SEO

Jiří Šubr
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 08.06.2012
Zdravím,

dostal se mi do rukou web, který byl přeoptimalizovaný. Díky tomu se zobrazoval někde úplně vzadu fulltextu až po všemožných výsledcích, kde se klíčová fráze objevila v jedné větě. Web jsem upravil, vše dle podmínek Seznamu, ale po 2 měsících nebyl web schopen se pohnout na lepší pozice. Už je reindexován, ale jako by měl nějaký doživotní postih. Dle technické podpory o BAN nejde, jinak by web nebyl vůbec ve fulltextu.

Proto mě zajímá jestli s tím má někdo zkušenost. Věřím, že kdybych vytvořil novou doménu a přemístil obsah, tak ten nový web bude na lepší příčce než ten starý, jenže ta doména je vhodná a třeba google s tím problém nemá, takže nejde udělat takto radikální řez.

Takový poznatek, vím že ranky nic neznamenají, ale tento web má SR 40 a ve fulltextu na hlavní klíčovou frázi je předním několik desítek webů se SR 10 nebo 0. Jasně, nic to neznamená, ale jsou to podstránky s menší obsahem, klíčové fráze se obsah webu mnohdy ani netýká a stejně jsou tyto weby před mým. Proto je z mého pohledu zcela jasné, že musí mít web nějaký interní seznamovský postih a já nevím jak se ho zbavit (podpora na Seznamu mi tvrdí že žádný postih neexistuje, ale nevěřím tomu).

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Jiří Šubr: co nasadit microsite? Jinak by mě zajímalo, jak dá přeoptimalizovat web? abych věděl, na co si dát pozor :-D ... to jako že bot pozná, že ho chci vochc....at?

mkurri
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 131
Registrace: 04.11.2010
A co takhle (možná blbost)
Vytvořit nový web(doménu) se stejným obsahem a zakázat indexaci Google a na tom starém zakázat Seznam a nechat povolený Google.
Když už nechceš dělat kompletní přesun, tak aspoň takový poloviční.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Jiří Šubr píše:
...dle podmínek Seznamu...

OFF: Mohu se zeptat, co to je za podmínky? Teď, co vyhledávače blbnou, se bojím na cokoliv sáhnout. Proto by mě to zajímalo.

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Podmínky seznamu??? No tak to už jsme v jiné světě.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Vždyť je to volovina.. To je to samé jako poklesy ranků u většiny uživatelů tady.. Něco děláte špatně a pokud se pořád dokola budeme bavit obecně bez udání konkrétní domény a konkrétního případu, tak... vaše chyba..

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Jiří Rostecký píše:
OFF: Mohu se zeptat, co to je za podmínky? Teď, co vyhledávače blbnou, se bojím na cokoliv sáhnout. Proto by mě to zajímalo.


To jsme na tom stejně, člověk už má takovou paranoiu v poslední době z toho co se děje, že se bojí cokoliv udělat na svém webu, protože ho pak vyhledávače sestřelí a rok - dva práce v prd....

No je na čase hledat alternativní zdroje návštěvnosti a nespoléhat se jen na Seznam a Google

Jiří Šubr
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 08.06.2012
Poptavka-zdarma: Proč bych nasazoval microsite, jak by to řešilo muj problém? Přeoptimalizovat web se dá mnoha způsoby (nadměrné opakování klíč frází v titulcích, špatné skloňování)

mkurri: O tom jsem psal, šlo by to a věřím že by to vyřešilo problém, avšak nechci tuto doménu utnout a nahradit ji jinou. Spíš mě zajímá ohnisko problému, protože se s tím můžu setkávat čím dál častěji a chci vědět v čem je problém a jestli opravdu existuje seznamovský postih a jak ho řešit.

Jiří Rostecký: Stačí si projít zásady: http://napoveda.seznam.cz/cz/fulltext-h ... vyvarovat/ , podpora se na to nejčastěji ptá, tak jsem to jednoho dne prošel a zjistil, že vlastně vše splňuju. Není to žádný know-how, je to asi základ každého normálního webu.

Wladass: Url pošlu přes SZ, vyjádření mi pak zašlete přes SZ.

Martin Kolčaba
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 18.12.2011
ad ranky - web nemá rank, rank má stránka.

Pokud podpora seznamu odpověděla, že tam žádný postih (penalizace ani ban) není, pak tam není

pokud se ptáš na něco podobného a nedáš sem URL webu, pak je zbytečné to řešit. Nikdo z nás nemá křišťálovou kouli.
LukasP píše:

To jsme na tom stejně, člověk už má takovou paranoiu v poslední době z toho co se děje, že se bojí cokoliv udělat na svém webu, protože ho pak vyhledávače sestřelí a rok - dva práce v prd....

No je na čase hledat alternativní zdroje návštěvnosti a nespoléhat se jen na Seznam a Google


proč paranoiu? Stačí dělat obsah pro uživatele a zcela se vyhnout praktikám "pro vyhledávač". Pak se není čeho bát. Stačí pochopit, jaké stránky chtějí uživatelé najít. To jsou stránky, které chtějí vyhledávače uživatelům nabízet. Takové musíš dělat.


Poptavka-zdarma.cz píše:
Jiří Šubr: co nasadit microsite? Jinak by mě zajímalo, jak dá přeoptimalizovat web? abych věděl, na co si dát pozor :-D ... to jako že bot pozná, že ho chci vochc....at?

připojuji se k otázce. K čemu bude microsite a jak vyřeší daný problém?
Pracuji jako SEO konzultant na volné noze. O SEO také sem tam píši na blog.komart.cz.
 Freelancerem v době koronakrize

Jiří Šubr
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 08.06.2012
M. Kolčaba: Ano, stránka ma ránk, web má rank = rank indexu

Stránku posílám do SZ.

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Martin Kolčaba píše:
ad ranky - web nemá rank, rank má stránka.

Pokud podpora seznamu odpověděla, že tam žádný postih (penalizace ani ban) není, pak tam není

pokud se ptáš na něco podobného a nedáš sem URL webu, pak je zbytečné to řešit. Nikdo z nás nemá křišťálovou kouli.


proč paranoiu? Stačí dělat obsah pro uživatele a zcela se vyhnout praktikám "pro vyhledávač". Pak se není čeho bát. Stačí pochopit, jaké stránky chtějí uživatelé najít. To jsou stránky, které chtějí vyhledávače uživatelům nabízet. Takové musíš dělat.


Ano v podstatě máte pravdu, dělat weby pro lidi je nejlepší a bez paranoii, jenže statické informační weby dnes žijí přavážně z vyhledávačů, nikoliv z virálu nebo vracejících se návštěvníků a aktualizace je zkrátka vzhledem k výnosům příliš nákladná. Také nesouhlasím s větou: "Stačí pochopit, jaké stránky chtějí uživatelé najít. To jsou stránky, které chtějí vyhledávače uživatelům nabízet. " stačí se podívat na výsledky vyhledávání a realita je bohužel jiná než vámi popisovaná.

Jiří Šubr
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 08.06.2012
Tak jsem odeslal všem lidem na požádání url webu a nikdo nebyl schopen odhalit příčinu. To je zpráva hlavně pro ty, co se tu odkazují na kříšťálovou kouli a jak dojde na lámání chleba, tak buď nereagují nebo odpoví triviálně nebo na něco jiného.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já nic nedostal :-) taky bych na to hodil oko. Mám u jednoho webu teď podobný problém, a řeším tam absolutní ignoraci seznamu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

jklir
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 10.04.2012
Ja bych se taky chtel pripojit k zaslani URL. Diky

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se