SEO

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Mám jeden web, doména registrována v 7 měsíci minulého roku, takže web existuje již více jak 7 měsíců, stále se ale v serpu zobrazuje jen zlomek klíčovích frází na které optimalizuji. Dělal jsem cca 20 podobných webů, používám stejný linkbuilding a vždy naprosto bezproblémů stoupám jak na seznamu tak googlu. Ale s tímhle webem nemůžu přijít na to proč je zatím takhle špatně hodnocen. Přitom Google zobrazuje klíčová slova do 20. strany a stoupá.

- Seznam indexuje 177 stránek
- V serpu se umisťují na lepších pozicích tagy než samotné stránky, ipřesto že optimalizuji jednotlivé stránky
- Konkurence je, ale není tak vysoká abych nebyl ani do 20. strany
- Předemnou jsou i PR weby s duplicitními články


Napadá mě:

- Ban? Asi těžko když v serpu jsem akorát neumístěnej a seznam stránky indexuje bez problému
- Někdo mě naprášil?
- Slabej linkbuilding? U ostatních webů to funguje
- Pomalost seznamu (7 měsíců?), mám optimalizovat dále a vydržet?
- Na podstránkách je XML Invie, cca 9 zájezdů. Už byli případy, že seznam nezařadil do svého katalogu stránky s reklamou Invie. Může to být ovlivněno tímto způsobem? Což by vysvětlovalo i to, proč se výše zobrazují tagy, kde XML Invie není, pouze excerpt příspěvku. Na druhou stranu ostatní weby s XML jedou OK a umisťují se a nevypadjí, že by v serpu padali.

Stránky bohužel nechci říct, to jen abych předešel dotazům, že bez stránek těžko poradit. Zajímají mě spíše teoretické nápady, čím by to mohlo být. Dík za každou radu a teoretiku.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No 7 měsíců a tolik zaindexovaných stránek a nejsi ani na 20 straně, to je opravdu divné, nevím sice o jaká KW jde, ale je to divné.
Seznam je sice pomalejší, ale tohle se mi nezdá.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Otakar Pěnkava píše:
Zkusil bych ještě vydržet. Má web sitemapu?


Ano, jede na wordpressu s pluginem Google XML Sitemaps

Taky se mi to nezdá, protože ostatní weby jsou v serpu viditelně po pár týdnech. Záleží na "masivitě" linkbuildingu.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Jestli chceš hoď mi PM a můžu ti na to mrknout v čem je problém.

Filip Podstavec
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 58
Registrace: 20.02.2012
URL? (PM nebo do diskuze) - měl jsem s tímto taky dříve problémy, většinou je někde elementární chyba nebo prohřešek...

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
zadaj do seznamu site:url a napíš na koľkatej pozícii sa ti zobrazuje index webu

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Tak problém s tímto jsem začal řešit, uvidíme, zda to pomůže.

Aktuálně mám ale zcela jiný problém s jinými stránkami.

Stránky z 1. strany spadli na 14. stranu, na méně konkurenční slovo šli nejdříve z 1. pozice na 2 stranu a nyní až na 4 stranu. Stránky padají i na další klíčová slova (drží se pouze jedno jediné, zatím asi nedošlo k nějakému přepočtu). Nepřišel jsme o žádný link, a že by 130 konkurenčních stránek bylo najednou lepších se mi nezdá. Web byl na prvních místech více jak rok, takže i doména má již svoji autoritu, je tam nějakých 1320 odkazů. Jaké mám možnosti?

- Existuje nějaká penalizace na seznamu? jak ji zjistit. (Na site: generuje seznam 44 výsledků, jako první mi to hází index, při hledání domény ji bezproblému najde, takže spíše nějaká serp penalizace na určitá slova, stránky)
- bonz? Jak probíhá pád při bonznutí?
- Jiný algoritmus? (Seznam něco v poslední době udělal, protože mi spadla ze dne na den návštěvnost webů o cca 1/3 u některých více u některých méně, nezpozoroval jsem to pouze já. Je možné, že seznam vynechal některé prvky, na druhou stranu pád o téměř 13 stránek během týdne?)

Pokud existuje nějaké opravdové řešení jak zjistit, co se stalo, nabízím odměnu tomu, kdo mi pomůže. Zajímá mě ale, co dotyčný pro vyřešení problému udělá.

PS: Na podporu seznamu jsem zkoušel psát, zatím bez odpovědi.

Linkbuilderka
WD Trader: 0/5

Příspěvky: 17
Registrace: 15.04.2012
Pokud uvedeš URl (klidně do PM) mohu se na to podívat a zkusit ti konkrétně poradit.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
tak jsem koukal a PR se mě nehnul ale SR na jednom mém webu klesl
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Přišel jsem na jednoduchý způsob, jak rychle zaindexovat co nejvíce stránek na webu. Po prvním spuštění jsem měl cca po týdnu zaindexováno cca 300 stránek, po nahození tohoto "systému" jsem po dvou dnech měl cca 15 tisíc.

mkurri
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 131
Registrace: 04.11.2010
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se