SEO

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Do jednoho z mých projektů plánuji implementovat kontrolu na falešné ranky, samozřejmostí bude kontrola na pagerank, ale jak je tomu u ostatních ranků?
Co takový SRank nebo Alexa rank, dají se oba tak snadno zfalšovat jako pagerank?
Jak se dá objevit falešný Alexa rank?

Talmer
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 66
Registrace: 25.06.2012
Jak se dá zfalšovat pagerank? A k čemu to slouží, to zfalšování? :)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Pagerank se dá zfalšovat tím, že doménu přesměruješ na jinou doménu. Je to druh podvodu, kdy prodáváš třeba odkazy, jejíchž cena se často odvíjí právě podle velikostí ranků.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
to by mě taky zajímalo....tohle čtu poprvé....

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
U PR běžná věc, tohle zkouší kde kdo, naštěstí se to dá jednoduše odhalit, u SR si nějak nevybavím jestli to někdo zkoušel, rep. jestli to jde, Alexu oblbneš velmi jednoduše, navíc systém založený na informacích z nainstalovaného toolbaru, je poněkud o ničem.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Wladass píše:
U sranku to taky určitě jde :)


Dělá se to stejně jako u pageranku?

freez píše:
U PR běžná věc, tohle zkouší kde kdo, naštěstí se to dá jednoduše odhalit, u SR si nějak nevybavím jestli to někdo zkoušel, rep. jestli to jde, Alexu oblbneš velmi jednoduše, navíc systém založený na informacích z nainstalovaného toolbaru, je poněkud o ničem.


Ty víš více informací než ostatní, ale Alexa tam hrát žádnou roli nebude. :) Jen, když už pokládám tento dotaz, tak mě zaujala i možnost oblbnutí Alexy. Pokud víš, sem s tím.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Alexa se dá slušně snížit, pokud se zapojí do autosurfu, kde hodně lidí používá nainstalovaný Alexa toolbar, pokud ti na stránku přijde denně 40 lidí a 80% z nich bude mít Alexa toolbar, uvidíš jak to poletí dolů, a že většina těchto "uživatelů" autosurfů a honičů kreditů ten Alexa toolbar mají. Navíc se to dá pojistit tím jejich měřícím banerem viz http://www.alexa.com/siteowners/widgets . Není to tak dlouho, kdy o tom něco psal i Drago a zkoušel Alexu ovlivnit, najdeš to zde http://404m.com/2011/09/26/jak-ziskat-alexa-rank/ .

U blogu by hodně záleželo na tématu, ale nějaké limity ala Pl.... 15 m Alexa, to uděláš za týden. Alexa pod milion už půjde podstatně hůř, pokud by se ale sehnali zpětné odkazy ze stránek s hodně nízkou Alexou, dobře se to nastartuje. Nějak uměle snižovat Alexu bude ale jen hňup, protože je to naprosto k ničemu.

Navíc stačí na web nahnat zahraniční autosurfery, kde má Alexa toolbar daleko víc lidí a uvidíš ten fofr. Pak tu je možnost na stránku s nízkou alexou dát frame blogu a už to zase letí dolů, ono těch možností najdeš poměrně hodně, ale jak říkám, k čemu je to dobrý.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Talmer
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 66
Registrace: 25.06.2012
No, ale když doménu přesměruješ na jinou s velkým trafficem, nebo rankem, nemůžeš na ní mít obsah, tedy ani odkaz. Takže jednoduchá kontrola proti zfalšování při prodeji odkazů, je tu nabízenou doménu navštívit. Jiné využití takového zfalšování mě doopravdy nenapadá.

A v případě druhé možnosti, že jiná doména s velkým trafficem, nebo rankem je přesměrována na nabízenou, je zase potřeba tu jinou doménu mít. A kdo by chtěl přesměrovávat doménu s velkým trafficem, či rankem.. na té je (téměř) vždy obsah..

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Pavel Ungr píše:
A k čemu je to dobré?


K ničomu...
Pokiaľ nenájdeš blbov, ktorí si nekontrolujú linkprofil stránok, môžeš si slušne privyrobiť predajom odkazov.

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
na konkurencnom fore stale niekto predava odkazy zalozene na fake PR... tu som si to zatial nevsimol

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Talmer píše:
No, ale když doménu přesměruješ na jinou s velkým trafficem, nebo rankem, nemůžeš na ní mít obsah, tedy ani odkaz. Takže jednoduchá kontrola proti zfalšování při prodeji odkazů, je tu nabízenou doménu navštívit. Jiné využití takového zfalšování mě doopravdy nenapadá.

A v případě druhé možnosti, že jiná doména s velkým trafficem, nebo rankem je přesměrována na nabízenou, je zase potřeba tu jinou doménu mít. A kdo by chtěl přesměrovávat doménu s velkým trafficem, či rankem.. na té je (téměř) vždy obsah..


Vůbec si to nepochopil, ty přesměruješ doménu s rankem 0 na stránku s rankem 5 po přepočtu ranků ta přesměrovaná doména dostane třeba rank třeba 3 pak jí odsměruješ nasadíš obsah (rank bude mít jen hlavní strana) najdeš pár lidí co tohle neví a prodáš jim na rok odkaz ze stránky s rankem 3, po dalším přepočtu ta stránka zase rank ztratí. Jenže to bude až za tři měsíce a to je ten problém, že tohle někdo stále zkouší a stále se najdou lidi co na to skočí.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
freez: takže weby co mají rank i na podstránkách jsou ok?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Najlepšie je keď si dáš do googlu info:urlwebu a pokiaľ ti dá ten správny tak nejde o FAKE

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
idp píše:
freez: takže weby co mají rank i na podstránkách jsou ok?


Tak neříkám, že se nedá očůrat i tohle, je to ale nepravděpodobné. Já jak někde vidím web s PR 5 na hlavní straně, nabídka na prodej odkazů a dalších 50 podstránek nemá ani ani ň, tak hned zbystřím.

-- 16. 09. 2012 15:38 --

BlackDart píše:
Najlepšie je keď si dáš do googlu info:urlwebu a pokiaľ ti dá ten správny tak nejde o FAKE


Přesně tak, je to víceméně jistota, pokud není člověk ovce a projde si web na kterém chce odkazy koupit, odhalí to prakticky vždy.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Vždy keď kupujem odkaz zistujem si či nemá fake PR, ranky (už sa mi stalo že bol uvedení vyšší PR/SR), pomocou site:url počet indexovaných stránok a či je web aktualizovaný a podľa týchto faktorov sa rozhodujem

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Otakare super nápad. Pokud to opravdu někde hodláš zakomponovat, tak se chci zeptat: kolik to bude stát a zda k tomu bude přístup. Celkem by se mi to hodilo :)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Pavel Ungr píše:
A k čemu je to dobré?


K ničemu, je to podvod na inzerenty. Mě však zajímá jak to zjistit a eliminovat.

freez píše:
Vůbec si to nepochopil, ty přesměruješ doménu s rankem 0 na stránku s rankem 5 po přepočtu ranků ta přesměrovaná doména dostane třeba rank třeba 3 pak jí odsměruješ nasadíš obsah (rank bude mít jen hlavní strana) najdeš pár lidí co tohle neví a prodáš jim na rok odkaz ze stránky s rankem 3.


Ono to jde i méně nápadně - přesměruješ Google Bota na danou stránku, ale ostatní návštěvníky už nebudeš přesměrovávat.

Lany píše:
Otakare super nápad. Pokud to opravdu někde hodláš zakomponovat, tak se chci zeptat: kolik to bude stát a zda k tomu bude přístup. Celkem by se mi to hodilo :)


Bude to součástí jedné velké služby (bavili jsme se o ní na NetSrazu), jako samostatnou službu jsem to neplánoval. Ale není problém ji dodělat, zabere to pár minut. Pokud zítra budu mít chvilku, udělám ji.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Otakar Pěnkava píše:

K ničemu, je to podvod na inzerenty. Mě však zajímá jak to zjistit a eliminovat.


Děsíte mě. Inzerenti se řídí dle ranků??!

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Pavel Ungr píše:

Děsíte mě. Inzerenti se řídí dle ranků??!


Pavle asi se budete divit, ale je stále ještě mnoho takových, kteří na nic jiného nekoukají, bohužel, tedy pro ně.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
freez píše:

Pavle asi se budete divit, ale je stále ještě mnoho takových, kteří na nic jiného nekoukají, bohužel, tedy pro ně.


Já bych řekl, že většina inzerentů...

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Pavel Ungr píše:
Děsíte mě. Inzerenti se řídí dle ranků??!


Všichni ne, ale spousta z nich jistě k hodnotám ranků přihlédne.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se