ní člověk vyzná. Podle mě je to hlavně o tom, co komu víc sedne a s čím se naučí.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Fit píše:
Wordpressu bych se vůbec nebál, běží na něm i tak velké weby jako např. http://en.wordpress.com/notable-users/. Joomla je určitě taky fajn volba, pokud se v ní člověk vyzná. Podle mě je to hlavně o tom, co komu víc sedne a s čím se naučí.


Koukal jsi se i do popisku u webů uváděných na tvém odkaze? U většiny těch velkých webů slouží Wordpress pouze jako blogovací služba, ale hlavní web běží na něčem jiném - např. CNN a Forbes na Drupalu.

Popravdě zatím jsem nenašel jediný velký web (velká komunita, práce s obsahem, blogy, bezpečnost), který by běžel na wordpressu. Bohužel to vypadá tak, že se budu muset začít učit ovládat Drupal.

Zeptám se jinak, stavěl by zde někdo web jako Idnes.cz na Wordpressu? Asi ne, nebo se pletu? :/

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
stephan: Přijde Ti, že takový TechCrunch je malej web? :D viz.: http://techcrunch.com/

A jinak, chtěl bych vidět, jak uděláš web typu Idnes (co se týká rozsahu informací). Jsi milionář? WP se dá v pohodě přizpůsobit na to, co potřebuješ. Bezpečnost se dá pořešit, stačí si o tom něco přečíst, k tomu nastavit nějaký cache plugin a můžeš mít klidně desítky tisíc návštěv denně a naprosto bez problémů.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Fit píše:
stephan: Přijde Ti, že takový TechCrunch je malej web? :D viz.: http://techcrunch.com/

A jinak, chtěl bych vidět, jak uděláš web typu Idnes (co se týká rozsahu informací). Jsi milionář? WP se dá v pohodě přizpůsobit na to, co potřebuješ. Bezpečnost se dá pořešit, stačí si o tom něco přečíst, k tomu nastavit nějaký cache plugin a můžeš mít klidně desítky tisíc návštěv denně a naprosto bez problémů.


TechCrunch určitě není malý web, ale nenabízí návštěvníkům vlastnosti, které u plánovaného webu chci a podobné vlastnosti jsem neviděl u žádného WP webu. Bohužel. Rád bych využil WP, protože jsem na něj zvyklý a umím ho již částečně ovládat. Proto jsem zvědavý, co přinese nová verze. Web začnu předělávat až někdy na jaře příštího roku, tak uvidím, kam se vývoj jednotlivých systémů posune.

Navíc TechCrunch a další referenční weby běží na VIP Wordpressu a předpokládám, že se bude dost lišit od klasického Wordpressu hlavně v práci s obsahem.

Máš pravdu, nejsem milionář, ale stejně se do velkého webu pustím. Nebude to však web alá Idnes, ale spíš něco na způsob Orbionu,Tripzone nebo Svetadily. Kdybych neměl podobné plány, tak nekupuji web oCestovani.cz :)

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Aha, tak záleží, jak to chceš mít. Já mám docela taky velký magazín už pro rybáře a řeším to tak, že na magazínovou část mám WP a na fórum phpBB. Stejně to má třeba i http://www.svetandroida.cz/ + androidforum.cz. Jen jsem chtěl trochu obhájit WP, nemám nic proti ostatním CMS.

oCestovani.cz - tak to držím palce, to by mohl být pořádný web potom. Sám mám VŠ cestovního ruchu, tak se tam rád občas podívám a ten web znám. Držím palce!

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
stephan píše:

Máš pravdu, nejsem milionář, ale stejně se do velkého webu pustím. Nebude to však web alá Idnes, ale spíš něco na způsob Orbionu,Tripzone nebo Svetadily. Kdybych neměl podobné plány, tak nekupuji web oCestovani.cz :)


Web ocestovani.cz býval svého času dost oblíben, taky jede už tuším od roku 2007 cca. Ale bude na něm tedy halda práce, je to neudržované, fotky v cestopisech jsou fuč a celkově je web strašně chcíplej. Ale zas na druhé straně je to slušnej základ. S dobrým CMS jako je Drupal, nebo Joomla obsáhneš všechno co na webu bylo s jednou platformou. Fórum, magazín i cestopisy. No jsem na to zvědav, já jsem tedy s posledním kouskem začal jak se říká na zelené louce, ale už se to začíná zvedat, pomalu, ale jistě bude na čase spustit i to fórum. práce je ale pořád víc než dost.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Fit píše:
Aha, tak záleží, jak to chceš mít. Já mám docela taky velký magazín už pro rybáře a řeším to tak, že na magazínovou část mám WP a na fórum phpBB. Stejně to má třeba i http://www.svetandroida.cz/ + androidforum.cz. Jen jsem chtěl trochu obhájit WP, nemám nic proti ostatním CMS.

oCestovani.cz - tak to držím palce, to by mohl být pořádný web potom. Sám mám VŠ cestovního ruchu, tak se tam rád občas podívám a ten web znám. Držím palce!


Já sám WP hodně doporučuji (kromě ocestovani.cz mám všechny weby na WP a jsem spokojen). Pro většinu webů je naprosto dostačující, ale pro komplexní weby si myslím, že jsou momentálně lepší řešení. Na druhou stranu udělal WP za poslední rok velký pokrok a pokud by se mu to povedlo zopakovat, tak o něm možná vážně začnu uvažovat i pro oCestovani.

freez píše:
Web ocestovani.cz býval svého času dost oblíben, taky jede už tuším od roku 2007 cca. Ale bude na něm tedy halda práce, je to neudržované, fotky v cestopisech jsou fuč a celkově je web strašně chcíplej. Ale zas na druhé straně je to slušnej základ. S dobrým CMS jako je Drupal, nebo Joomla obsáhneš všechno co na webu bylo s jednou platformou. Fórum, magazín i cestopisy. No jsem na to zvědav, já jsem tedy s posledním kouskem začal jak se říká na zelené louce, ale už se to začíná zvedat, pomalu, ale jistě bude na čase spustit i to fórum. práce je ale pořád víc než dost.


Máš pravdu, že dříve to byl jeden z nejlepších webů zaměřených na cestování. Poté se o web minulý vlastník přestal starat, což mu nemám za zlé, protože se věnoval jiným, výnosnějším projektům. Naopak za to mohu být rád, protože jinak bych se k takovému webu nikdy nedostal :)

Web byl několik let neaktualizován a je to na něm pořádně znát. Přesto je až s podivem, že si udržel velmi slušnou návštěvnost, ačkoliv přes 2 roky na web nebyl přidán jediný článek nebo cestopis. A proto bych ho příští rok chtěl opět uvést do provozu. Však to bude skvělý doplněk k dalšímu webu, na kterém teď pracuji.

Fotky jsem s těžkým srdcem musel vymazat, protože dle názoru právního poradce byly nedostatečně vyřešeny autorská práva. Radši vymazat několik tisíc fotek, než poté řešit spory u soudu :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
stephan píše:

Web byl několik let neaktualizován a je to na něm pořádně znát. Přesto je až s podivem, že si udržel velmi slušnou návštěvnost, ačkoliv přes 2 roky na web nebyl přidán jediný článek nebo cestopis. A proto bych ho příští rok chtěl opět uvést do provozu. Však to bude skvělý doplněk k dalšímu webu, na kterém teď pracuji.

Fotky jsem s těžkým srdcem musel vymazat, protože dle názoru právního poradce byly nedostatečně vyřešeny autorská práva. Radši vymazat několik tisíc fotek, než poté řešit spory u soudu :)


To víš, jak si nějaký web jednou získá dobrou pověst, jen tak s ním něco nezamává. Ty fotky to je problém, jak to tam nahrává kde kdo, tak nikdy nevíš, ale je toho materiálu škoda, bylo toho hodně a většinu se už asi nikdy nepodaří sehnat.

Jaká je tam zůstatková denní návštěvnost s ohledem na neaktuálnost webu (neber v potaz sezonní výkyv) cca průměr ?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
freez píše:
To víš, jak si nějaký web jednou získá dobrou pověst, jen tak s ním něco nezamává. Ty fotky to je problém, jak to tam nahrává kde kdo, tak nikdy nevíš, ale je toho materiálu škoda, bylo toho hodně a většinu se už asi nikdy nepodaří sehnat.

Jaká je tam zůstatková denní návštěvnost s ohledem na neaktuálnost webu (neber v potaz sezonní výkyv) cca průměr ?


Fotky mám zazálohovaný, ale dávat je tam znovu nebudu. Je to škoda, protože jak říkáš byly mezi nimi i skvosty, které jinde nejsou. Ale tohle opatření se muselo udělat.
Problémem ani není tak, že tam fotky nahrával kdokoliv, jako spíš nedostatečně propracované podmínky užití a ochrana vlastníků autorských práv. Pokud by někoho zajímalo, jak se nebát vymahačských agentur, tak ať se zaměří na UGC (user generated content) licence - na tomto principu fungují fóra, servery jako ulozto...

Web díky své obsáhlosti netrpí sezónními výkyvy - dlouhodobý průměr je cca 500 uip. Pokud se web předělá do více magazínového formátu a opět se rozjede, tak předpokládám, že by mělo dojít k nárůstu jak díky posunu v SERPu, tak díky častějšímu návratu návštěvníků. Momentálně jsou návštěvníci hlavně ze SERPu.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se