Redakční systémy

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Zdravím,

uvažuji o koupi webu. Vzhledem k tomu, že web běží na vlastním redakčním systému a nevím, jestli mi bude vyhovovat, tak by mě zajímalo, jestli je funkčně možné změnit redakční systém za chodu? Jak taková výměna probíhá a co je k tomu potřeba?

Kolik by takový přerod na wordpress stál? (orientačně)

Podstoupili jste již podobnou změnu?

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
O jak velký web se jedná?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Vůbec tomu sice nerozumím(takže nevím, proč sem vlastně píšu) ale jednou jsem byl postaven před podobnou volbu....né že by to bylo neřešitelné, ale tenkrát to stálo tolik, že jsem těch 150 článků ručně překopíroval raději do WP, než bych koupil za pár tisíc soft na míru, který by to ai udělal, ale ne vše správně...Ano, debilní práce...ale za celou sobotu, co jsem to dělal, bych si tolik nevydělal...navíc funkčnost CMS systému neuměla třeba do WP SEO plugin převésti...takže těžkej pakec, ale asi jsem se rozhodl správně. Pokud by ovšem byl rozsah několik tisíc stran, asi bych neváhal:-)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Otázka je, co to je ten vlastní CMS za kousek, podívej se jak vypadá databáze a porovnej jí se strukturou databáze WP, pak budeš moudřejší. pokud to bude jen trochu schůdné, nainstaluješ třeba na subdoménu WP a naimportuješ DB z toho CMS a případně upravíš, pokud to tedy půjde. Až to budeš mít hotové, doladíš si zbytek webu a "prakticky" bez výpadku přehodíš web, za web. Pokud si to nikdy nedělal, tak se připrav na hodně dlouhou zábavu, pokud to někomu zadáš, tak podle rozsahu té databáze se cena může pohybovat od tisíců do klidně deseti tisíců. Pokud ale nemáš zatím přístup do toho CMS a vlastně nevíš do čeho jdeš, tak upřímnou soustrast.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
idp,sikec: web ma zaindexovano nekolik tisic stranek, takze rucni prevod nepripadav uvahu

freez: databázi jsem zatim nevidel, takze nedokazu posoudit jeji strukturu. Takze staci pouze mit podobnou strukturu databaze a to je vsechno? Nic vic se nepotrebuje?

Otazkou je, jestli se mi prevod vyplati nebo radsi najmout nekoho, kdo by mi upravil soucasny system.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
stephan píše:

freez: databázi jsem zatim nevidel, takze nedokazu posoudit jeji strukturu. Takze staci pouze mit podobnou strukturu databaze a to je vsechno? Nic vic se nepotrebuje?

Otazkou je, jestli se mi prevod vyplati nebo radsi najmout nekoho, kdo by mi upravil soucasny system.


Pokud jsou to články, tak by to stačilo, jestli je to fórum, nebo katalog, bude to složitější. Vždycky je to ale o tom, co je v databázi a jak je ta databáze strukturovaná, načíst se pak dá lecos. Pokud to ale jede na vlastním CMS pán bůh ví, jak ty tabulky v databázi budou vypadat.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
freez píše:
Pokud jsou to články, tak by to stačilo, jestli je to fórum, nebo katalog, bude to složitější. Vždycky je to ale o tom, co je v databázi a jak je ta databáze strukturovaná, načíst se pak dá lecos. Pokud to ale jede na vlastním CMS pán bůh ví, jak ty tabulky v databázi budou vypadat.


Z vetsiny to jsou clanky. Ted znam aspon zakladni postup prevodu. Pokusim se vyloudit databazi, abych vyzkousel prevod na wordpress.

System je od kvalitni firmy, tak snad bude databaze solidne vytvorena.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Ono je teoreticky jedno, jak je koncipována databáze, všecko se dá převést. Pokud to má být za chodu, tak by měl převod na novej RS probíhat nějak takto:
  • stažení aktuální databáze někam na jiný server nebo na localhost
  • úprava struktury dat v databázi, aby odpovídala systému wordpress
  • instalace wordpressu na jiný server / localhost
  • převod upravené databáze do databáze wordpress
  • synchronizace dat a zpracování dat ve Wordpressu
  • úprava vzhledu a konfigurace wordpressu
  • celkové otestování na jiném serveru / localhostu
  • stažení celého aktuálního webu a databáze (záloha)
  • nahrání wordpressu včetně databáze z jiného serveru / localhostu

Tak by měl převod probíhat "za pochodu", aniž by se to funkčnosti webu nějak dotklo. Výpadek webu by byl akorát při přenosu nového a starého systému na FTP a databází, i když tam by to šlo taky urychlit (db z localhostu by se nahrála jako 2. DB), tudíž by výpadek byl jen během mazání starého systému a nahrávání wordpressu na FTP (což je otázka minut, maximálně desítek minut)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jo takhle nějak jsem to myslel, napadá mě třeba otázka, pokud současná databáze například neobsahuje autora, nebo datum vytvoření, jaká s tím bude práce to dostat do Wp, resp. jak si s chybějícími daty WP poradí. No chtělo by to vyzkoušet.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
No s chybějícími daty by bylo nejlepší, kdyby si poradil uživatel. - ve WP vytvoří usera a pak článkům přidá ID autora
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Jan Paluska píše:
Ono je teoreticky jedno, jak je koncipována databáze, všecko se dá převést. Pokud to má být za chodu, tak by měl převod na novej RS probíhat nějak takto:
  • stažení aktuální databáze někam na jiný server nebo na localhost
  • úprava struktury dat v databázi, aby odpovídala systému wordpress
  • instalace wordpressu na jiný server / localhost
  • převod upravené databáze do databáze wordpress
  • synchronizace dat a zpracování dat ve Wordpressu
  • úprava vzhledu a konfigurace wordpressu
  • celkové otestování na jiném serveru / localhostu
  • stažení celého aktuálního webu a databáze (záloha)
  • nahrání wordpressu včetně databáze z jiného serveru / localhostu

Tak by měl převod probíhat "za pochodu", aniž by se to funkčnosti webu nějak dotklo. Výpadek webu by byl akorát při přenosu nového a starého systému na FTP a databází, i když tam by to šlo taky urychlit (db z localhostu by se nahrála jako 2. DB), tudíž by výpadek byl jen během mazání starého systému a nahrávání wordpressu na FTP (což je otázka minut, maximálně desítek minut)


Díky za komentář. Sice je asi těžké odhadovat cenu aniž by si znal web/databázi, ale kolik by sis orientačně účtoval za změnu systému a úpravy?

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tam hodně záleží na tom, v jakém stavu je ta databáze a data v ní.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
možná bude nejlepší nechat web jak je ono to nebude zase tak složité se v tom zorientovat.
Případně ho nekupuj :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se