SEO

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdar. Tak se pochlubte, jak změna algoritmu na Seznamu zamávala vašemi weby? :-)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Jak sem viděl slovo "algorytmu" tpč až sem si celej monitor poprskal :D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass píše:
Jak sem viděl slovo "algorytmu" tpč až sem si celej monitor poprskal :D


Sorry, se mi z toho převrátil celý kardio rytmus :-D.

-- 30. 07. 2014 14:19 --

Otakar Pěnkava píše:
Aha, toho jsem si nevšiml. Zaznamenal tady někdo nějakou změnu?


Já celkem jo a krutě. Weby, na kterých jsem makal šly ke dnu a staré weby naopak nahoru. Ale počkám si na výsledek a ztráty budu sčítat až zítra. Naštěsí mám více návštěvníků z Googlu.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Wladass píše:
Žádný markantní změny, všechno top :)



Kolik vrážíš do sKliku? :D No jo, pánové, leze to nahoru. Na KW "smartphone" jsem trumfnul i Wikošku, paráda. No nevím, ještě je asi brzy dělat závěry ale vypadá to slibně.

manasekp
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 298
Registrace: 29.10.2013
Kohy píše:


Kolik vrážíš do sKliku? :D No jo, pánové, leze to nahoru. Na KW "smartphone" jsem trumfnul i Wikošku, paráda. No nevím, ještě je asi brzy dělat závěry ale vypadá to slibně.


a leze z toho nejaka navstevnost? Se divam hledanost zadna, rozsirena 300/den. Aspon to vypada cool :)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Kohy píše:


Kolik vrážíš do sKliku? :D No jo, pánové, leze to nahoru. Na KW "smartphone" jsem trumfnul i Wikošku, paráda. No nevím, ještě je asi brzy dělat závěry ale vypadá to slibně.


Nepoužívám, nepotřebuju :) Moje SEO funguje i bez složitých seo-reportů, návštěv školení a dalších píčovin :)

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
manasekp píše:

a leze z toho nejaka navstevnost? Se divam hledanost zadna, rozsirena 300/den. Aspon to vypada cool :)


Jo, jediné, je to, že to opravdu vypadá jako cool KW. :) Návštěvnost je pak o něco méně cool... :)

-- 31. 07. 2014 16:59 --

Wladass píše:

Nepoužívám, nepotřebuju :) Moje SEO funguje i bez složitých seo-reportů, návštěv školení a dalších píčovin :)


To vypadá, že děláš obsah opravdu pro lidi... :)

-- 31. 07. 2014 17:01 --

Kód: Vybrat vše
Kdy se výsledky ustálí? To je víc dotazů v jednom. V tuto chvíli (středa podvečer) už je stejná verze v obou serverovnách a keše už budou taky obnovené, takže z hlediska serverů by to ustálené býti mělo. Pár dnů až týdnů se budou dopočítávat nějaké méně důležité signály, takže ještě posuny budou. Koncem týdne bude taky velký build indexu, ale to je klasika, to je každou chvíli. Indexace se měnila jenom málo, ale i v tom jsou nějaké změny. No ale hlavní je, že jsme tuhle verzi nasadili proto, abychom mohli provádět změny další.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Tak koukám, že Seznam husička šla hlavně po malých webech. Blogy, PR weby mi dnes hlásí větší návštěvnost, malé weby zase u konkurenčních KW značný propad - tedy se týče Seznamu. Google naštěstí drží. (to aby za chvíli člověk pro Seznam provozoval na jedno KW tři odlišné weby). Uvidíme, jestli dojde ještě k nějakému pohybu.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tak koukám, že jsem zaujal i Draga na svém 404m.com. Vše je skonáno, drobné úpravy a za rok či dříve se můžeme těšit na další Husičku 2.0.

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Některé weby šly nahoru některé dolu. Co je myslím velký problém Seznam.cz, že popadaly velké důvěryhodné brandy, což je určitě chyba. Ale algoritmus si zatím sedá, takže bych počkal tak do konce příštího týden, index se stále mění. Nějaké shrnutí vyšlo zde http://marketingsales.tyden.cz/rubriky/ ... 14402.html

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Pavel Ungr píše:
Některé weby šly nahoru některé dolu. Co je myslím velký problém Seznam.cz, že popadaly velké důvěryhodné brandy, což je určitě chyba. Ale algoritmus si zatím sedá, takže bych počkal tak do konce příštího týden, index se stále mění. Nějaké shrnutí vyšlo zde http://marketingsales.tyden.cz/rubriky/ ... 14402.html


Myslím, že k žádným zásadním změnám již moc nedojde. Každopádně je na čase přizpůsobit se novým změnám. Je jasné, že malé účelové rychloweby žádné zásadní pozice nedosáhnou a za mě osobě je nový alogritmus velký zklamáním. Nahoru se dostaly často speklativní weby, na které je hodně odkazována, ale které nenabízí žádný kvalitní obsah - ba naopak. často se jedná o spekulativní weby, které nabízí obsahový balast s hromadou odkazů.

Dál by mě zajímalo jak se dál bude dařit projektům, které zajišťují podpůrné služby pro weby - články, textový obsah apod. Bude o tyto služby ještě zájem? Bude ještě chuť cpát často desetitisíce do psaní článků, když je Seznam tak nestabilní (a do budoucna se očekávají změny časteji)?

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
IMHO Seznam chce jít podobnou cestou jako Google, jen to zatím tak dobře neumí. S tím rozdílem, že nechce penalizovat za odkazový profil. Tak uvidíme, jak se jim to podaří. ale rozhodně to bude ještě pár let trvat.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Podle vyjádření na blogu fulltext týmu tato změna byla o úpravě skriptu, aby toho do budoucna byl schopný posuzovat víc, takže úmysl teď nebyl něco zlepšovat. Až přidají nějaký nový "modul" na hodnocení dalšího faktoru to bude teprve sranda :)

Poptavka-zdarma.cz: Dokud budou vyhledávače brát v potaz odkazy, citace či jinou referenci mimo samotnou stránku, tak "podpůrné" služby budou mít o kšeft postaráno.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Pavel Ungr píše:
IMHO Seznam chce jít podobnou cestou jako Google, jen to zatím tak dobře neumí. S tím rozdílem, že nechce penalizovat za odkazový profil. Tak uvidíme, jak se jim to podaří. ale rozhodně to bude ještě pár let trvat.


Na Googlu se nahoru alespon dostanou weby, na kterých "se něco děje" - aktualizují obsah, ale na Seznamu to teď bude spíše o tom, kdo má v portfoliu více domén (jak nemáš alespoň 200 kousků, tak si moc nešktneš)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Já nevím, že těm kecům furt věříte. Dělejte svoje weby poctivě a nebudete tohle muset řešit při každý změně algoritmu. V životě bych nedal na řeči člověka, kterej jen mele hubou a nemá za sebou žádnej svůj projekt a mele jen teorii.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass píše:
Já nevím, že těm kecům furt věříte. Dělejte svoje weby poctivě a nebudete tohle muset řešit při každý změně algoritmu. V životě bych nedal na řeči člověka, kterej jen mele hubou a nemá za sebou žádnej svůj projekt a mele jen teorii.


Vycházim z měření a statistik. Vyhledávač těžko bude zkoumat jestli obsah na webu dává smysl. Pokud vedeš blog, tak dejme tomu, že návštěvník na webu setrvá déle. V oblasti půjček ale ty bláboly nikdo pořádně nečte.

Myslím si, že teď pujdou na odbyt více než kdy jindy expirované domény.

Ondřej Martinek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 10.06.2013
Žádné klesání, jen stoupání (u větších webů i na dvojnásobek původní návštěvnosti) :))) Výborná změna - ještě u žádné změny Googlu jsem neměl pokles a ani u Seznamu to měnit nebudu.
Jsem affiliate manažer a affilák - na blogu píšu především o výkonnostním marketingu.
 Bilancování mého podnikavého roku 2023

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Konečně další, kdo ví, že když se dělají věci poctivě, tak to funguje! :)

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
U jednoho webu na hlavní KW propad o několik míst ale zárověň se přes ten KW zdvojnásobila návštěvnost :) mám za to že to způsobilo že top kunkurenci seznam odstřilil do nekonečna a tak jsem na hlavní straně jediný kdo má čistý focus na tu nicku kterou lidi hledají tak jdou rovnou ke mně :) p.s ale možná je v tom něco jiného a zá pár dní bude všechno jinak :)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Když vidím, jaký balast se dástává přede mě, tak o kvalitě obsahu silně pochybuju. A právě jsem zjistil, že si dané splečnosti registrují domény na fiktivní jména (česká cz koncovka, podobný design a japonský vlastník :-D ). Takže bych se vůbec nedivil, kdyby jedním z hodnoticích kriterii byl i vlastník domény. Nejspíš nové domény začnu také registrovat na někoho jiného.

malý příklad:
drevenynabyteksirius.cz - vlastnik Sherry Qin
plyntopeni.cz - vlastnik Xi Chen
katybaby.cz - Kim Ji Woo

Nový systém spíš umožňuje postih kompletního portfolia webů vlastníka.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Mac píše:
To nejsou Japonci.


hele, mně je jedno jestli to jsou mongolové nebo eskimáci :-D.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se