SEO

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Ahoj na WD,

tak se nám víkend zase láme, neděle. Chtěl bych vás o něco poprosit, vím, že tu není až tolik IT nadšenců, ale potřeboval bych pomoct.

Již pátým rokem vedu IT magazín FreeBit.cz a potřeboval bych něco otestovat. Lidé příspěvky komentují, ale ne tak aktivně, jak bych chtěl. Chci ověřit, jaký mají vliv na SEO jako takové. Proto bych vás chtěl poprosit, zdali to bude možné, aby jste mi na webu okomentovali pár článků.

TIP: Hodně jsem přemýšlel, jak to vyřešit. Na webu se mi rojí hodně komentářů od spamerů, a proto se ptám, bylo by efektivní přepsat jejich koment a použít ho pro jeho unikátní IP? Druhá otázka je ta, zda už nebude někde na blacklistu. Co na to Drago?

Určitě se nad tím zamyslete, a dejte mi vědět, zda se jedná o dobrý nápad.

Díky, PS: nezapomeňte na komentář. :)

S pozdravem Martin

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak já osobně si myslím, že minimálně Google není tak blbý a nepoznal, které komentáře jsou falešné a které od opravdových uživatelů.
Takhle by se do popředí mohl dostat kdokoliv (jistě to již napadlo více lidí).
________________
Mě by spíše potěšilo, kdyby někdo občas sdílel nějaký článek, to podle mě má větší hodnotu.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Mac píše:
1. IP adresu můžeš přepsat skoro stejně snadno jako příspěvek SPAMbůta. Jediný rozdíl spočívá v tom, že místo do WP se zaloguješ to phpMyAdmina.

Kód: Vybrat vše
wp_comments -> comment_author_IP

2. Podstatný je komentář, nikoli IP adresa u komentáře. Tu přece veřejně nezobrazuješ. Tzn. unikátnost ani blaklisty řešit nemusíš, když se nikdo nikdy nedozví (kromě tebe) odkud ten komentář je.


Macu, dobrý postřeh. Díky.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Jak píše Mac. Ven se dostává IP jen prostřednictvím antispamových pluginů, kdy se testuje jestli zrovna někdo nespamuje hromadně.

Jinak komentáře se mi moc nezdají jako silné lákadlo pro vyhledávače. Alespoň mě na ně zrovna moc lidí z vyhledávačů nechodí. Co by mohlo být zajímavé, tak je zakomponovat přímo do samotného článku. Tak aby vyhledávač nepoznal, že se jedná o komentář. Ale to pak je otázkou jestli to nebudou brát spíše jako black hat.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Mac: Díky, ale to bylo zamyšlení nad tím, co má větší účinek.
Ono samozřejmě 1 like to o moc nezmění jestli vůbec :D.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Mac píše:
Základní kámen. ;-)



Obávám se že ne. Nepíšu tak poutavá témata, aby lidé dále sdíleli.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak 1 sdílení na Fb, ale kolik lidí to přivede a jak moc to pomůže vyhledávačům?
To samé, jak moc je dobrý, že mám již další 4 odkazy zde z WD? Natož ty odkazy jsou stále ode mě, tak že vyhledávače tomu spíše přikládají negativní váhu.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
No jestli by stálo za to něco otestovat tak je to jestli stále fungují sitewide odkazy v menu (napravo/nalevo). Myslím, že 5 - 8 IT webů dáme dohromady. A prolinkujeme si to :D
Aby se lépe měřil efekt můžeme vybrat nějaký tag (štítek) a na ten směřovat. Porovná se pozice před/po a ranky.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Na sitewide se již pracuje... :) Aktuálně jsem teď vyměnil s pár tématickými weby. Postoval jsem podobné téma na WT a Martin mi ho smazal. :)

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Pak dej vědět jak to dopadlo. Já dělal jeden miniexperiment a byl jsem zklamanej.
Na webtrhu teď asi moc SEO rádi nemají.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Pokud chceš kritiku webu, použij sekce Kritika.
Pokud chceš zvýšit angažmá uživatelů, použij sekce UX.
Pokud se chceš bavit o SEO, využij sekce Marketing.

To dá rozum... :)

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Dúfam že sa potom podelíte v nejakom článku s tými výsledkami sitewide odkazov..

Ja som vymenil 2 odkazy a nezaznamenal som nejakú zmenu.

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Drago píše:
Jak píše Mac. Ven se dostává IP jen prostřednictvím antispamových pluginů, kdy se testuje jestli zrovna někdo nespamuje hromadně.

Jinak komentáře se mi moc nezdají jako silné lákadlo pro vyhledávače. Alespoň mě na ně zrovna moc lidí z vyhledávačů nechodí. Co by mohlo být zajímavé, tak je zakomponovat přímo do samotného článku. Tak aby vyhledávač nepoznal, že se jedná o komentář. Ale to pak je otázkou jestli to nebudou brát spíše jako black hat.


Proč si myslíš že komentáře nejsou lákadlem? Já si třeba myslím, že právě komentáře rozšířují (aktualizují) článek o další obsah.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Turek píše:

Proč si myslíš že komentáře nejsou lákadlem? Já si třeba myslím, že právě komentáře rozšířují (aktualizují) článek o další obsah.


Třeba z toho důvodu, že si jich pod článek mohu napsat spousty. Proto jim vyhledávače nebudou přikládat takovou důvěru.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
To možná ne, ale pokud na dotaz nenajde vyhledávač odpověď, komentář skvěle doplňuje text.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Já souhlasím s tím, že komentáře jsou často užitečnější než samotný článek. Jen mi prostě na texty v komentářích zrovna moc lidí nechodí.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se