Redakční systémy

iQshow
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 05.11.2012
Zdravím Vás ,chcem sa opýtať čo alebo ktorý CMS je lepší - Joomla? Drupal? Wordpress?

Magazín - MFA - Blog

Hlavná vec kde lahšie prerobiť webdesign poprípade vlastný webdesign nasadiť. ( najlepšie konfigurovať )

napr - extrahardware.cnews.cz ( drupal ) je tažké niečo takéto spraviť?

-- 14. 11. 2012 22:20 --

a na ktorý systém lahšie zohnať témy.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tvorba vlastní šablony, aby to nějak vypadalo není jednoduchá ani u jednoho systému, u Joomly je ale podle mě nejsložitější. Nicméně většina dobrých šablon jsou komerční koupené šablony, dneska jsou ceny velmi dobré a lze koupit pěknou funkční šablonu, které není na každém druhém webu za nějakých 500 až 1000 korun.

O vhodnosti jednotlivých systémů, by se dalo povídat hodně dlouho. Poslední dobou mě velmi zaráží problémy a dotazy lidí, co chtějí na WP dělat větší magazín a hrozně se divý, že valnou většinu věcí WP v základu prostě neumí a musí instalovat spoustu dalších rozšíření, to například Joomla v základu bez rozšíření třetích stran obstará valnou většinu toho, co u magazínu potřebuješ. Pro blog, je WP velmi vhodný, pokud to ale bude pořád jen blog. Dost často se například setkávám s názorem, že WP je oproti Drupalu a Joomle daleko jednodušší na správu, no nemyslím si to.

Pokud ti jde prioritně o design, sáhni po WP, nesmíš se ale pak divit, že většinu magazínových funkcí budeš muset řešit přes rozšíření třetích stran a doufat, že budou bezpečné.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

iQshow
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 05.11.2012
dakujem, wordpress je na moj vkus dosť amaterský, pracoval som stým strašne dlho, skúsim joomlu. radšej sa naučím nový systém a potom uvidím.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Já to vidím takto:
WordPress - jednoduchý na administraci, z těchto tří nejvíce rozšířený, dobrá podpora, spousta pluginů na všechno možné.
Drupal - dost složitý na administraci, šablonovací systém dost složitý, máš zvlášť šablony pro web a administraci
Joomla - dřív jsem ji zkoušel byla to ještě verze 1.5 a vůbec mě nesedla, ale nová verze může být lepší
použítí vidím asi takto: WP je dobrej na blog, magazín i informační web, zprovoznění je jednoduché, má dobrou podporu a s problémem si většinou za dopomoci vyhledávače poradíš. Drupal je složitej, vhodnej na velké magazíny, zprovoznění je celkem složitý, ale zase se na tom dá postavit složitější řešení než na WP.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
Otřepaná otázka, na kterou nezná nikdo jednoznačnou odpověď :D
Na magazín bude nejlepší asi drupal, ale snadněji ho vytvořím na WP. Blog WP. MFA web - na to nepotřebuješ ani redakční systém snad a ušetříš za hosting (napr W k doméně miniweb zdarma)
Joomla je podlě mě mimo, také možná proto, že jsem neměl čas ji důkladně poznat, ale uznávám, že se na ni dají dělat nádherné věci.

Celkově si myslím, že na opensourech se dá postavit jakýkoliv web, chce to jen najít správné kombinace rozšíření a promyslet to no :D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Já osobně používám na všechno Wordpress. Tím nechci hanit ostatní systémy, je to spíš o tom, co komu sedne a s čím se tak nějak sžije.

Jinak co se týče magazínu, tak nevidím na WP problém. Jaké věci pro magazín nejsou v základu? Nepoužívám v podstatě žádné speciální pluginy a na WP mi běží třeba tento magazín: http://www.lovkapra.com/

Je to spíš o tom, aby si člověk zařídil kvalitní šablonu. A že je jich pro magazíny na WP opravdu moc. Já používám placenou, těch 50 dolarů za to stálo a nestěžuji si. Znám ale i fajn free šablony pro WP, které jsou velmi dobře použitelné.

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
Za mě Blog a magazín jednoznačně Drupal, MFA - wordpress nebo čistě html

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Fit píše:
Jinak co se týče magazínu, tak nevidím na WP problém. Jaké věci pro magazín nejsou v základu? Nepoužívám v podstatě žádné speciální pluginy a na WP mi běží třeba tento magazín: http://www.lovkapra.com/

Je to spíš o tom, aby si člověk zařídil kvalitní šablonu. A že je jich pro magazíny na WP opravdu moc. Já používám placenou, těch 50 dolarů za to stálo a nestěžuji si. Znám ale i fajn free šablony pro WP, které jsou velmi dobře použitelné.


Tak u tebe je to trochu jinak, protože jsi právě koupil slušnější šablonu, já se bavil o WP se základem, například profil autora vím že WP prostě neuměl a pokud jsi chtěl, aby na magazín psalo více lidí a měli profil, už jsi musel použít nějaké rozšíření. Další věcí bylo roztřídění registrujících se lidí, autor, publisher, editor, admin, atd. Co se základní šablony týká, to je taky masox. Dneska už je asi WP trochu někde jinde, já když jsem vybíral, neuměl WP oproti Joomle vůbec nic, ale to už je nějakej pátek. Pozitivní může být jenom to, že pro Joomlu vyšla komponenta WP jako blogovací komponenta :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
freez: Jo, to byl problém starších verzí. Dřív to tam fakt nebylo. Dneska jsou profily autorů i to roztřídění registrujících se lidí, autor, publisher, editor, admin v základu. Pak si jen člověk musí vybrat vhodnou šablonu, podle toho, jestli chce dělat blog, magazín nebo něco jiného. Taky ta šablona musí být přizpůsobena pro novější verze WP, staré šablony samozřejmě nebudou nové věci umět a musí se upravit.

Jinak s Tebou souhlasím. Podle mě je skoro jedno, co si člověk zvolí, hlavně, aby to vyhovovalo a uměl se v tom vyznat. Třeba takový obrovský http://techcrunch.com/ běží také na WP.

Drupal jsem nikdy nezkoušel, Joomla se mi docela líbí, možná na ní zkusím něco v budoucnu udělat, abych se naučil nový systém :).

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Osobne som zástancom WP pre magazíny / blogy - jednoduchá administrácia, dostatok vhodných šablón / pluginov. Joomlu som používal a testovanie na viacerých weboch ale príliš mi nesedela. Na MFA postačí HTML/CSS/+PHP.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
I já jednoznačně upřednostňuji WP. Jednoduché, nenáročné a snadno modifikovatelné. Ale jak už zde bylo zmíněno, každý si musí najít to své nejoblíbenější. Já třeba nikdy nepřišel na chuť Drupalu, který mi z nich takhle na oko přijde po všech stránkách jako nejhorší (i když tomu tak samozřejmě být nemusí a asi ani není).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Oživím toto téma a zeptám se na váš názor. Kam si myslíte, že se bude ubírat Wordpress? Bude se přibližovat funkčností k Drupalu/Joomle nebo to i do budoucna zůstane systém s mnoha funkcemi, který přesto bude nevhodný pro náročnější portály?

Posledních pár dnů zkoumám redakční systémy, abych vybral ten správný pro připravovaný projekt. A ačkoliv to říkám nerad, tak to vypadá, že opustím Wordpress a přesedlám na Joomlu nebo spíše na Drupal.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Ale na wordpressu běží i velké projekty ;)
A co se směru týče, tak nedá se přesně říci, ale jistě bude každý systém něčím originální.

Článek +/- redakčních systémů: http://blog.doprofilu.cz/nezarazene/jak ... volit.html
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
peeeeta píše:
Ale na wordpressu běží i velké projekty ;)
A co se směru týče, tak nedá se přesně říci, ale jistě bude každý systém něčím originální.

Vím, že na něm běží velké projekty, ale v porovnání s Drupalem se jedná stejně o "menší" weby.

Jde mi to spíše o to, že Drupal a patrně i Joomla mají již v základní instalaci dobře zvládnutou práci s obsahem. O Wordpressu to bohužel nemohu říct, bohužel je to dáno historicky.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jde o to, co chceš vytvořit za web, pro každý je vhodný jiný CMS a také je to určeno tím, jaký ti vyhovuje a na jaký jsi zvyklí. Já začínal u Joomla! a sice má spousty funkcí, ale přechod z verze na verzi je strašný. Wordpress tohle zase již má řešený a Drupal chce aspoň nějakou znalost programování.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
peeeeta píše:
Jde o to, co chceš vytvořit za web, pro každý je vhodný jiný CMS a také je to určeno tím, jaký ti vyhovuje a na jaký jsi zvyklí. Já začínal u Joomla! a sice má spousty funkcí, ale přechod z verze na verzi je strašný. Wordpress tohle zase již má řešený a Drupal chce aspoň nějakou znalost programování.


Řekněme, že plánovaný web se bude přibližovat webům jako Orbion.cz, Idnes.cz, apod. Momentálně bych volil drupal, ale momentálně jsem na Wordpressu a proto mě zajímá, kam si myslíte, že se vývoj posune?

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No tak pokud umíš s drupalem a jelikož web chceš založit v brzké době, tak zvol drupal a nečekej, kam se wordpress ubere. Jelikož jeho směr se jistě razantně neotočí.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Již 5 let používám Wordpress a jsem spokojený, je rozšířený a hlavně na něj vývojáři s aktualizacemi nezapomínají. Je pro středně velké weby, magazíny, zmákne i spousty pluginů.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
peeeeta píše:
Ale na wordpressu běží i velké projekty ;)
A co se směru týče, tak nedá se přesně říci, ale jistě bude každý systém něčím originální.

Článek +/- redakčních systémů: http://blog.doprofilu.cz/nezarazene/jak ... volit.html


K tomuto tvému článku jsem ti už dával upřesňující koment, který tam ale najednou není. Máš tam spoustu nepřesností a nepravd u většiny CMS o kterých tam píšeš.

-- 24. 09. 2013 22:34 --

peeeeta píše:
Jde o to, co chceš vytvořit za web, pro každý je vhodný jiný CMS a také je to určeno tím, jaký ti vyhovuje a na jaký jsi zvyklí. Já začínal u Joomla! a sice má spousty funkcí, ale přechod z verze na verzi je strašný. Wordpress tohle zase již má řešený a Drupal chce aspoň nějakou znalost programování.


To záleží na jaké verzi si začínal, jestli již na Mambu, o tom ale pochybuji, nebo na Joomle 1.0 tak tam byl přechod na další verze problém. Od Verze 1.5 je update otázkou jednoho kliknutí. Dnešní Joomla 2.5 už je úplně někde jinde.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Přechod z 1.5 na 2.5 nebylo na jedno kliknutí bylo s tím dosti problémů.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
peeeeta píše:
Přechod z 1.5 na 2.5 nebylo na jedno kliknutí bylo s tím dosti problémů.


Pomocí komponenty jUpgrade to byla otázka tak 10 minut. A přechod na novější verze například z 1.5.16 na 1.5.25 atd to bylo ještě jednodušší.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Ano přechody z 1.5.16 na vyšší třeba 1.5.25 bylo snadné, ale jUpgrade nebyla originální komponenta od tvůrců Joomla! (přesto vlastní komponentu slibovaly) a také bylo potřeba, aby všechny komponenty, které byly na na 1.5 byly vytvořeny i na 2.5. Také dalším problémem bylo chybné přenášení ID článků a podobných problémů. Při přenosu klasické joomla bez komponent a různých doplňků problém nebyl (ale bylo potřeba upravit šablonu, která z verze 1.5 na verzi 2.5 již nefungovala), ale při aktualizaci rozšířenější joomly bylo dosti problémů, tak že to jistě nebylo tak snadné, jako aktualizace wordpressu.
Tak že jsem si jist, že rozsáhlejší web, nebylo možno přenést jen tak za 10 minut, natož u někoho, kdo se moc v programování nevyzná.

Zde popis některých problémů a odkazů se najde více: http://www.joomlaportal.cz/index.php/fo ... =6&start=6
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No jo, ale podpora pro rozšíření třetích stran a šablon je trochu problém všude, i u WP. Pokud jsem přenášel jen Joomlu a šablonu a komponenty nainstaloval znovu, neměl jsem problém. Nebudu brát v potaz ty, co to zkoušeli na různých free hostinzích jako IC.cz atd, tam byl problém se vším. Na druhou stranu web na J 1.5 může vesele jet dál a není potřeba přecházet na J 2.5. U nového webu bych už ale volil J 2.5 pro kterou by měl být přechod na J 3.5 už hračka.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Doporučíte nějaký server, na kterém se dají zakoupit šablony pro Joomlu a Drupal? Na Themeforest toho moc není.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se