SEO

Gipa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 05.04.2012
Mám starší doménu, ze které budu mazat obsah (rozchod s dodavatelem u přeposílacího webu). Vedou na ni ale nějaké dobré oborové linky, takže zbavit se domény nechci. A teď přichází ta otázka:
Mám se otravovat s tvorbou nového obsahu a někam na HP dát link nebo místo obsahu stačí nahrát takovouto .htaccess?

RewriteEngine On
RewriteRule (.*) http://www.oznamenisvatebni.cz [R=301,L]

Kdy lépe stávající linky zhodnotím? Přesměrováním příchozích odkazů nebo jedním odkazem z HP?
Dívají se na to vyhledávače, jakoby linky nyní směřovaly přímo na doménu, na niž se přesměrovává?
Nebo to je něco proti pravidlům?
Nebo ještě hůř?

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Myslím si, že pro přenos odkazů bude lepší přesměrování.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Nedávno jsem to řešil taky. Nakonec jsem zvolil přesměrování a povedlo se. Vyhledávač hodnodí novou doménu kladně a dokonce se nový web vyšvihl v SERPu mezi první desítku za 14 dní.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
radek: řekl bych, že jeden odkaz nahradí tolika kolik jich vede na tu doménu
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Gipa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 05.04.2012
To by mě právě zajímalo - zda vyhledávače na všechny stávající odkazy mířící na přesměrovávanou doménu hledí, jakoby odkazy mířily přímo na tu konečnou adresu (doménu).
Co se týká vybudování obsahu kvůli longtailu, je to hezké, ale zajedno je to práce :-( a za druhé na odkaz, jímž se návštěvníci dostanou na konečnou doménu, klikne dle mých zkušeností jen asi 70 % lidí, i když jim ho strkám všude pod nos. Takhle přijde 100 % lidí, kam chci. Ale někteří (IT) vezmou hned nohy na ramena, když vidí, že jde o svatbu :-D

Gipa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 05.04.2012
Díky za článek, snad ho se svou čechgličtinou dobře chápu.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se