SEO

luba
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 111
Registrace: 24.07.2012
Máte nějaký základní postup, jak postupujete při SEO u nového webu. Jakým způsoby sbíráte zpětné odkazy?

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Já většinou začnu pokud je to tématicky podobný téma od svých stránek. Pokud to tématicky není, tak napíši třeba o tom článek na svém blogu. Určitě pomůže pustit stránky do světa skrz Twitter, i tvůj twitter účet má ranky. Pak si můžeš projet výsledky vyhledávaní, zaměřit se na fóra, blogy a tam vložit nějaký přínosný příspěvek s odkazem na tebe. Pokud jsou stránky hodnotné, tak by jsem počkal na nějaké první přepočty ranků a pak oslovil podobné stránky zdali nevyměníte odkazy. Ale až po zaběhnutí, aby mě nepřehlíželi. Z počátku by tě měl stejně vyhledavač vyšvihnout díky novému obsahu nahoru, ale pokud by jsi nepracoval na obsahu a linkbuildingu, tak se začneš pomalu propadat.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Nejdřív doporučuju odladit pořádně onpage faktory. Není nic horšího než měnit například strukturu URL anebo nefunkční RSS. Následně nahrát sitemap do google webmaster tools, registrace do větších katalogů odkud chodí lidí. Pak záleží na druhu webu. Pokud by šlo o magazín/blog vydal by jsem lákavé články a tlačil na propagaci přes sociální sítě. U služeb to bez placené reklamy jde, ale je to hodně pomalé. S tím by šlo i prezentování na stránkách kde se vyskytuje komunita. "Spamovat spamova spamovat" :). Začátky jsou hlavně o získávání návštěvnosti, ranky nemá cenu moc řešit, dokud žádné nemáš :). Díky průběžnému "spamování" si zajistíš i rychlejší indexaci u seznamu. Snažil by jsem se posilovat hlavně podstránky.

Coe
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 33
Registrace: 24.02.2012
Drago píše:
....registrace do větších katalogů odkud chodí lidí.


Máš nějaký seznam nebo doporučení těchto katalogů?

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Mě vždy využívání webmaster tools udivuje, jsem celkem alergický na produkty od Google, i když je využívám není zbytí. Tak mám nějaký odstup od tools. Opravdu je to tak dobré a nepostrádatelné?

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Coe: Tak třeba seznam, schválně si můžeš vyzkoušet jestli v katalogu je tvoje stránka na https://ask.szn.cz/link/linkRequestScre ... SEARCHLINK jinak prakticky cokoliv z čeho chodí návštěvnost na tvé stránky. Mimo klasických katalogů se vyplatí i RSS čtečky jako krab.cz, počítadlo toplist.cz anebo alexa.com. Tam ale jde spíše o zpětné odkazy, nepamatuju si že by mi někdo přišel přes alexa. Přes toplist ale pár jedinců zabloudí :)

Turek: dobré to je určitě. Nepostradatelné asi ne. Metriky jako počet všech zpětných odkazů na každou podstránku, průběžné pozice na všechna kláčová slova, pro každou podstránku atd. se dají oželet, ale chybí no :/ Čistě to nahrávání sitemapy je hodně dobrá věc, dají se tím odhalit problémové stránky. GWT ukazuje všechny stránky ze sitemap co indexuje a upozorňuje na problémy jako 404, 503 atd. Navíc na GWT ti chodí zprávy od Google a posíláš přez něj požadavky v případě problémů. Pokud tyto služby nepotřebuješ a tvému webu nehrozí penalizace, tak se bez GWT obejdeš.

Coe
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 33
Registrace: 24.02.2012
Drago píše:
Coe: Tak třeba seznam, schválně si můžeš vyzkoušet jestli v katalogu je tvoje stránka na https://ask.szn.cz/link/linkRequestScre ... SEARCHLINK jinak prakticky cokoliv z čeho chodí návštěvnost na tvé stránky. Mimo klasických katalogů se vyplatí i RSS čtečky jako krab.cz, počítadlo toplist.cz anebo alexa.com. Tam ale jde spíše o zpětné odkazy, nepamatuju si že by mi někdo přišel přes alexa. Přes toplist ale pár jedinců zabloudí :).


Tak zrovna tyto mám, ale šlo mi o to jestli nemáš nějaký seznam třeba 10 katalogů :o) a já si mohl rozšířit databázi do, kterých to dávám - možná by jsi o tom mohl napsat článek - do jakých katalogů se vyplatí vkládat stránky.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Jediný správný postup je dle mě tento:

Analýza klíčových slov
Kontrola a oprava on-page faktorů
Definice komunikační a linkbuildingové strategie
Implementace klíčových slov do webu
Kontinuální linkbuilding
Celou dobu probíhá měření, analýzy a na základě výsledků aktualizace strategie

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Turek píše:
Mě vždy využívání webmaster tools udivuje, jsem celkem alergický na produkty od Google, i když je využívám není zbytí. Tak mám nějaký odstup od tools. Opravdu je to tak dobré a nepostrádatelné?


Sve vyhody maji. Ale pak G. vi, ktere (vsechny) weby mas, a pokud jeste pouzivas gmail, tak o tobe vi vsechno. Takze radeji statistika od hostingu.
no cooking

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
GWT poskytuje informace, které žádná hosting nezajistí. Ano, pro člověk co to myslí vážně je to nezbytnost.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
tim: taky mě tahle myšlenka napadla...zvažoval jsem na Google registrovat více profilu, abych nebyl tak vystopovatelnej. Máš nějaké konkretni informace, že Google hledá souvislosti mezi weby vlastníka a těm pak dává menší ohodnocení? (třeba i nějaký odborný článek).

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
zvažoval jsem na Google registrovat více profilu, abych nebyl tak vystopovatelnej.


Google si dá IP a cookies dohromady a bude mu to jasný. Tohle schovávání webů je podle mě naprostá ztráta času.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
A co se tak vykašlat na nějaké SEO hovadiny a udělat kvalitní web, který bude lidi zajímat a budou na něj chodit rádi? Nikdy jsem žádný přesný postup neměl a přesto mé weby lidi navštěvují a na nějaké SEO naprosto dlabu ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
alijosha píše:
A co se tak vykašlat na nějaké SEO hovadiny a udělat kvalitní web, který bude lidi zajímat a budou na něj chodit rádi? Nikdy jsem žádný přesný postup neměl a přesto mé weby lidi navštěvují a na nějaké SEO naprosto dlabu ;-)


Navíc člověk občas přijde na zajímavou vychytávku když jen tak zkouší bez jasného cíle :)

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Drago píše:

Navíc člověk občas přijde na zajímavou vychytávku když jen tak zkouší bez jasného cíle :)


To je naprostá pravda.Sám jsem tímto způsobem objevil několik "fíglů", které fungují na 100% ;-). Prozrazovat samozřejmě nebudu :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
alijosha píše:
A co se tak vykašlat na nějaké SEO hovadiny a udělat kvalitní web, který bude lidi zajímat a budou na něj chodit rádi? Nikdy jsem žádný přesný postup neměl a přesto mé weby lidi navštěvují a na nějaké SEO naprosto dlabu ;-)


Ano, tohle je důležitá část SEO. Jen málo lidí SEO rozumí natolik, aby to věděla:-)

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
alijosha píše:
A co se tak vykašlat na nějaké SEO hovadiny a udělat kvalitní web, který bude lidi zajímat a budou na něj chodit rádi?


Ten web musi nejdriv najit.

Nemluvim o webu, kam chodite neco cist, ale kde si kupujete sluzby, ktere jsou nesrovnatelne lepsi nez u konkurence. Konkurence ale spamuje, takze bez SEO je to tezke.
no cooking

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se