SEO

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Monitoruji svoje webové projekty na Majesticseo a Ahrefs. Zaráží mě, že v údajích na těchto online službách jsou značné rozdíly. Tak například počty backlinků se liší v řádech stovek, což je teda dost vzhledem k tomu, že mám právě počet zpětných odkazů v řádech stovek. Která čísla jsou tedy přesnější?

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Ja používam len ahrefs takže som zvedavý aká bude odpoveď na tvoju otázku a prejdem na majestic seo.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
A ma cenu tohle sledovat? Neni to pouze ztrata casu? Jedina vec, ktera me zajima, je navstevnost a zisky webu. A je mi ukradene, jestli na muj web vede 10, 100 nebo 1000 odkazu - jedna se pouze o nepodstatne cislo.

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
stephan: Zpětné odkazy patří stále mezi dominantní prvek SEO.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
hitow92 píše:
stephan: Zpětné odkazy patří stále mezi dominantní prvek SEO.


Tvrdim snad opak nebo ze je nedulezite ziskavat zpetne odkazy? Ja jen tvrdim, ze je zbytecne kontrolovat jejich pocet. Pokud delam linkbuilding kvalitne, tak pro me snad neni dulezite mnozstvi, ale kvalita a hlavne jejich vliv. Tudiz doporucuji nesledovat pocet zpetnych odkazu, ale napr. navstevnost.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Sleduji to spíš orientačně, samozřejmě, že na webech je pro mě směrodatná návštěvnost.

Dolphi
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 20
Registrace: 23.09.2011
Používám oboje. Rozdíly nejsou jen v počtech odkazů, ale třeba i metodice metrik. Konkrétně např. ahrefs jako edu backlink bere v potaz jenom odkazy z domén .edu, zatímco majesticseo bere jako edu backlink i odkazy z např. .edu.cn

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass píše:
Používám ahrefs viz http://wladass.cz/ahrefs-com/ a očividně nejsem jediný :)



používáš free nebo placenou verzi? free udělá jen asi 3 analýzy. celkem uvažuju, že si něco podobného předplatím.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Nic není lepší jde o to, co ti sedne.

Sledování z5 odkazů není ztráta času jak zbytečně chytračí a naivně nesprávně papouškuje „Stephan“ vyčtená moudra, kterým nerozumí. To patří a vždy bude k základu úspěšné správy webu.
Já používám Majestic již ze setrvačnosti a přemýšlím, že bych si cvaknul a vyzkoušel Ahrefs pokud někdo máte placenou verzi a chcete otestovat Majestic můžeme se domluvit

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Vyzkoušel jsem free verzi obou služeb. Sympatičtější je mi ahrefs, každopádně díky za názory :D

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Vzhledem k mnozstvi dat na internetu se vyplati sledovat oboje ... my trebas mame vlastniho crawlera (jiz nacrawlovano par set milionu/miliard URL, informace k cca 30M domenam) a vsadim se, ze se udaje budou take uplne lisit. Neni v sile zadneho crawlera najit vsechny stranky (mozna tak Google :D) ve svem "cyklu" :)

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
To je jako se ptat, zda je lespi sledovat navstevnost pres AWstats (logy na serveru), nebo pres GA. Kazdy nastroj umi neco jineho a take metoda, jak ziskava data, je jina. Pouzivam oba + Google Webmaster Tools.

bajcicak
WD Trader: 3.5/5

Příspěvky: 29
Registrace: 02.11.2012
Souhlasím s Michalem. Nedá se to srovnávat. Nejlepší je používat oba.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Já jedu taky na WT, jen.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se