SEO

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Zdravím,
v poslední době jsem zpozoroval, že lidi moc nekupují zpětné odkazy. Trochu jsem pátral a prý Google zeslabil váhu zpětných odkazů nebo Pageranku. O SEO se už nějaký rok nezajímám a jen si občas něco přečtu takže nejsem v obraze....

Je to tedy pravda? Že už odkazy nemají takovou váhu, aby Google zabránil prodeji odkazů?
Nebo se mi to celé jen zdá a mám smůlu, že o mé odkazy nemá nikdo zájem? :D

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Odkazy sa predávajú ale už to nie je z ďaleka to, čo to bývavalo. Na väčšine webov mám už len minimum odkazov aj to od stálych klientov.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Spíš bych řekl, že je to o kvalitě zpětného odkazu. Pokud máš někde mrak hromady odkazů, tak bych o takový nákup zpětného odkazu asi taky nestál (a Panda si tě za to určitě taky podá :-D ). Ale jinak to dramaticky nevidim. Zpětné odkazy ze silného webu pořád fungují a webům to pomáhá. Nesmí se ale ten dotyčný spoléhat jen na to, že rozhodí zpětné odkazy a konec. Dost se teď soustředí pozornost vyhledávačů na obsah. V kurzu jsou také PR články, kde je odkaz umístěn v textu.

bsteeer
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 65
Registrace: 01.11.2011
Tak pro velkou část kupců odkazů není důležitý právě pagerank. Podle různých průzkůmů nijak neovlivňuje pozici v SERPu a mnohem důležitějšími faktory zpětného odkazu jsou anchor texty, relevantnost odkazu ze které stránka vede, nízký počet odchozích zpětných odkazů apod.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Väčšinu kupujúcich zaujíma len jedna vec a to cena. Nech si vraví kto čo chce, akonáhle odkaz hodím pod "trhovú" cenu, tak väčšina pozícií sa vypredá. Celkový dopyt po odkazoch klesol, do popredia idú "PR" články.

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Zeslabena byla o 12%.
no cooking

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
tim píše:
Zeslabena byla o 12%.


Nebylo to dokonce o 12,35% :-)

Mě osobně zajímá u odkazu hlavně to, jestli je schopen mi přivést na stránky lidi. Mám spousty odkazů, které nic nestáli, jsou na stránce která nemá ranky, dokonce jsou i nofollow a přesto mi přivedli na web stovky lidí. Takže otázka spíš je, jaký odkaz vlastně hledáte?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

luba
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 111
Registrace: 24.07.2012
Spíše je více důležitá kvalita webu, ze kterého vede zpětný odkaz.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Z5 odkazy mají stejnou váhu jako má web z kterého je odkazováno. Takže odpověď na tvoji otázku se logicky nabízí.
Pokud o tvé odkazy nemá nikdo zájem tak pravděpodobně je něco špatně na tvých webech.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
freez píše:

Nebylo to dokonce o 12,35% :-)

Mě osobně zajímá u odkazu hlavně to, jestli je schopen mi přivést na stránky lidi. Mám spousty odkazů, které nic nestáli, jsou na stránce která nemá ranky, dokonce jsou i nofollow a přesto mi přivedli na web stovky lidí. Takže otázka spíš je, jaký odkaz vlastně hledáte?


Menší korekce 12,354 % :)

Taky mám pocit, že se teď nějak zvýšil zájem o nofollow odkazy. Sitewide i díky negativní kampani seoprofesionálů už tolik netáhnou. Anebo je to tím, že je po sezóně. Minulý rok byl leden taky slabší.

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Paráda, díky za tolik ohlasů. Pořádám tedy výprodej :D. Líbí se mi Markovo přístup, takže hodím "trhovú" cenu :).
Kdo by měl zájem tak písněte do zpráv. Určitě se domluvíme.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Google se spíše snaží bojovat proti kupování odkazů a chce, aby lidé dávali jen "přirozené" odkazy pokud se chtějí o někom zmínit nebo jej doporučit atd. Navíc jednu dobu lítalo internetem, že za zakoupení zpětné odkazy bude ban, nebo penalizace atd. Kdo ví, jak to ve skutečnosti je, ale o odkazy má zájem stále méně lidí, dokonce i agentur a dávají raději přednost relevantním článkům atd.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Zakoupený odkazy nemá kdo vystopovat. Max. tak přes nějaký online systém.

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Pokud tedy lidi budou mít stále menší zájem o odkazy... kde hledáte nějaký peníz na provoz?
Píšete třeba více reklamní články, když odkazy netáhnout?

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
tim píše:
Zeslabena byla o 12%.


Prosím zdroj. Díky

-- 19. 01. 2013 10:06 --

Myslím, že jde o to, že je mnohem větší důraz na kontext a obsah.

bsteeer
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 65
Registrace: 01.11.2011
Podle mě lze těžko měřit změnu váhy backlinků na procenta, když nevíme od jaké doby je měřit :-)

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Pavel Ungr píše:
Prosím zdroj. Díky


Myslím, že půjde o něco jako "vycucáno z prstů" tečka cézet.. :D

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
siva01
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 37
Registrace: 09.05.2012
Odkazy mají stále velkou váhu, ale nákup odkazů je z pohledu Googlu pokus manipulovat s výsledky a to zakázané je... Takže když někdo kupuje odkazy, tak není nic jednoduší, než ho napráskat a penalizace je na cestě. A pak si lidi rozmyslí, jestli koupit odkaz a riskovat penalizaci, nebo prostě dělat nějaký smysluplný linkbuilding
Starám se o prodej a online marketing chladící techniky Liebherr.
Píšu blog o online marketingu SEOwebmaster.cz
 Nástroje pro SEO a linkbuilding

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
siva01 píše:
Odkazy mají stále velkou váhu, ale nákup odkazů je z pohledu Googlu pokus manipulovat s výsledky a to zakázané je... Takže když někdo kupuje odkazy, tak není nic jednoduší, než ho napráskat a penalizace je na cestě. A pak si lidi rozmyslí, jestli koupit odkaz a riskovat penalizaci, nebo prostě dělat nějaký smysluplný linkbuilding


No a jak to google zjistí, že si ten odkaz koupil, nebo jestli ho majitel webu dal na stránku sám?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
freez píše:
No a jak to google zjistí...?


G. staci ze si neco mysli.

U mne si myslel, ze mam na strance adult content, a nikdy tam zadny nebyl.
Ta stranky byla vzdy prazdna.

Presto ma G. vzdy pravdu.
no cooking

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
To mi připomíná hlášku "Šéf má vždycky pravdu!" :D

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Myslím si, že patičkovky a jiné nesmysly pořád jedou, jedná se však o to, jak moc je odkaz relevantní - z jakého webu atp., ohledně propadu v netématičnosti a přínosu. Samo o sobě odkazy váhu mají pořád stejnou, nicméně se internet rozrůstá, a tím i celkový počet nepřeberného množství odkazů, které musí boot procházet.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se