SEO

Wafle
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 8
Registrace: 28.02.2012
Dobrý den,

Chtěl jsem se zeptat, zda-li existuje nějaký všeobecný žebříček hodnot zpětných odkazů. Jakou hodnotu mají odkazy z různých částí webu (sitebar, patička etc.), jak velikou hodnotu mají z katalogů, PR webů, blogů, diskuzních fór atp. Pokud žádnou takovou tabulku neznáte, budu určitě vděčný za osobní názory a zkušenosti ohledně této problematiky. Děkuji za případné příspevky
Šachy proti počítači bídný první pokus ve wordpressu

Pavel Horelica
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 18
Registrace: 14.04.2012
Nic takového jako žebříček hodnot nebo taková tabulka neexistuje.

Prostě řiď se hlavou.

Odkaz by měl vézt z textu, měl by být relevantní k cílové stránce. Nepoužívej stále stejný anchor text, buduj odkazy tak, aby působily přirozeně. Doba patiček je snad už pryč.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Odhad ceny takhle na blind je dost obtížné. Někdo chce odkaz kvůli rankům, někdo kvůli návštěvnosti. Nejde to obecně říct už proto, že někdo je schopný prodat odkaz za tisíce a další kvůli lenosti, nebo obchodním nedostatkům hodí nabídku do reklamního systému, kde prodá odkaz za desítky korun. Dobrou představu o druhé možnosti si můžeš udělat na http://ads.ranky.cz a článek o vlivu Sranku je na http://cn130.com/2009/03/cena-odkazu-podle-s-rank/

Wafle
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 8
Registrace: 28.02.2012
Děkuji moc za reakce, ale nevím jestli jsem zformuloval dotaz srozumitelně. Mě nejvíce zajímalo jakou hodnotu mají pro vyhledávače odkazy z diskuzních fór, blogů, návštěvních knih a tak. Jak moc se liší takhle nehodnotný odkaz z tématického blogu a z netématického blogu a jak propastný je rozdíl mezi odkazem na blogu, guestbooku a například placeným odkazem přímo na tématicky spřízněné stránce.

Zajímalo by mě to totiž jak moc se vyplatí budovat linkbuilding na základě linkování na fóra, blogy atp. Samozřejmě se snažím hledat tématicky spřízněné alternativy, ale začínám od píky a koupě odkazů je pro mě prozatím nemyslitelná :)
Šachy proti počítači bídný první pokus ve wordpressu

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Jestli teorve začínáš tak je to celkem těžké. Základem je dobře vyvážený odkazový profil. Když budeš využívat jen jednu techniku je to špatně.

Obecně se odkazy dělá na autoritativní, užitečné a ty špatné.
autoritativní - místo, kde se většina textů většinou nečte, ale text zde má takovou váhu, že nepotřebuje citaci (stránky vládních institucí, školy) - většinou mají až nepřirozeně vysoký GPR
užitečné - odsud ti přirozeně chodí návštěvníci, odkazy se m dáváš kvůli nim. podpis na fóru, propagační články, sociální sítě, odkazy pod článekm na blogu
špatné - katalogy, PageRank weby (alias PR weby) atd.

Potřebuješ všechny. srank 10 - 30 se mi podařilo získaz z registrace do katalogů. Resp. 20. 30tku jsem získal s využitím služeb seolinhart.cz, kde jsem vyhrál kredity a část utratil za registraci do katalogů. GPR je taková ruská ruleta. Vždy nějaký naberu a pak bum 50% penalizace. Teď mám jen 1 web, který penalizaci nemá :D

Teď trochu selfrpromo :)
http://404m.com/2011/09/10/50-zpusobu-j ... tny-odkaz/

Wafle
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 8
Registrace: 28.02.2012
Děkuji Dragovi,

Užitečná a informativně hodnotná odpověď :). Snažím se udržet poměr mezi kanálním linkbuildem (PR weby, guestbooky) a tématicky spřízněnými autoritativními weby (ačkoliv je o dost složitější najít a umístit odkaz ZADARMO). Zatím se mi nepodařilo u žádného projektu přesáhnout ranky 3/3. Myslím že výměna odkazů tomu dopomůže.

Jinak tvoje self-promo jsem již četl a je to velice inspirativní článek. Děkuji za připomenutí
Šachy proti počítači bídný první pokus ve wordpressu

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se