SEO

Filip Podstavec
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 58
Registrace: 20.02.2012
Rád bych Vám představil nový projekt, přinášející trochu víru do českých vod linkbuildingu a obsahové strategie webů. Jedná se o projekt GuestBlogging - systém, zprostředkovávající spolupráci mezi autory a online médii.

V jednoduchosti proces guest bloggingu(případně na stránkách ve videu):
Autor napíše originální článek, který publikuje v systému GuestBlogging. Článek se zobrazí relevantním médiím v příslušných kategoriích. Média se zájmem o umístění článku na svém webu podají nabídky na umístění článku. Autor vyberou jednu z nabídek(ostatní se automaticky zamítnou) a médium splní odměnu a umístí článek.

Autor tak získává odměnu formou vlastní publikace/peněz/odkazu/... a médium tak získává kvalitní originální obsah.

Většinu informací o systému lze získat na stránkách http://www.guestblogging.cz, v případě připomínek či jakýchkoli dotazů pište zde do vlákna, PM nebo na mail info@guestblogging.cz.

Díky

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Dobrý nápad, snad to nepovede k vykrádání článků (jakože si médium článek přečte, řekne že ho nechce a splácá něco podobného)...

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Myslim, že už pár takových projektů běží. Sám vytvářím účelové weby se zaměřením pro PR články a prostor pro tyto články nabízím....v dosti klíčových slovech jsou odkazy ve vyhledávání na 1. straně vyhledávače.
Zatim tyto články umisťuji na své stránky zdarma (na 2-3 podstránku)

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Myslim, že už pár takových projektů běží. Sám vytvářím účelové weby se zaměřením pro PR články a prostor pro tyto články nabízím....v dosti klíčových slovech jsou odkazy ve vyhledávání na 1. straně vyhledávače.
Zatim tyto články umisťuji na své stránky zdarma (na 2-3 podstránku)


Prepošli URL podobných projektov. Pokiaľ viem, tak guest blogging ako projekt je na CZ trhu unikátny, resp. doposiaľ som o podobnom projekte v rámci CZ trhu nepočul.
(Nehovorím o jednotlivcoch, ktorí ponúkali umiestnenie článkov zdarma..)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Marek L. píše:

Prepošli URL podobných projektov. Pokiaľ viem, tak guest blogging ako projekt je na CZ trhu unikátny, resp. doposiaľ som o podobnom projekte v rámci CZ trhu nepočul.
(Nehovorím o jednotlivcoch, ktorí ponúkali umiestnenie článkov zdarma..)


http://placla.cz - a další

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:

http://placla.cz - a další


Neviem, či som ja tak úplne po dovolenke mimo alebo si zrejme mýliš PPP projekty z Guest bloggingom.

Filip Podstavec
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 58
Registrace: 20.02.2012
sikec píše:
Dobrý nápad, snad to nepovede k vykrádání článků (jakože si médium článek přečte, řekne že ho nechce a splácá něco podobného)...


Díky moc - zabezpečení článků v současnosti řešíme s pár testery ještě jedno opatření, ale uvidíme. Pokusíme se každopádně případným problémům předejít.

Poptavka-zdarma.cz píše:

http://placla.cz - a další


PlaCla je PPP systém. Zkus se podívat na úvodní video na hlavní stránce http://www.GuestBlogging.cz, dozvíš se více. Případně pokud by ti i tak připadli systémy stejné, dej mi vědět do PM, přiblížím ti funkčnost systému.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Filip Podstavec: nabizis podobny system, ne? zprostredkovavas nabídku a poptavku PR článků...možná trochu jiný systém, ale vysledek stejny.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
sikec píše:
Dobrý nápad, snad to nepovede k vykrádání článků (jakože si médium článek přečte, řekne že ho nechce a splácá něco podobného)...


Proti tomu nic neuděláš...nebudu říkat, že v určitých věcehc při článků nenechám trochu inspirovat, ale min. z 80% je to moje práce. taky neohlídám zda mojí práci někdo nevykrádá...

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Zajímavý systém, určitě bych udělal i klasickou registraci. Registrace pouze pomocí FB a Twitteru není nejlepší cesta.
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Jak na třídění bioodpadu

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Súhlasím s Pebrom. Nerád sa prihlasujem do systémov cez twitter / FB.

Filip Podstavec
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 58
Registrace: 20.02.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
Filip Podstavec: nabizis podobny system, ne? zprostredkovavas nabídku a poptavku PR článků...možná trochu jiný systém, ale vysledek stejny.

Zprostředkovává se pouze nabídka článků, poté je jeho ohodnocení závislé na jeho kvalitě a médiích, které odebírají tématicky relevantní obsah.

Pebro píše:
Zajímavý systém, určitě bych udělal i klasickou registraci. Registrace pouze pomocí FB a Twitteru není nejlepší cesta.

Udělali jsme to z prostého důvodu - aby byl každý víceméně(FB se dá lehko podvrhnout) nucen publikovat se pod vlastním jménem. Zároveň nebude tak jednoduché, vytvořit si 5 profilů a na každém publikovat jinak(případně nahlašovat příspěvky). A pokud si někdo vytvoří FB nebo TW profil pouze za účelem registrace v GB, je jednoduché ověřit si, že daný profil nemá žádné/žádné reálné přátele a zjistit tak parazitování :-)

abvireal
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 38
Registrace: 09.02.2012
Registráciu spravte normálnu nie cez FB ..

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Filip Podstavec píše:
Zprostředkovává se pouze nabídka článků, poté je jeho ohodnocení závislé na jeho kvalitě a médiích, které odebírají tématicky relevantní obsah.


Udělali jsme to z prostého důvodu - aby byl každý víceméně(FB se dá lehko podvrhnout) nucen publikovat se pod vlastním jménem. Zároveň nebude tak jednoduché, vytvořit si 5 profilů a na každém publikovat jinak(případně nahlašovat příspěvky). A pokud si někdo vytvoří FB nebo TW profil pouze za účelem registrace v GB, je jednoduché ověřit si, že daný profil nemá žádné/žádné reálné přátele a zjistit tak parazitování :-)


Takže platí kdo? Ten, kdo si článek vybere použít nebo kdo si ho přeje mít někde umístěný?

Pracuju na systému, který články bude doporučovat zdarma na základě folksonomie. Pokud by to bylo zajímavé, možná by tam mohla fungovat spolupráce. Zdarma bych poskytl prostor pro všeobecné články a zvlášť pro komerční.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Vzdyt je naprosto jasny o cem ten system je. I z tech par informaci a videa, co na tech strankach jsou, se da jasne vycist, ze GB a PlaCla je uplne neco jineho.

Jinak projekt chvalim. Snad se brzy rozsiri portfolio clanku.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tohle je něco úplně jiného nežli Placla, ty napíšeš nějaký článek a dáš ho do systému, tam ho objeví web/blog který se tématem zabývá, článek se mu líbí a tak ti za něj nabídne a) peníze , b) můžeš si do něj dát nějaký zpětný odkaz, c) pod článkem budeš jako autor s odkazem třeba na svůj blog ,d) když se domluvíte, dostaneš za článek třeba flašku rumu, je to prostě na domluvě co za ten článek budeš chtít.

Budeš li mít web/blog a budeš na něm chtít publikovat originální články od několika autorů, tak přesně tohle je místo, kde bys je mohl shánět a je na tobě jestli budeš za články platit a nebo jestli autorům budeš dávat odkaz do článku a nebo pod článek jako autora, to už se musíš domluvit s autorem sám.

Je to dobrý nápad, osobně mi nevadí ani registrace přes FB/TW proč ne. Pokud budu chtít propagovat nějaký tématický blog je guest blogging dobrej směr. Tento systém není prioritně určen na PR články, články které napíšeš, nemusí obsahovat ani jeden odkaz, media kterým se hodí, za ně prostě zaplatí, jako za autorský článek.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
freez píše:
Tento systém není prioritně určen na PR články.

Já osobně doufám, že se těm "českým PR článkům" systém z větší části vyhne. Úplně eliminovat to nepůjde, viz první článek v GB, ale snad se to tam udrží na rozumné úrovni a k přijatelnému článku se nebudeme muset prohrabávat typickým českým odpadem.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Lukaaashek píše:
Já osobně doufám, že se těm "českým PR článkům" systém z větší části vyhne. Úplně eliminovat to nepůjde, viz první článek v GB, ale snad se to tam udrží na rozumné úrovni a k přijatelnému článku se nebudeme muset prohrabávat typickým českým odpadem.


Já myslím, že to půjde, uvidíme jak dlouho tam ten první článek bude. Tohle je právě výhoda tohoto systému, chceš li normální autorské články, tak si prostě vybereš, to co se ti nebude hodit, nebo bude prostě klasickým PR článkem, nikdo neuveřejní, natož, aby za to ještě snad něco platil.

Chce to ale propagovat, jinak to nepůjde.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

mkurri
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 131
Registrace: 04.11.2010
Vypadá to zajímavě, už jsem se tam zkusil přihlásit. Je nějaký přehled o jaké téma je největší zájem? Popř. jakých oborů jsou hlavní plánovaní odběratelé?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez píše:
Tohle je něco úplně jiného nežli Placla, ty napíšeš nějaký článek a dáš ho do systému, tam ho objeví web/blog který se tématem zabývá, článek se mu líbí a tak ti za něj nabídne a) peníze , b) můžeš si do něj dát nějaký zpětný odkaz, c) pod článkem budeš jako autor s odkazem třeba na svůj blog ,d) když se domluvíte, dostaneš za článek třeba flašku rumu, je to prostě na domluvě co za ten článek budeš chtít.

Budeš li mít web/blog a budeš na něm chtít publikovat originální články od několika autorů, tak přesně tohle je místo, kde bys je mohl shánět a je na tobě jestli budeš za články platit a nebo jestli autorům budeš dávat odkaz do článku a nebo pod článek jako autora, to už se musíš domluvit s autorem sám.

Je to dobrý nápad, osobně mi nevadí ani registrace přes FB/TW proč ne. Pokud budu chtít propagovat nějaký tématický blog je guest blogging dobrej směr. Tento systém není prioritně určen na PR články, články které napíšeš, nemusí obsahovat ani jeden odkaz, media kterým se hodí, za ně prostě zaplatí, jako za autorský článek.


Má někdo dnes vůbec zájem kupovat články? Asi možná odborné. Ale dneska mi za pár drobných napíše kdekdo článek. Pochopim to u PR článků, tam je záměr jasný. Jak se ohlídá, že ten článek někdo nezneužije nebo že ho "vykutalený" autor nerozprodá během dne několika zájemcům?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Když si necháš napsat od někoho článek, jak si ohlídáš aby ho za měsíc někomu neprodal znovu ? Tohle ti žádný systém neohlídá. A jestli má někdo dnes zájem o to kupovat články, já osobně ano, musí to být ale normální článek a ne nějaká PR hmota. Já jsem naopak rád že vznikl systém, kam mohou autoři dávat své články a já si je budu moct koupit, nebo za ně dát odkaz, atd...
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Filip Podstavec
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 58
Registrace: 20.02.2012
freez píše:

Já myslím, že to půjde, uvidíme jak dlouho tam ten první článek bude. Tohle je právě výhoda tohoto systému, chceš li normální autorské články, tak si prostě vybereš, to co se ti nebude hodit, nebo bude prostě klasickým PR článkem, nikdo neuveřejní, natož, aby za to ještě snad něco platil.

Chce to ale propagovat, jinak to nepůjde.


Díky, systém je to bohužel nevýdělečný, takže krom počátečních nákladů nebude do propagace větší investice. Větší návalovka by měla přijít během pár dní od partnerů aj. domluvené formy spolupráce.

mkurri píše:
Vypadá to zajímavě, už jsem se tam zkusil přihlásit. Je nějaký přehled o jaké téma je největší zájem? Popř. jakých oborů jsou hlavní plánovaní odběratelé?

Odběratelé byly a i nyní jsou oslovování. V současnosti bych řekl, že zastoupení médií je poměrně dobré, bohužel ze začátku to bude horší s tvorbou článků. Málokdo asi byl připraven že něco takového vzejde a málokdo dokáže během prvního dne vypotit kvalitní článek k umístění.


freez píše:
Když si necháš napsat od někoho článek, jak si ohlídáš aby ho za měsíc někomu neprodal znovu ? Tohle ti žádný systém neohlídá. A jestli má někdo dnes zájem o to kupovat články, já osobně ano, musí to být ale normální článek a ne nějaká PR hmota. Já jsem naopak rád že vznikl systém, kam mohou autoři dávat své články a já si je budu moct koupit, nebo za ně dát odkaz, atd...

Určitě nemůžeme ohlídat, zda článek neprodal za měsíc někomu znovu. Co je ale jisté je, že získá v tu chvíli originální článek a jakožto první zaindexovaný budeš vyhledávači považován za původce. Samozřejmě autory, kteří budou takto s články obchodovat po dohodě se budeme snažit co možná nejvíce od systému odstřihnout.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Škoda, že je to nekomerční projekt. Chybí zde možnost nějaké pěněženky/kreditního účtu. Pokud by jsem chtěl psát články za peníze tak mi nezbývá než se spoléhat ve všem na kupce a to včetně fakturace.

Filip Podstavec
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 58
Registrace: 20.02.2012
Drago píše:
Škoda, že je to nekomerční projekt. Chybí zde možnost nějaké pěněženky/kreditního účtu. Pokud by jsem chtěl psát články za peníze tak mi nezbývá než se spoléhat ve všem na kupce a to včetně fakturace.

Bohužel...od začátku jsem neplánoval na tom něco trhnout, což s sebou samozřejmě vede určitá omezení. Jedno z nich je krom peněženky ještě automatizované ověření originality vložených článků(veškerá API co jsme nalezli byla placená), proto před vložením nabídky nabádáme ke kontrole originality a případnému nahlášení.

Každopádně nevyplacení odměny bych se nebál - díky ověření vlastnictví není problém při nesplnění podmínek po přezkoumání případů web zabanovat. Případně můžeš přijímat nabídky pouze od ověřených webů(již s hodnocením).

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Filip Podstavec: nebylo by jednodužší, aby zájemce zadal téma a textaři by pak napsali na to tém článek? Zájemce by si vybral ten, který se mu líbí a ostatní by mohly zůstat na prodej. Takhle mi to připadá jako promrhaný čas textařů (a někdy kvalitních) - čekat, jestli se něco neprodá. Omlouvám se, ale přemýšlim spíš jako obchodník, je to muj styl.

Tenhle styl poptávky bych využil i já pro komerční weby, pokud bude zajímavá cena.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se