SEO

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Poslední cca dva měsíce mi roste na blogu www.stockphotography.cz návštěvnost z podivných webů - různé ruské, ukrajinské a podivné .info weby?! Já na ně neodkazuju, dokonce nejsou ani ve spam komentářích a když mrknu na jejich stránku, tak tam odkaz na mě není? Jedná se o netematické weby, například auta, offshore podnikání, různá fóra a podobně. Podivné je, že z těchto webů chodí návštěvnost, nejedná se o nárazovou akci, ale jeden web tam straší třeba 2 měsíce a přijde z něj postupně 20 lidí? Kdyby byl jeden tak neřeknu, ale takových webů je třeba 20.. Co to má být za vtipy?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
nejsou to pingbacky? :-D ... začne to jedním (taková průzkuminická návštěva :-D )za den a pak to nestačíš umazávat.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Nejsou, žádný koment, pingback, nic - prostě najednou přijde návštěva z cizího webu (zjistím jen ze stats) a když klepnu na zdrojovou stránku, tak tam odkaz na mě není.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já jsem na dvou webech měl to samé, kouknu do GWT vidím odkaz z domény, kouknu na tu stránku a odkaz na můj web, tam vůbec není, ani v kódu. Nicméně je možné, že tam někdy chvilku byl, byl odstraněn a do přepočtu odkazů prostě v GWT bude, jinak si to nedovedu vysvětlit.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Též s tímto mám zkušenost, za normálních okolností jsem měl na web 20 odkazů, po delší době jsem se na to koukal znova a najednou vidím 64. Samozřejmě mě zajímalo, co je to zač a kde se vlastně vzali, když jsem žádné nové nesháněl a byli to samé .com, .net atd. domény a weby v AJ nevalného obsahu. Nevím, co z toho mají oni, když mám stránky výhradně v češtině. Po čase zase všechny zmizeli přesně tak, jak popisuje freez.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Třeba to je nějaká nová metoda nebo zkouší zda se u tebe zobrazí trackback.
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Jak na třídění bioodpadu

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Každopádně neuspěli, tak proto i odkazy nejspíš zmizely :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Martin_H
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 24.03.2011
Děje se mi to také, a ruskojazyčné weby jasně převažují. Odkaz z nich na naše weby jsem nikdy nenašel, byť jsem šel třeba jen den po zaznamenané návštěvě z jejich webu

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Zkouší pingpacky, aby jsi se chytil na výměnu. Nicméně nereaguj, ani, když na jejich webu budeš mít odkaz, stejně se stane to, že se časem vypaří.

jareso
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 18
Registrace: 28.01.2012
Tiež mám v štatistike svojich webov obrovskú kopu takýchto pochybných „návštev“, kde referrujúce domény sú .ru, .info a pod.

Predpokladám, že účelom týchto aktivít nepochybne vykonávaných nejakými robotmi je:

1.) Snaha získať možný backlink pre tú ich pochybnú doménu cez zobrazenie ich backlinku v štatistike webu na ktorý cielia. Keďže niektoré weby môžu mať (nie môj prípad) verejne dostupnú svoju štatistiku takým spôsobom, že ju indexujú vyhľadávače, dôsledkom čoho ten ich pochybný web získa spätný odkaz.

2.) Získať potencionálneho návštevníka (traffic) zadarmo v podobne zvedavého webmastera, ktorý sa pôjde pozrieť na stránku, ktorá na neho (akože) odkazuje. Je vysoko pravdepodobné, že táto návštevnosť je tvorená pomocou robotov, ktoré falšujú informáciu v HTTP_REFERER detekovanú štatistikou cieleného webu, takže v skutočnosti žiaden backlink na odkazujúcej stránke neexistuje a ani z nej nikto neprichádza. Keďže sa jedná o roboty pravdepodobne uskutočnia nespočet návštev na nespočet rôznych webov, pričom počítajú s tým, že pokiaľ čo i len mizivé percento webmasterov bude zvedavé na ten ich pochybný web získajú tak návštevnosť zdarma.
Moje fotografie: www.jareso.com | Sociálne siete: Facebook | Twitter | Google+

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Jde o virtualni pingbacky

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Fyzicky tam ten odkaz je, ale jde o to, jak dlouho.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se