SEO

Bartolomej
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 74
Registrace: 27.11.2010
Zdravím,
rád bych se zeptal na jednu věc, která mi už delší dobu vrtá hlavou. K čemu je rychlost indexace v GWT? Ty časové jednotky jsou tak nízké, že si říkám k čemu to může být dobré.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Tam si určíš, koľko bude čakať maximálne Google na prijatie dát z jednej stránky. Google príde na tvoj web, a podľa posledných štatistík a nejakých vzorcov si určí, koľko tam čau strávi (ak si stanoví viac, ako potreboval, tak ide preč, ale ak máš viac stránok ako on času, tak potom mu môžeš určiť - ak máš dosť rýchly server - že na jednu stránku vyčká iba taký čas, aký nastavíš. Potom ide ďalej - tým zaindexuje viac stránok za rovnaký čas). A takto môžeš teda zrýchliť indexáciu, ak máš odrazu veľké zmeny vo webe - tj, práve si ho založil, alebo si tam vložil nejako extra veľa obsahu a pod. Google ho sám (po pol roku, či ako to je teraz?) zmení späť, keďže očakáva, že tvoj web sa už potom bude vyvíjať prirodzene (sám vie, ako veľa sa nejaký web rozrastá podľa posledných indexácií, a podľa toho vie určiť, koľko na daný web potrebuje času, takže sa už o to ty starať nemusíš a vieš, že v SERP-e nové adresy o chvíľu nájdeš). Dávaj ale pozor, lebo nie každý server zvládne taký nával požiadaviek v krátky čas, keď tú rýchlosť dáš na maximum... A to môže indexácii ublížiť viac, ako keby si to nechal tak...

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
Ako povedal Jakub: Ak nerobíš veľké zmeny, tak to nechaj na Google, nech sa učí sám. Napríklad na www.webnoviny.sk je robot stále, lebo máme každých pár minút nový článok. Na Kusi.sk nie je až tak často. Všetko súvisí aj so sitemapov.

Brozman
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 72
Registrace: 05.12.2010
Kusi: s mapou webu nemas pravdu, je to mytus - staci mat aktualizovany obsah a bot si najde tvoje clanky do par minut, dokonca mi tam chodi aj bot cinskeho vyhladavaca - predsa ide ten Cinsky internet dopredu, este ze tam nemam nieco, co by im bolo proti srsti - inak ma caka ista smrt :D

Tiez som si lamal hlavu so sitemapou, ale nakoniec sa mi to nepodarilo rozbehat a zhruba po mesiaci mi bot pekne indexuje nove clanky este v den ich napisania, na to, ze je to novy web, som spokojny.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Brozman píše:
...zhruba po mesiaci mi bot pekne indexuje nove clanky este v den ich napisania, na to, ze je to novy web, som spokojny.

Google vždy s nadšením indexuje nové weby :). Aj ich umiestňuje vysoko v SERP-e (možno tým chce pomôcť start-upom), no po nejakom čase klesnú. Ono to je tak, že Google si k tvojej stránke bude pamätať rýchlosť vzniku nového obsahu, a podľa toho bude k tebe chodiť. Na začiatku, zdá sa, ti dá šancu - fakt rýchlu indexáciu, a je na tebe aby si si ju udržal...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se