SEO

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Jak se naučit SEO?

O SEO se zabývám, ale jsem v tom spíše začátečník. Přečetl jsem nějaké knihy, sleduji různé blogy a podobně. Chtěl jsem se zeptat na vaši cestu. Jak jste se SEO naučili? Chodili jste například na nějaké přednášky a podobně? Nebo nějaké kurzy? Jak se podle vás dá SEO nejsnadněji naučit?

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
jedna vec je teória a druhá prax, v knihách nájdeš inšpiráciu, nejaký tipy, rady ale všetko sú to základné a známe metódy. Nikto zo seo-magov ti nepovie svoje triky a ako pretláča weby vo vyhľadávaní (know how). Najlepšia cesta je zrejme kombinácia knihy + blogy (aj zahraničné, záleží či chceš optimalizovať pre seznam/google) v spojení priamo s praxou. Vytvor si webík alebo sériu stránok a skúšaj, testuj, všimaj si vplyvy jednotlivých faktorov, tak sa najlepšie naučíš.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já jsem ve všem samouk a provozuji to přesně jak píše Marek L. způsobem pokusů. Mám určité weby pouze testovací a na nich zkouším kde co a podle výsledků aplikuji na ty, na kterých mi opravdu záleží. Jinak to asi stejně jinak nejde. To co se dá zjistit volně je jen nástřel a zbytek musí člověk sám.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

soudruh
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.14/5

Příspěvky: 76
Registrace: 01.11.2010
jako odrazovy mustek pro inspiraci bych bral v potaz napr. knihu Michala Kubicka http://www.seokniha.cz/

potazmo Kubicek realizuje i skoleni na toto tema po cele CR

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
tú knihu mám doma (vďaka webdealu a Whisperovi) ale ako som povedal, kniha dá pár užitočných rád ale nenaučí ťa ako a čo máš presne robiť, aby si sa dostal na predné pozície. Druhou vecou je, že odkedy bola kniha vydaná prebehlo už zopár zmien v algoritmoch vyhľadávačov.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
tak tak, treba len skúšať, testovať a experimentovať, vtedy sa človek najlepšie naučí

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak hlavně kniha už je taky nějakou dobu stará a minimálně google se pořád vyvíjí, proto pro náčrt co a jak dobrý, ale praxe a zkoušení reálné je lepší.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Robi
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 10.11.2011
Také jsem se pokoušel dělat si SEO sám, ale neměl jsem moc dobré výsledky. Proto jsem začal využívat firmu
http://www.vidia-design.cz/e-marketing/ ... pozic.html , která dělá i optimalizace pro vyhledávače a jsem s ní velmi spokojený, nemám s tím práci a jsem na prvním místě ve vyhledávačích.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Dobrá reklama :-) A když si s tím tak spokojen, tak proč neuvedeš adresu svých stránek atd. ?
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Web teda nemají nic moc.. Chtěl bych vědět jaký máš web, abychom se mohli přesvědčit o co jde :)

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
grafika nič moc, celkovo web mi príde neprehľadný. Zaujímala by ma url danej stránky a klúčové slová, na ktoré ťa dostali na prvé pozície.

Linkbuilder
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 26
Registrace: 10.11.2011
Robi píše:
Také jsem se pokoušel dělat si SEO sám, ale neměl jsem moc dobré výsledky. Proto jsem začal využívat firmu
http://www.vidia-design.cz/e-marketing/ ... pozic.html , která dělá i optimalizace pro vyhledávače a jsem s ní velmi spokojený, nemám s tím práci a jsem na prvním místě ve vyhledávačích.


je to tvoja agentúra ? inak, súhlas s ostatnými, web nič moc.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Ohledně toho jak se SEO naučit, výše zmiňovaná kniha není špatná, ale opět - najdeme spoustu nepřesností, které vás mohou odvést, při nekritickém čtení, na slepou stezku. Pokud se budeme bavit o knížkách v češtině tak ta situace není ideální, sepsal jsmeseznam všech dobrých knížek o SEO v češtině v krátkém článku. Důležité je i sledovat co se takříkajíc děje a to jsou třeba diskuse nebo blogy o SEO, těch v ČR taky není moc. Tedy těch kvalitních. Pro udržování ve formě ohledně nových trendů bych určitě jmenoval blogy H1.cz a Ataxa.

Základem je tedy si něco přečíst - tzn. knížky, dobré weby (třeba o SEO od Dušana Janovského), pak si poslechnout třeba video od Honzy Tichého a neposlední řadě bych doporučil webináře zdarma o SEO od Ataxa. Pak už jen experimentovat, ověřovat si nápady a testovat.

A pak samozřejmě možnosti placené, ale ty vůbec nezmiňuji.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se