SEO

newerxx
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 37
Registrace: 11.05.2012
Zdravím,

potřebuji poradit, v součastné době dodělávám eshop, ovšem každý produkt v daném eshopu musí mít stejný popis. (kromě jedné věty)

Zajímalo by mne tedy, jakým způsobem to mám udělat tak, aby to Google nebral jako duplicitu a bez sebemenšího problému vše indexoval.


Děkuji za odpověď.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Jak udělat, aby google nebral duplicitu jako duplicitu - to je jako by si se ptal jak vyskočit z okna a nepadat dolů, ale letět vzhůru...

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
newerxx
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 37
Registrace: 11.05.2012
Jedná se o jeden eshop, kde je v podstatě celý sortiment stejný. Ten stejný text je návod k použití, takže mne napadá, že bych ho teoreticky mohl dát do iFrame či do klasického obrázku. (obrázek se mi zdá velice nepohodlný) Nějaký lepší nápad ?

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Nebo to vypsat technologií které vyhledávače neumí indexovat - JavaScript, Ajax, Flash, Silverlight, obrázek.

bsteeer
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 65
Registrace: 01.11.2011
Nebo v popisu předmětu odkazovat na stránku s návodem.

martinecek2000
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 110
Registrace: 07.06.2013
nevím zda to dokáže zjistit google ale myslím zrovna že by to mohl vyřešit mouse_on nebo nějak tak (po přejetí myší přes nějaké určené pole se ti objeví text,vyskočí)

newerxx
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 37
Registrace: 11.05.2012
omlouvám se za zpožděnou reakci. (bohužel jsem to teď moc nestíhal)

Kohy píše:
Co pdf?


velice špatný nápad, kvůli mobilním zařízení.

Pavel Ungr píše:
Nebo to vypsat technologií které vyhledávače neumí indexovat - JavaScript, Ajax, Flash, Silverlight, obrázek.


Ani jedna technologie není plně funkční na mobilních telefonech. (obrázek je zase špatné řešení)


bsteeer píše:
Nebo v popisu předmětu odkazovat na stránku s návodem.


moc zlouhavé, většinu lidí toto řešení úplně odradí.

martinecek2000 píše:
nevím zda to

dokáže zjistit google ale myslím zrovna že by to mohl vyřešit mouse_on nebo nějak tak (po přejetí myší přes nějaké určené pole se ti objeví text,vyskočí)


toto řešení není špatné, fungovalo by i na telefonech ?

Mac píše:
Tak pokud návod, tak jasně. Jak píšeš - návod do jednoho souboru a pak:

- to iframe
- nebo pop up po kliknutí na tlačítko [ návod ]

A mělo by to být v pohodě.

Šlo by i <?php include('navod.html') ?> pod každý popisek, ale to už by byla provokace, ne? :-)))



Osobně mne nejvíce zaujalo toto řešení, ale bohužel je nedokáži naprogramovat. Vzládl by to někde?




Popřípadě mne dále napadá, není nějaký plugin přímo na prestashop ?

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Benny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 01.03.2012
Vždyť přes PHP Include to bude vypadat úplně stejně a Google to vezme jako duplicitu. Include vám pouze ušetří práci, ale stejně se "přeloží" na HTML kód, který bere Google v potaz. Vůbec ho nevezme jako samostatný PHP soubor.

Jinak už Google začíná indexovat i Javascript.

jklir
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 16
Registrace: 10.04.2012
S javascriptem na mobilech je to slozitejsi, nicmene uz si s jednodussimi skripty poradi celkem dost mobilu. Pak je take moznost si odchytavat USER_AGENT robotu a servirovat jim jiny obsah (bez navodu), ale pak pripadny postih je daleko citelnejsi nez pri duplicitach. Rozhodne nedoporucuju!

Take zalezi na tom o jak dlouhy text se jedna a jestli se dostatecne vzajemne lisi 2 stranky. Jde o to, ze kdyz ma nejaky eshop velke menu (treba jako Mall.cz) nebo paticky, tak vyhledavace na tyto stranky nenahlizeji jako na duplicitu. Reseni pro mobily i vyhledavac je podle me jednoznacne nejschudnejsi HTML odkaz na stranku navodu. A budes mit klid...

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
newerxx
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 37
Registrace: 11.05.2012
tím pádem by asi nejlepší byl iframe ne?

-- 25. 06. 2013 16:52 --

Mac píše:
Kterou z těch třech možností by si preferoval?

Pustíš mě ke skriptu? Nebo alespoň napiš cestu k souboru s návodem. ;-)


Poslána /SZ děkuji za pomoc!

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se