SEO

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Minulý týden jsem řešil požadavek klienta, který chtěl, aby fórum se vždy přesměrovalo na verzi s www. Zadáte adresu fóra http://forum.cz a ono to přesměruje na http://www.forum.cz. Prý aby se zamezilo duplicitám, požadavek jsem splnil, nicméně od té doby nad tím přemýšlím.
V roce 2012, kdy Google vydává pandu za pandou a Seznam začíná indexovat i mimočeské stránky, by snad mít problém poznat zda jde o stejnou stránku jen s www, neměli.

Berou tedy vyhledávače verzi s www a bez www jako dva weby?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No já si myslím, že neberou, ale když někde čtu jakej kolem toho lidi dělaj zas humbuk, tak ti ani nevím.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pavel Horelica
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 18
Registrace: 14.04.2012
To co popisuješ je tzv. "přirozená duplicita". Ošetřeno by to být mělo, víceméně pro klid duše. Vyhledávače si s tím umí poradit. Osobně to vždy ošetřuji, tolik práce to zase není :-)

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Co to mám načtené já z různých knížek a odborných webů, tak v tomhle jsou vyhledávače už dávno inteligentní a neberou to jako duplicitu. Osobně teda většinou přesměrovávám přes .htaccess na variantu, kterou potřebuji, ale rozhodně bych se nebál. Jedno fórum mi vlastně taky jede na obou variantách (jak s www tak bez), už asi 4 roky a no problem.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Mám to takhle u jedné stránky již celkem dlouho a webmaster tool od Google nehlásí žádnou duplicitu a web je na první straně na cca 4-6 pozici. Takže si myslím, že je to jak píše Fit no problemo.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Mimochodem v Google Webmaster Tools se tam dá u každýho webu i zaškrnout, jakou variantu má robot preferovat a brát v potaz. Ale s "www" a "bez www" prostě vyhledávače počítají. Problém bych viděl akorát v duplicitním obsahu, který by byl na nějaké jiné url adrese.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Svatá pravda, na to jsem úplně zapomněl, že to tam jde zaškrtnout a dobrý dodatek k tématu od Fita :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Nejedná sa o žiadnu duplicitu, vyhľadávače si s tým vedia poradiť.

Kamczik
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 06.04.2012
Už si s tím poradí úplně v pohode ...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se