SEO

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Ahoj,

co by jste doporučili. Mám starší článek (klidně několik let) a k tomu článku chci připsat 2-3 nové věty. Mám udělat článek 2. a odkazat na 1. článek. Nebo toto raději vepsat do starého?
Příklad na mém blogu mám 3 roky starý článek o vánočních trzich v Krakowě. V SERPu se drží na TOP pozicích http://mojeokoli.cz/index.php?a=79 Každý rok v tomto období na tento článek ze SERPu proudí stovky lidí. V neděli jedu zase do Krakowa na trhy a uvažuji zdali o tom napíši nový článek. Nebo rozšířím stávajicí. Co by jste doporučili? Teď nemyslím, že by ten dotaz stál na tomto článku, mě to zajímá všeobecně. Co myslíte co má raději vyhledávač?

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Klidně bych to vepsal do starého a někde na něj opět linknul.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Já bych anopak udělal nový - tedy pokud se jedná o dlouhý článek alespoň 1NS - vyhledávače ti zaindexují novou stránku a na stráku můžeš vložit interní nebo externí anchor odkaz

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Mně se zdá lepší dopsání do původního článku, ale u osobního blogu na tom asi tolik nezáleží. A pochybuji, že by se hodně krátký článek zobrazoval na prvních stránkách.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

dusivk
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 25
Registrace: 15.12.2012
Já rozhodně raději napíšu nový krátký článek, třeba i 150 slov, kde odkážu na starší, ale stále platné informace v "hlavním" článku. Mám tak dobrou pozici v SERP i nový obsah, tedy aktualizovaný blog.
Od jara do pozima mě baví cykloturistika a celý rok RC modely letadel a aut.
A vše si samozřejmě fotografuji zrcadlovkou
 Prodloužené nůžky na trávu

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Kvůli dvěma větám nový článek? Pánové, to snad nemyslíte vážně. Právě nové informace v odkazovaném článku (starší, s odkazovým profilem) mohou udělat divy.

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Pokud jde pouze o 2 - 3 věty, tak bych volil aktualizaci starého článku. Občas to také dělám a při té příležitosti i často objevím ve starém článku nějaký překlep nebo chybku, tak to zároveň opravím.

Ondřej Martinek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 10.06.2013
Určitě rozšířit původní článek - vyhledávače (i čtenáři) mají rádi aktualizovaný obsah.
Jsem affiliate manažer a affilák - na blogu píšu především o výkonnostním marketingu.
 Bilancování mého podnikavého roku 2023

petrxxx
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 09.05.2014
Poptavka-zdarma.cz píše:
Já bych anopak udělal nový - tedy pokud se jedná o dlouhý článek alespoň 1NS - vyhledávače ti zaindexují novou stránku a na stráku můžeš vložit interní nebo externí anchor odkaz


Chcete mít 1 kvalitní landing page, nebo 2 nekvalitní?

Takže aktualizovat starý článek a odkázat na něj (důkladně)

jan
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 10.07.2014
určitě aktualizace, nový článek o dvou větách nemá význam
Zajímám se o zbraně a střelivo. Moje hobby je inzerce psů.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se