SEO

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Ahoj, chci se zeptat, zda zná někdo způsob jak v Google Analytics u klíčových slov rozklíčovat "not provided"?
Někde jsem četl, že se jedná o návštěvníky přihlášené na Google účtu, a v rámci ochrany osobních údajů Google všechny takové návštěvy resp. klíčová slova shrnuje pod položku (not provided).
S rostoucím počtem takových uživatelů (také jsem vlastně neustále přihlášen ke svému účtu) ztrácí v Analytics tato funkce celkem smysl, přitom ji považuji za velmi přínosnou.

Pomalu začínám přemýšlet, že bych vyzkoušel něco jiného, např. Nástroje pro správce webu od Bingu. Používá někdo ten Bing? Díky.

kw-google.jpg

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Taky mě to pěkně štve, mám weby kde je "not provided" přes 90% návštěv. Dost mi pomáhá GWT kde vidím KW s největším počtem přístupů, jak to ale obejít netuším, zatím jsem na žádný způsob nepřišel. Na ten Bing se kouknu, co to je zač.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
OD tý doby, co se začal pořádně objevovat "not provided" v GA. Jsem přestal řešit odkud mi návštěvníci přicházejí, popravdě ani nevím, kde to v tom novém rozhraní hledat.
Mrknu a denní návštěvnost a tím to pro mě končí.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Google nasadil 100 % not provided, aby ochranil soukromi lidi. Obejit to nijak nejde. Jedinou moznosti, jak aspon trochu sledovat lidi je Webmaster a v Analytics sledovat vstupni stranky.

Mike92
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 102
Registrace: 22.08.2013
Také se s tím mezitím srovnávám. On Google nenasadil něco jako not provided jako spíš protokol https i pro nepřihlášení uživatele, ale výsledek je samozřejmě stejný.

Bobb11
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 45
Registrace: 13.09.2012
Já to vyřešil sledováním před adwords... jinak to nejde.

Ondřej Martinek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 10.06.2013
Taky jsem to přestal řešit - přístupy jsou sice k dohledání v GWT, ale tahat je z dvou zdrojů (GWT a další vyhledávače v analytics) je otrava + další rána pro seošamany je to, že nová verze seznamu (teď přístupná na seznam.sk) neposílá referery - přístupy odtud taky neuvidíme jako "klíčové slovo", ale jen jako "přímý přístup". Čím dál líp :)
Jsem affiliate manažer a affilák - na blogu píšu především o výkonnostním marketingu.
 Bilancování mého podnikavého roku 2023

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Stygmadoll píše:
nová verze seznamu (teď přístupná na seznam.sk) neposílá referery - přístupy odtud taky neuvidíme jako "klíčové slovo", ale jen jako "přímý přístup". Čím dál líp :)

Pěkný, už se těším až to nasadí i u nás.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
xmrnv100 píše:
Ahoj, chci se zeptat, zda zná někdo způsob jak v Google Analytics u klíčových slov rozklíčovat "not provided"?


To by mě taky zajímalo, ale podle dostupných informací to nelze. Užití Bingu nedává smysl, protože od Google se ty data nedozvíte tak jako tak. Bing u nás používá cca 0,5% uživatelů. Ty data prostě Google nepouští dál a je jedno jaký nástroj používáte. Sepsal jsem maximum informací k tématu do článku http://blog.bloxxter.cz/mira-not-provid ... va-google/, tam se dozvíte vše potřebné.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se