SEO

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Ako je to pri dvojjazyčnom webe? Čo všetko musím urobiť aby google neoznačil web ako spam.

Url sú rovnaké, odlišujú sa len: domena.tdl/sk /.... a domena.tdl/cz/...
Stránky sú úplne rovnaké len je preložený text (prípadne € / CZk a drobné zmeny)

ďakujem za rady

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Vyhledávače nerozpoznají, že se jedná o stejný text. Alespoň zatím
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Google to rozezná, ale nevadí mu to (testováno jen cz/en/sk mutace webu).
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Pochutnejte si na květech z vaší zahrady

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Hlavně asi není důvod, aby to vyhledávačům vadilo, ne? Proč by mělo? Pokud se tedy nebude jednat o duplicitní text ve stejném jazyce.

A když už je tady toto téma, tak se chci zeptat, jakým způsobem děláte vícejazyčné weby? Potřeboval bych udělat na Wordpressu jeden web, který bude v 5 jazycích. Nějaký vhodný a spolehlivý plugin (prosím o doporučení)? Dělat každou jazykovou mutaci na jiné databázi (samostatný web se stejným designem) mi přijde jako dost problematické řešení. Nějaké pluginy do WP jsem asi našel, ale nevím, co je osvědčené a dobře funkční. Nemám s tím zatím zkušenosti. Uvítám tedy případné tipy ;).

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Keďže naháňam referencie tak programujem (a kódujem) vlastné riešenie. Rýchlosť wordpresu pri jednom jazyku je úbohá a nechcem si to predstaviť pri piatych :)

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
BlackDart: Rychlost WP na dobrém hostingu je v poho. A když je velká návštěvnost, tak se dá použít ještě nějaký cache plugin. A já navíc nejsem programátor, takže naprogramovat si vlastní řešení nepřipadá v úvahu ;).

jklir
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 10.04.2012
Nedávno jsem hledal a našel jsem doporučení od Googlu http://support.google.com/webmasters/bi ... wer=182192
Je tam i pár řádků o duplicitním obsahu. Když to shrnu - odlišení v URL (/de/,/en/,/fr/), nadpisy a URL v jazyku a Google by něměl mít problém.

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Lepsi je mit jinou domenu pro kazdy jazyk. U Joomly to jde jednoduse udelat na stejne databazi.
no cooking

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
tim: No, právěže koukám, že ten původní web je udělán na Joomle. Já s ní ale nemám zkušenosti, takže bych to chtěl udělat celé na Wordpressu, proto se ptám na případné pluginy, jestli to tu někdo řešil...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se