SEO

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Neustále čtu na internetu články o tom, zda má vliv návštěvnost na SEO nebo ne. Mnozí tvrdí, že vyhledávač nemá žádné instrumenty (výjma snad google analytics) jak zjistit návštěvnost webu a to pak zahrnout do SEO hodnocení. Z mých analýz ale vše vypráví o opaku. Za mě tedy tvrdím, že návštěvnost má velký vliv na SEO a doplním jen, že je dobré kombinovat způsoby jak dostat návštěvníka na web.
Jaké jsou Vaše názory a zkušenosti?

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
U seznamu určitě nema a u google velmi pravděpodobně taky ne, proč by se mněl taky řídit podle něčeho, co sám ovlivňuje.....

FakeGameCZ
WD Trader: 3.67/5

Příspěvky: 57
Registrace: 01.09.2013
Áno, vplyv na SEO to má, ale minimálny.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Opak je pravdou, Google nemůže dle podmínek používat metriky z Analytics. Tuším, že to má dokonce v podmínkách. Pokud se zamyslíte, zjistíte, že je SEO pevně spjato s návštěvností. Pokud se tedy budeme bavit o organickém vyhledávání. Google má metriky pouze z vyhledávání a prokliků, Google +1 (díky Drago).

modras
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 05.07.2014
Myslím že, má. Pokud se snaží přiblížit vyhledávače tomu, jak by hodnotil jako důležitý/přínosný web člověk, nikoli robot, tak je jasné, že návštěvnost je jedním z kritérií. Aneb proč by zobrazoval na předních poziích weby s minimální návštěvností o proti webům s návštěvností v řádu tisíců, pokud by obsahově byly totožné. Pokud má web návštěvnost, je dost provděpodobné, že jsou na něm informce, které jsou lidem přínosné. Též na něj povede spousty odkazů... atd.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Kohy píše:
Opak je pravdou, Google nemůže dle podmínek používat metriky z Analytics. Tuším, že to má dokonce v podmínkách. Pokud se zamyslíte, zjistíte, že je SEO pevně spjato s návštěvností. Pokud se tedy budeme bavit o organickém vyhledávání. Google má metriky pouze z vyhledávání a prokliků.

Ještě může využívat data z tlačítek Google +1.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Já mám tedy vlastní zkušenosti, že webu třeba prospívá zvýšená návštěvnost např. ze sociálních sítí nebo z emailové kampaně (ostatně do toho některé marketingové firmy sypou celkem slušné peníze). Teoreticky nemá vyhledávač jak měřit chování na webu - pokud tam nemá nejaký měřící script. Ale stále častěji kroutím hlavou nad tím, co za shit umí vyhledávač pustit na 1. místa (špatná struktura webu, slabé SEO apod) a tedy nic než prospěch z návštěvnosti mě nenapadá.

Ostatně, jeden web nejmenované nebankovní společnosti mě návštěvností skoro přeskočil - nebyla na něm dělaná žádná SEO podpora, nikde se o něm nepsalo, ale získal vyhledávanost dík masivní tištěné inzerci. Vzestup si ale vysvětluji spíš tím, že mnozí stále ještě dávají název webu do vyhledávacího řádku vyhledávače. Takže výsledná návštěva je pak vlastně z fulltextu a né napřímo.

Totéž si myslím o PPC kampaní třeba Seznamu. Kdysi někdo tvrdil, že web využívající PPC automaticky o několik příček ztratí pozice. To si dnes nemyslím.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Návštěvnost ne, ale CTR což je určitá metrika na to vliv určitě mají. Je to jeden z mnoha signálů.

11311
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 10
Registrace: 31.01.2015
Pokud by měla vliv návštěvnost, tak by se přece nemohli prosadit uplně nové stránky :)
Ahoj jsem nadšenec do bydlení a provozuji Nabytek-cernymost.cz
Kdo by si rád zkrátil dlouhou chvíli čtením doporučuji IKEA katalog
 Sedací soupravy jsou dominantou obývacího pokoje. Jak postupovat při jejich výběru?

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Těch faktorů je mnoho. Podle mě Google nové stránky zvýhodňuje.

jedy
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 23
Registrace: 25.05.2012
Asi nejspíš návštěvnost zabalenou do CTR, jak říká Pavel. Google samozřejmě ví, kolik ti pošle trafficu přes sám sebe a ani se nemusí koukat na Analytics.

Kohy, podle šuškandy z různých case studies se doba, kdy jsi mohl začít dobře rankovat s novou stránkou (myšleno jako nový web) změnila z cca 2 až 3 měsíců na 6 měsíců. Ale osobně to ozkoušené nemám.

11311
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 10
Registrace: 31.01.2015
jedy píše:
Asi nejspíš návštěvnost zabalenou do CTR, jak říká Pavel. Google samozřejmě ví, kolik ti pošle trafficu přes sám sebe a ani se nemusí koukat na Analytics.

Kohy, podle šuškandy z různých case studies se doba, kdy jsi mohl začít dobře rankovat s novou stránkou (myšleno jako nový web) změnila z cca 2 až 3 měsíců na 6 měsíců. Ale osobně to ozkoušené nemám.


Mně skoro až přijde, že v dnešní době je lepší nelinkovat
Ahoj jsem nadšenec do bydlení a provozuji Nabytek-cernymost.cz
Kdo by si rád zkrátil dlouhou chvíli čtením doporučuji IKEA katalog
 Sedací soupravy jsou dominantou obývacího pokoje. Jak postupovat při jejich výběru?

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se