SEO

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Používám premium templates od newwpthemes.com, které si následně sám upravuji, jenže mám takový pocit, že musím vynaložit víc práce na linkbuildingu a seo než bych musel s jinými šablonami. Možná je to špatné tušení, ale může šablona vlastně ovlivnit pozici webu ve výsledcích vyhledávání?

- Samozřejmě všechny proporce dodržuji: tedy H1-H4, friendly URL apod. muselo by se spíše jednat o nečistotu kódu apod., zda to ale může mít vliv na SEO?

Jaké používáte šablony vy? Premium, free, nebo defaultní od wordpressu?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
šablona za tebe SEO neudělá. hlavně, aby šablona byla validní, měla sitemap a robots, dobře navrženou onpage strukturu a pak je to už jen věcí offpage.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Robert
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 126
Registrace: 15.07.2011
Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Nemáto na SEO vliv..

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
LukasP: Jo, taky na některých svých webech používám šablony od newwpthemes.com a nejsem moc spokojen. Hlavně na Seznamu jsou pozice špatné, ale nevím, jestli je to kvůli šabloně. Zrovna ale uvažuji, že tu šablonu vyměním za nějakou jinou, protože se mi to nějak nezdá a chci to vyzkoušet.

U jiných menších webů mám nejlepší zkušenosti s defaultní Twenty Ten, ta je podle mě dobrá a má dobrou optimalizaci. Mám na ní web s dobrými pozicemi.

Jinak potřeboval bych sehnat nějakou dobrou se třísloupcovým layoutem pro WP. Budu kdyžtak taky rád za doporučení.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Robert píše:
No přece abys dostal co nejvíc bodů v SEO analyzátorech ;)


Tušil jsem, že to bude kvůli bodíkům :)

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
Fit píše:
Jinak potřeboval bych sehnat nějakou dobrou se třísloupcovým layoutem pro WP. Budu kdyžtak taky rád za doporučení.


zkus byt konkretnejsi, alespon castecne zamereni, jestli tam ma byt slider, tmava / svetla, bude to blog/prezentace/portfolio/magazin nebo uplne neco jineho ?

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
dokec: Stačí, když to bude co nejjednodušší. Slider být ani nemusí. Něco jako mám tady i-pariz.cz, chci to vyměnit. Přemýšlím o této šabloně: http://www.pearsonified.com/theme/neoclassical/, ale zase si říkám, jestli není až moc jednoduchá. Potřebuji hlavně 2 postranní sloupce kvůli PPC a affiliate. A nebo to nakonec udělám taky na Twenty Ten a bude :D.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Viz toto vlákno: wordpress/sablona-t4424.html ...ta šablona je fakt dobrá, jak se dá přizpůsobit...Mystique v profi verzi..., viz link ke stažení....

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Za mě má vliv template
Hodně záleží na typu template k čemu je udělaná, magazín, blog klasika atd.
Třeba díky funkcím zobrazování příspěvků headline a featured v sidebaru na HP vznikají pokud se to řádně nenastaví duplicity na HP.

Já používám například od:
Kód: Vybrat vše
colorlabsproject.com
na třech webech a před nedávnem jsem si pokládal přesně tu samou otázku u jednoho webu, kde ji mám jsem na zkoušku nasadil svoji oblíbenou free jednoduchou, kterou můžu doporučit všem:
Kód: Vybrat vše
aquoid.com/news/themes/suffusion/
a během měsíce posun nahoru. Takže až bude čas předělám i zbylé dva.

Na MFA jsou také free perfektní na úpravu od:
Kód: Vybrat vše
magpress.com
(kdo neznáte podívejte se), ale bacha u některých je třeba ručně odstanit eval base64 v kodu a ošetřit timthumb :)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass píše:
Proč by měla být validní ?


validní = abys měl větší rank. ale na co je rank, to už nevim :-D

ne, konec humoru. valildita je taky duležitá (ne teda nejak obzvlast), ale hodnoticim prvkem je.

šablona může obsahovat externí funkce pro export RSS - což ti také pomáhá v hodnocení a šplhání ve vyhledávači. pomáhá též "drobečková" struktura.

-- 28. 11. 2012 20:21 --

wico píše:
Za mě má vliv template
Hodně záleží na typu template k čemu je udělaná, magazín, blog klasika atd.
Třeba díky funkcím zobrazování příspěvků headline a featured v sidebaru na HP vznikají pokud se to řádně nenastaví duplicity na HP.

Já používám například od:
Kód: Vybrat vše
colorlabsproject.com
na třech webech a před nedávnem jsem si pokládal přesně tu samou otázku u jednoho webu, kde ji mám jsem na zkoušku nasadil svoji oblíbenou free jednoduchou, kterou můžu doporučit všem:
Kód: Vybrat vše
aquoid.com/news/themes/suffusion/
a během měsíce posun nahoru. Takže až bude čas předělám i zbylé dva.

Na MFA jsou také free perfektní na úpravu od:
Kód: Vybrat vše
magpress.com
(kdo neznáte podívejte se), ale bacha u některých je třeba ručně odstanit eval base64 v kodu a ošetřit timthumb :)


...šablony vypadají teda dost divoce. trochu jí předělat a možná bude i profi :-D. zkusim

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Jak to, že Facebook, Google a další giganti nejsou validní, když to má podle tebe takový vele účinek ;-)?
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Fit píše:
LukasP: Jo, taky na některých svých webech používám šablony od newwpthemes.com a nejsem moc spokojen. Hlavně na Seznamu jsou pozice špatné, ale nevím, jestli je to kvůli šabloně. Zrovna ale uvažuji, že tu šablonu vyměním za nějakou jinou, protože se mi to nějak nezdá a chci to vyzkoušet.

U jiných menších webů mám nejlepší zkušenosti s defaultní Twenty Ten, ta je podle mě dobrá a má dobrou optimalizaci. Mám na ní web s dobrými pozicemi.

Jinak potřeboval bych sehnat nějakou dobrou se třísloupcovým layoutem pro WP. Budu kdyžtak taky rád za doporučení.


U těch šablon je taky problém u těch patičkových odkazů, které jsou spamem a vedou na nějaký nečistý stránky. Takže na to upozorňují i v zahraničí, proto jsem kupoval plnou verzi, když ještě stála 20 dolarů developerská verze, teď už je to dražší, ale ty patičkový odkazy bych ti doporučoval odstranit nebo změnit šablonu, protože to kvalitě nepřispívá.

Jinak teď vyzkouším udělat jeden travel projekt na jiné šabloně, uvidíme zda se budu muset nadřít stejně.

Vítám další vaše zkušenosti...

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
LukasP: Jo, o ty odkazy mi jde hlavně. Jenomže v té patičce je to vložené přes PHP a když to odstraním, tak přestanou být stránky funkční (je to porušení podmínek a mají tam udělanou ochranu přes to PHP). Takže buď něco zakoupím a nebo použiju jinou šablonu, jdu se schválně podívat, kolik ta moje stojí. Ale možná půjdu zase do Twenty Ten a nechám jen 2 sloupcový layout.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Validita začíná a končí s tím, aby se to dobře zobrazilo v prohlížeči. Víc už je zbytečná práce.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Já nevím, zda je to šablonou, jelikož do každé šablony můžete dát pluginy, které Vám mohou v SEO pomoci. Asi ano, pokud jde o prasácký kód nebo tak něco, tak by mohl být problém, ale nevím. Reálně jsem se setkal jen s jedním problémem, a to že nadpisy začínali v šabloně H4, jinak jsem ještě nikdy problém s on-page SEO faktory v šablonách neměl. Není jednoduché nechat si šablony schválit na proměřených serverech a jsou asi i dost kontrolovány. Záleží také, pokud se jedná o placené nebo free.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Validita je zbytečnost, důležité je to, aby se jednalo o dobře strukturovanou šablonu, aby měla přínos pro návštěvníka - to jest přehlednost a využitelnost na daný projekt.

Wojda87
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 15.07.2013
S tímhle jsem nikdy neměl problémy když jsem použil šablonu z http://www.themes4all.com/gallery/

//Příště prosím bez affil odkazu, administrátor

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se