SEO

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Chci vás poprosit o vaše zkušenosti s používáním štítků a kategorií. U nového webu přemýšlím, jak toto nastavit co nejlépe hned od začátku. Vytvořit se nějaké pravidlo. Obecně se tvrdí, že vyhledávače mají štítky (tagy) docela v oblibě, mě osobně stačí kategorie :-) Se štítky jsem nikdy moc nepracoval, ale chci s tím začít. Napadají vás nějaké chyby, kterých by se měl vyvarovat?

Příklad:
Pokud vložím článek do kategorie "auta" mám pro něj vytvářet také štítek "auta" nebo už jen "BMW" a "nákup". Jde mi o případnou duplicitu.

Pokud máte třeba vychytaný optimální počet štítků na článek a podobně, budu rád za každou vaší zkušenost. Díky

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Já beru štítky jako takové další podkategorie :)

Benny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 01.03.2012
Pro uživatele je to dobrá věc, ale pro vyhledávače už tolik ne.

Vzniknou akorát duplicitní stránky. Například drago na 404m.com neindexuje vůbec kategorie, ani štítky, ani články jednotlivých autorů...

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Benny píše:
Pro uživatele je to dobrá věc, ale pro vyhledávače už tolik ne.

Vzniknou akorát duplicitní stránky. Například drago na 404m.com neindexuje vůbec kategorie, ani štítky, ani články jednotlivých autorů...


Nevzniknou duplicitní stránky, když víš jak to nastavit a co vyhledávači napsat.
Výhodný je plugin seo all in one, tam se dá vše nastavit a duplicita se ti nemůže objevit ;).

Jinak přibližně je dobré tak 5 štítků a když máš kategorii auta, tak do štítků napřed uveď všechno kolem a pokud stále budeš mít to jedno místo do těch 5 -7 , tak tam napiš i to auto ;)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Já beru štítky jako taková klíčová slova, která se vážou k článku. Často se mi stane, že píšu třeba o Google a nikde není v článku slovíčko SEO, přitom by text SEOlogy určitě zajímal. Tak tam plácnu štítek SEO a do budoucna jej lidé mohou dohledat.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Drago píše:
Já beru štítky jako taková klíčová slova, která se vážou k článku. Často se mi stane, že píšu třeba o Google a nikde není v článku slovíčko SEO, přitom by text SEOlogy určitě zajímal. Tak tam plácnu štítek SEO a do budoucna jej lidé mohou dohledat.


No tak oni ty štítky většinou jako klíčová slova jsou, hlavně u toho SEO all in one.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
To není vůbec tak jednoduché a nechce se mi to rozebírat.

Vzhledem k tomu, že seznam je u nás prioritní a je rozflákanej tak, že už nikdy nebude fungovat logicky, nejlepším řešením (podle mě a samozřejmě se můžu mýlit:) ) je totok:

Štítky nepoužívej vůbec, zakaž indexaci kategorií a štítků a nech indexovat pouze články a dej záležet na odstavcích, nadpisech na titulkách atp,
Dej si pozor také na obrázky a duplicitní title u nich.

U google o nic nepřijdeš ten si to stejně přebere podle sebe a u seznamu budeš jako jednoduchý web s článkama a nebude s tebe zmatenej takže ti vlastně půjde jen po title a textu

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Já mám štítky rád, přístupy přes ně mám. Mám nastaveno, že štítky slouží jako KW příspěvku.

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Děkuji všem za komentáře. Vyplívá z nich pro mě otázka, zda indexovat nebo ne? Asi udělám kompromis a kategorie budu indexovat (stejně jako doposud u všech svých webů) a u štítků indexaci zakáži.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Já dávám noindex,follow na kategorie, štítky a vyhledávání. V podstatě chci aby ve vyhledávačích byly jen články a titulní stránka.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
xmrnv100 píše:
Děkuji všem za komentáře. Vyplívá z nich pro mě otázka, zda indexovat nebo ne? Asi udělám kompromis a kategorie budu indexovat (stejně jako doposud u všech svých webů) a u štítků indexaci zakáži.

nedělej kompromis :) otestuj model všechno noindex mimo postů jak píše Drago vyzkoušej a můžeš pak porovnávat z praxe to je to nejlepší co můžeš udělat

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
wico píše:
nedělej kompromis :) otestuj model všechno noindex mimo postů jak píše Drago vyzkoušej a můžeš pak porovnávat z praxe to je to nejlepší co můžeš udělat


OK, vyzkouším. Zkusím to i u jednoho webu, kde již dlouhodobě indexuji i kategorie a Google je fakt poctivě indexuje :-) Jsem zvědav zda (nebo za jak dlouho) je vyřadí.

Ale jinak co teď 2 dny koukám po webu, tak je dost webů co štítky nechávají indexovat. Z těch známějších třeba aktualne.cz, kde místo štítek nebo tag používají "téma". Nicméně vyzkouším neindexovat.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se