SEO

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
(SEO je špatná sekce, ale nenapadla mě lepší, když tak přesuňte)

Dělám jednomu člověku konzultace s jeho novým webem. Mám přístup i do Google Analytics a i když je web nový, tedy nulová návštěvnost, pár lidí (spíše jeho známí) mu tam přijdou. Jenže včera měl podle GA návštěvnost 0. To jde?

Při nejmenším jsem na webu byl já a on. Dokáže naše IP Google eliminovat a do statistik nezařadit?
Kód vložený má, všechno musí fungovat, to jsme ověřili. Mně to nevadí, je to nový web a na propagaci se teprve začne dělat, jen mě docela zaujalo, že jsem viděl v GA 0. :D

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Dva dni dozadu som zaznamenal podobný úkaz na jednom zo svojich webov. Web má priemerne 10-20 UIP/ deň a doposiaľ sa nič podobné nestalo. Myslel som si, že sa jedná o náhodu ale ako vidím, mohol nastať aj problém u GA.

ZaMou
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.67/5

Příspěvky: 11
Registrace: 19.10.2011
Vaše IP se nebude zařazovat do statistik jedině v případě, že si nastavíte v administraci GA u webu filtr.
Tvořím weby http://www.chillizone.cz a provozuji chilli e-shop http://www.jolokia.cz.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Možná rychlý odchod ze stránek :-D. Ale i to by měl systém zaznamenat. Namáš nastavené něco špatně? zkus nasadit i jiné měřící techniky.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
V indexu webu se kód zobrazuje? Normálně se do statistik počítají všechny přístupy když neurčíš jinak. Co je napsáno u hlídání kódu? Je tam přijímání dat?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Musí tam být zaznamenán tvůj přístup, pokud jsi na webu opravdu byl. Je na webu správný GA kód? A je v GA web autorizovaný, neprováděly se někde nějaké změny?
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Čo sa týka môjho webu, tak paradoxom je, že som v daný deň na webe bol - GA - je aktívne a ďalšie dni meria normálne...

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Marek L. píše:
Dva dni dozadu som zaznamenal podobný úkaz na jednom zo svojich webov. Web má priemerne 10-20 UIP/ deň a doposiaľ sa nič podobné nestalo. Myslel som si, že sa jedná o náhodu ale ako vidím, mohol nastať aj problém u GA.

To nevím, jemu se to stalo včera.
ZaMou píše:
Vaše IP se nebude zařazovat do statistik jedině v případě, že si nastavíte v administraci GA u webu filtr.

To jsem nevěděl, díky. Každopádně to nastavené nemáme.
Poptavka-zdarma.cz píše:
Možná rychlý odchod ze stránek :-D. Ale i to by měl systém zaznamenat. Namáš nastavené něco špatně? zkus nasadit i jiné měřící techniky.

Ne, má všechno dobře. A byl tam celý den.
idp píše:
V indexu webu se kód zobrazuje? Normálně se do statistik počítají všechny přístupy když neurčíš jinak. Co je napsáno u hlídání kódu? Je tam přijímání dat?

Ano a ano.
Marek L. píše:
Čo sa týka môjho webu, tak paradoxom je, že som v daný deň na webe bol - GA - je aktívne a ďalšie dni meria normálne...

Tak není sám. :)

Gipa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 05.04.2012
Známí mohli kecat, ale aspoň vás 2 to mohlo ukázat :-)
GA má také své mušky. Nedávno jsem pozorovala, že se mi všichni návštěvníci za dopoledne přičítají k předcházejícímu dni. Včerejšek pořád stoupal a aktuální den 0. V poledne si to GA rozmyslel a začal počítat normálně. Po týdnu to bez jakéhokoliv mého zásahu fungovalo už normálně. Podobně jsem se kdysi divila, že mi TOPlist některé dny ukázal 0, přičemž na web přišly jiné dny stovky lidí. Všechno je poruchové a všechno má výpadky.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
No tak co bych zkontroloval:

Je kód GA na všech stránkách?
Chodí mu tam dost lidí, tedy je 0 návštěv nepřirozený výkyv nebo pravděpodobná možnost?
Je kód umístěn správně?
Měří kód do správného účtu?
Načte se kód každému uživateli?

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Už je to vyřešeno. Na webu si změnil šablonu (staví to na WP) a na té to najednou začalo měřit. Přitom kód byl dobře. Divné, ale hlavně, že to jede.

Díky za odpovědi :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
S podobným problémem jsem se setkal u jedné šablony pro Joomlu, nějakým záhadným způsobem nepřenášela GA kód na všechny stránky redakčního systému. Ono u CMS je dobré si umístění kódu GA dobře ověřit ve zdrojáku každé stránky, některé společnosti už dneska do svých premium šablon, dávají možnost umístění čísla GA účtu a šablona pak sama umisťuje měřící kód, docela vychytané.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já něco podobného též zaznamenal u WP šablony zdarma a problém byl v tom, že i když v nastavení obsahovala místo pro vložení kódů, tak ho nedávala automaticky všude a musel jsem ho hodit manuálně přímo do kódu šablony a bylo po problému, takže bacha na to. Jak píše freez, nejlepší je si to prověřit ručně, jelikož mě též Analytics ukazovalo funkčnost kódu ok a přitom tomu tak zdaleka nebylo!
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se