SEO

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Ahoj WDčkáři/ky,

je to pár měsíců zpět, co jsem pozoroval zajímavé pozice agregátorů přebírající můj obsah. Poslední dobou jsem však začal vykazovat první pozice (víceméně i před tím, ale teď je to téměř 99,88% :) ). Jedná se o longtail, abych objevil skoro všechny zaindexované agregace. Screen je pořízený z anonymního okna.

OnePlus One naceneny.png


Jaké máte zkušenosti s agregací vašeho obsahu? Je pravdou, že vám některé agregátory přivedou i návštěvníky, což je fain. Za to je krmíme zase titulkem a perexem.

Vaše názory? S pozdravem Martin

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
O5 kdo agreguje a jak převážně agregujou škodíci za účelem vytvoření linkfarem ja je považuji za zlo.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Užitečných agregátorů je málo, většina prostě jen vykrádá RSS horem dolem a obvykle se pak ohání "odkazem na zdroj". Bohužel ten odkaz z webů plných duplicit a spamu ještě může člověka poškodit, návštěvnost to nepřinese, takže je to vesměs k ničemu. Pokud se podobné weby objeví v SERP tak je to kapitální FAIL, mají být někde na straně 3 miliony a dál...

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Mám jeden agregátor, který zobrazuje značný počet zdrojů RSS a google jej stále bere jako velmi silný web. Má stále ranky, vysokou návštěvnost a lidé do něj chtějí stále přidávat své blogy a weby. Osobně s tím nemám problém, ba naopak :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Agregace sama o sobě špatná věc není, ale spíše je problém v tom, jak majitelé některých agregujících webů ten web dělají. Většina totiž chce jen někde bezpracně nabrat obsah, který naplní celý svou reklamou a čeká, co se bude dít, což je majiteli webu, který tvoří obsah naprosto k ničemu. Pak je tu třeba Pravednes.cz, které přidádí i reálnou návštěvnost, která kolikrát není vůbec malá. Mě osobně je úplně buřt, jestli mi někdo agreguje web, nebo ne, bojovat se proti tomu stejně moc nedá. Sám jsem kdysi do několika agregátorů web přidal a nepozoruji, že bych si tím nějak ublížil, nebo že by mě agregátor předbíhal ve vyhledávání.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
alijosha: Souhlasím s tebou. Mě osobně také PD přijde jako RSS, ve kterém určitě stojí za to být. Jedná se však ale o jeden agregátor, který dnes vůbec návštěvy přináší. Nebo víte ještě o nějakém na stejné úrovni?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
JJ, všiml jsem si. Google zvířátka si konečně podala konkurenční weby. U mě spokojenost.
Google dlouhodobě ignoroval velké prohřešky a nefér taktiky některých webů. Takovýto "úklid" by měl být častěji.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
No, a dnes jde do světa Panda 4.0...

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Kohy píše:
No, a dnes jde do světa Panda 4.0...


Už bylo na čase. Seznam má internet celkem pod kontrolou (co nemá, zařídí bonz). Chápu ale, že Google je tak trochu větší "rybník". Každopádně by měly detekční scripty přitvrdit a měla by tak být oceněna skutečná práce nad lacinými triky :-(

-- 21. 05. 2014 20:16 --

Wladass píše:
Mám jeden agregátor, který zobrazuje značný počet zdrojů RSS a google jej stále bere jako velmi silný web. Má stále ranky, vysokou návštěvnost a lidé do něj chtějí stále přidávat své blogy a weby. Osobně s tím nemám problém, ba naopak :)


tak trochu "bruslení na tenkém ledě". Jsem si agregátorem jeden slušně našlápnutý web odrovnal. Nesmí se to přehnat. Ale je pravda, že Google indexuje celkem dobře cokoliv (cože se nedá říci o Seznamu, kde je pro mě indexace některých webu velkou neznámou. Dnes třeba koukám, že mi zaindexovali podstránky, ale né hlavní stránku :-D ). Seznam duplicity vychytává lépe.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:

tak trochu "bruslení na tenkém ledě". Jsem si agregátorem jeden slušně našlápnutý web odrovnal. Nesmí se to přehnat. Ale je pravda, že Google indexuje celkem dobře cokoliv (cože se nedá říci o Seznamu, kde je pro mě indexace některých webu velkou neznámou. Dnes třeba koukám, že mi zaindexovali podstránky, ale né hlavní stránku :-D ). Seznam duplicity vychytává lépe.


Jo, to máš pravdu, že je vychytává lépe. Víceméně o dost lépe. :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se