SEO

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
V posledním období se rozmáhá názor a praxe odkazovat pouze z HP, sidebaru nebo podstránek případně článků atp. což není nic nového a dělá to každý.

Nechápu ale, proč se najednou všude píše, že odzvonilo patičkovým odkazům – to je cesta do pekel a podobné tragické předpovědi.

Ví někdo kdo proč tomu tak je? V čem může 5 odkazů v patičce webu stránky poškodit.
Já tomu nemůžu přijít na kloub.

jklir
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 10.04.2012
wico píše:
V posledním období se rozmáhá názor a praxe odkazovat pouze z HP, sidebaru nebo podstránek případně článků atp. což není nic nového a dělá to každý.

Nechápu ale, proč se najednou všude píše, že odzvonilo patičkovým odkazům – to je cesta do pekel a podobné tragické předpovědi.

Ví někdo kdo proč tomu tak je? V čem může 5 odkazů v patičce webu stránky poškodit.
Já tomu nemůžu přijít na kloub.


5 odkazů není nic hroznýho. Odkazy na opakujících se stránkách nemají téměř žádný vliv na SERP, případně GTPR odkazované stránky. Pro inzerenta to jsou vyhozené peníze/čas. Když web bude mít moc odkazů v patičce, tak na něj Google může nahlížet jako na linkfarmu a může poslat web v SERPu níže nebo ho úplně vyřadit.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Spíš jde o poměr textu a odkazů. Pak se dělí odkazy na interní a externí. Podle mě je úplně jedno kde ten odkaz na stránce máš. Pokud ale začneš hodně odkazovat např. na další své projekty, tvé stránky začnou ve vyhledávači sestupovat (má to možná něco společného s přelitím ranku). Rovněž není dobré na stránky cpát moho štítků a odkazů na podstránky.

Podle mě vaší váhu odkazům nedáš v patičce webu, ale např. v menu nebo v X-prvních slovech v textu stránek.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Tak to se shodujeme na všem já myslel, že je něco nového co mi uniklo.
K těm štítkům já je na HP nedávám u některých webů vůbec někde jen na podstránky a někde ani na podstránky ale na samostatnou stránku jako abecední seznam taková jakoby mapa webu.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Sitemap se tvoří automaticky. Výhodnější je dávat místo štítků rubriky. Podstránka s vyšší váhou ti totiž automaticky zvedne hlavní stránku.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass píše:
Já patičkové odkazy využívám a nevidím v tom problém.


já jsem měl v jednom webu asi celkem dost interních a externích odkazu. Seo nastroje mi hlásily nadmíru. Já je omezil a web mám teď na 1. pozici...záleží hodně na jiných faktorech, a to hlavně konkurenci jiných stejně zaměřených webů a taky na síle celého webu.

Taky záleží jestli je odkaz vnořen do textu nebo jestli tam nafrkáš mrak samostatných odkazů.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass píše:
Vyser se na nějaký "SEO" nástroje.


neberu je vážně ve všem, mám je jako dolněk, protože občas na něco zapomenu....nejsou úplně k ničemu. je mi jasný , že mají vzbudit obavy a prodej SEO služeb jejich tvůrců

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Všechny side-wide odkazy jsou z logiky věci špatně. Tzn. všechny jmenované.

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Mít pár odkazů v patičce je normální. Pojmem "patičkové odkazy" se spíš myslí 20 a víc zakoupených odkazů vedoucí na naprosté nerelevantní kokotiny. To pak webu uškodí.

Ale pár odkazů někde dole, když jsou relevantní a hodnotné...
to uškodit nemůže.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Patička ani sidewide není na ústupu, jde o tom, s kým vyměníš a co vyměníš, popř. co koupíš.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se