SEO

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Rozhodl jsem se, že na WebDealu upravím adresy u některých služeb (například aukce) a zavedu nové seo url.

Váhám nad těmito tvary:
1a) webdeal.cz/aukce/1-nazevaukce.html
2a) webdeal.cz/aukce/1-nazevaukce/

a

1b) webdeal.cz/aukce/nazevaukce-1.html
2b) webdeal.cz/aukce/nazevaukce/

Jaká vám připadá ideální struktura adres webu? Je to některá z těch co jsem psal výše nebo nějaká jiná?

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
ja používam na wordprese štruktúru 2b

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
V některých případech bude nutné rozlišit URL pro případ stejného názvu aukce, proto bych volil variantu 2a

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Asi taky 2a nejdříve číslo aukce a pak až název
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

jklir
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 10.04.2012
Doporucuju si nejdriv precist nejakou knizku o SEO. Z mych zkusenosti doporucuju variantu 1a, pripadne 2a bez posledniho lomitka.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Je to jedno. Než aukce skončí tak se nestihne ve vyhledávačích ani usadit a postupem času až naroste autorita fóra tak to už bude duplem fuk :) Možná dodržovat krom SEO i nějaké to zkracovani webdeal.cz/?a=cislo_aukce "přesměrování" přes canonical není problém.
To už by jsem spíše uvažoval jak optimalizovat aukci pro co nejlepší sdílení v sociálních sítích. Napříkald jsem si všiml, že někdy se na Twitter zobrazí příspěvek z novin včetně perexeu a obrázku. (https://twitter.com/sengineland/status/ ... 3492757504) Něco podobného by se určiě hodilo. Prostě pěkně předpřipravené rovnou pro sdílení. Pomůže to prodejci i propagaci webdeal.
Když už jsi u těch URL možná by se hodilo i nějaká speciální URL u které se zobrazí všechny aukce prodejce. Něco jako webdeal.cz/aukce/drago (ale ideálně všechny moje prodeje). Někteří lidí by si to mohli dát do podpisu. Možná už něco takového i existuje :)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Omlouvám se, u verze 2b) mi vypadlo ID aukce na konci, mělo to být:
2b) webdeal.cz/aukce/nazevaukce-1/ , bez ID by to zlobilo při stejném názvu aukce.

Drago píše:
Je to jedno. Než aukce skončí tak se nestihne ve vyhledávačích ani usadit a postupem času až naroste autorita fóra tak to už bude duplem fuk :) Možná dodržovat krom SEO i nějaké to zkracovani webdeal.cz/?a=cislo_aukce "přesměrování" přes canonical není problém.


To co uvádíš - webdeal.cz/?a=cislo je affiliate odkaz. Každopádně zkrácení odkazu aukce mám v plánu.

Drago píše:
To už by jsem spíše uvažoval jak optimalizovat aukci pro co nejlepší sdílení v sociálních sítích. Napříkald jsem si všiml, že někdy se na Twitter zobrazí příspěvek z novin včetně perexeu a obrázku. (https://twitter.com/sengineland/status/ ... 3492757504) Něco podobného by se určiě hodilo. Prostě pěkně předpřipravené rovnou pro sdílení. Pomůže to prodejci i propagaci webdeal.


To zní zajímavě, podívám se na to.

Drago píše:
Když už jsi u těch URL možná by se hodilo i nějaká speciální URL u které se zobrazí všechny aukce prodejce. Něco jako webdeal.cz/aukce/drago (ale ideálně všechny moje prodeje). Někteří lidí by si to mohli dát do podpisu. Možná už něco takového i existuje :)


Jsi na WebDealu, samozřejmě, že existuje. Jen to nemá pěknou adresu - webdeal.cz/aukce.php?mode=aukce&akce=dalsiaukce&id=AUKCE_ID. Teď koukám, že se to určuje podle ID aukce a nikoliv podle ID zakladatele aukce. Předělám :).

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se