SEO

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdar. Zdá se mi to nebo Seznam dává větší prioritů stránkám, které odkazují na jiné. Například webu B, kde je umístěn článek pro podposru webu A. Začínají mi ve vyhledávačích na KW vzestupovat stránky, které využívám na PR podpopru. Odkazovaná stránka pak zase sestupuje.

Máte podobné zkušenosti? A jak to řešit? Přidat více zpětných odkazů na stránky, které odkazují?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Seznam má rád weby, na kterých se často mění obsah - častěji je pak stránkuje a bere je jako relevantnější zroj informací... Tohle nedávno prohlásil obchoďák od seznamu, když u mě byl... Takže jestli to není i tento případ :)

Vůbec to u seznamu nepřekvapuje...

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
janKali: prostě čím dal nám tu práci znepříjemnit a víc prodat svojí reklamu :-(. Zkusim na stránky přidat víc odkazů, snad polezou dolu. Mám teď na 1. a 2. stránce Seznamu všechny 3 weby.

Taky jsem si všiml, že nahoru lezou weby, které mají málo obsahu, špatné SEO, malo zpětných odkazů ... to nechpu.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Tak to co jsem se všechno dozvěděl, tak nemám pochyb, že Seznam dodává výsledky zcela irelevantní...

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
janKali: do výsledků například cpou svůj katalog firem a jiné služby. Taky celkem dost soupeřim s rozsájlýma katalogama a inzertními weby.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Jo tak fakt "nemáš placenej zápis, jsi mnohem níž" je na Seznamu bohužel dlouhodobě známý fakt, ale i tak jsem odmítel placený zápis. Teď jsem to změnil , protože měli akci za 1 Kč na rok... Ale stejně se mi to nelíbí. Bohužel to je obchod a líbí/nelíbí tu nehraje roli. Uvidíme, zda nám to tak moc pomůže.. Pokud jo tak jim klidně těch 10 tis ročně dám.

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Pamatuji si kolem roku 2006-7 že stačilo neustále měnit obsah, dělat update a S-rank letěl nahoru raketově. Až později tam zřejmě přidali pravidlo, že záleží i na zpětných odkazech.

Chci říct, že pokud mají tak jednoduché algoritmy, je možné cokoli :D.
Zkus cílovou stránku podpořit odkazy. To by mělo pomoci.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Carl114: to mi nepíšeš nic nového...2 dny jsem trávil vytvářením zpětných odkazu a článku. Mám dokonce i vlastní PR weby. Ale při komerční KW prostě Seznam slyší jen prachy. Mám na toto téma 32 webů a nehodlám jim za každý platit.

Jak zjistili, že mi web leze nahoru, hodili přede mě komerční odkaz ze svého katalogu. Přede mnou je stránka totálně SHIT (zřejmě si jí majitel dělal sám na koleni) - chyby v kodu, odkazech, offpage faktor téměř nulový. nechápu.

Každopádně jsem udělal i pár změn na stránce a dávám ji znovu k reindexaci.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Seznam ukáže ve výsledcích nahoře to co je ve Firmy.cz a hledá přednostně v klíčových slovech uvedených v popisku na Firmy.cz, takže si hold budeš muset za 7 tis udělat placený zápis, jinak máš smůlu :-)

Djatra
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 16.12.2012
U několika webů jsem se přesvědčil o tom, že seznamu trvá zaindexování a následné zobrazování ve výsledcích mnohem déle než googlu, přitom pracuje s mnohem menším objemem dat než google. Vyhledávání, novinky.cz, super.cz, většina projektů v režii seznamu je peklo. Kdyby si většina lidí v této zemi nemyslela že seznam je internet, už by byli dávno na lopatkách.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Mně zase Google indexuje i články z agrgatoru...takže co dva dny i několik desítek stránek...nemám s ním problem, jen Seznam zlobí.

Připadá mi, že si Google vybírá. Když má někdo lepší text, tak si vebere ten jeho a vášemu webu ubere.

Carl114
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Jak to myslíš ubere? Jako, že sníží tvé hodnocení, když je jinde lepší (ne duplicitní) text?

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se