SEO

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ahoj WebDealaři,
Jsou nějaká kritéria, která je dobré zvážit, pokud se rozhoduji jestli pro projekt vybrat doménu .INFO a nebo .NET?
Nemám s těmito koncovkami zkušenosti, je u nich něco na co si dát pozor? Která je vhodnější v prostředí českého internetu? Pro informační stránky bych asi volil .INFO, ale láká mě i .NET doména kterou chci, je volná jako .INFO i jako .NET a já nevím jakou vybrat.

Díky za názor a radu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Je to úplně jedno :) .net se mi taky líbí víc než info, už jen kvůli délce.

DominikPrusa
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 07.05.2012
No pri SEO by to mohlo ovplyvniť ak by dával užívateľ do vyhľadávača Informácie, Info a pod.

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
DominikPrusa píše:
No pri SEO by to mohlo ovplyvniť ak by dával užívateľ do vyhľadávača Informácie, Info a pod.


To je pravda :) Mně se nejvíc líbí .com nebo .cz ale z těch dvou možností .NET

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
.net není tak profláklá jako třeba .info, raději bych šel do .net, ale pro pořádnej projekt jsou obě domény k ničemu.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Mám to jako podpůrnou info stránku, dal jsem dohromady několik zajímavých informací, které se obtížněji shánějí, tak pro ně chci samostatnou stránku a právě nevím jestli zvolit doménu .NET a nebo .INFO ale .NET se mi taky líbí asi víc. Tak jí vyzkoušíme.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Dal by jsem si pozor na cílovou skupinu. Pokud jsou to BFU a mají se někdy na web vracet tak vol .cz. Jestli jsou to zkušenější uživatelé internetu tak .net. .info doména je vhodná spíše pro pokud se na ní nikdy lidé nebudou dostávat sami (popřípadě minimum z nich) anebo jestli je součástí brandu.

Vyhledávače jí beru stejně, tedy alespoň to tvrdí (seznam v nápovědě, google to přiznal v nějakém článku, dřív jí nemusel)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
.CZ není volná, má jí koupenou jedna firma a má jí přesměrovanou na své hlavní stránky, škoda bylo by lepší kdyby na ní byl obsah a z něj ať si potom odkazují, mělo by to větší užitek jak pro lidi, tak pro jejich web. Ta adresa je velmi úzce specializovaná a oni to přesměrují na stránku která s adresou nemá vůbec nic společného a nic se tam člověk nedozví.
Co se týká cílovky, tak jsou to spíš zkušenější uživatelé, kteří hlavně vědí co hledají. Tak vyzkouším .NET a uvidíme.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
A nešlo by najít podobnou volnou doménu .CZ? Přece jen, pokud chceš aby se ti návštěvníci vraceli, nebo buduješ něco, co má smysl, tak určitě bych zvolil .CZ. Kdyžtak napiš čeho se týká, jakou doménu máš nyní, zda by nešla nějaká vhodná najít mezi volnými.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já už hledal a zkoušel, jenže tohle je tak specifický název, že moc možností na výběr není a všechny varianty .CZ domén jsou zabrané, a jen na jedné z nich běží "smysluplný projekt" zbytek je přesměrován a nebo nevyužit, jedna expiruje v červnu, tak jí když to půjde koupím. Není to ale žádná top doména, anebo nějak zvlášť hledané téma, mě by to ale jednak pomohlo a hlavně mám co nabídnout a mám dost materiálu k tématu, co by tam mohl být.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Pokud máš kamarády, kterým věříš, že by ti nápad nebo projekt neukradli, tak s nimi skoč na pivko, a po 2 pivech se zeptej na názor na název. Začnou ti chrlit nápady, a pokud to nejsou vyloženě lidi z oboru IT, tak tě některý nápad určitě zaujme. Pak už stačí jen zkusit dostupnost domény. Tento způsob jsme několikrát zkoušeli a padaly hodně zajímavé názory :) Pokud chceš, napiš mi PM a kouknu se, zda něco volného nebude. U vývěru domény platí dvojnásob: "Více hlav více ví."

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Anebo ti s tim můžeme pomoct. Chtělo by to mít možnost založit si privátní diskuzi, kam můžeš pozvat určité lidi. Že by výzva pro majitele webdeal?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ale to je opravdu dobrý nápad od Draga. Jinak jsem asi našel schůdnou variantu na .CZ ale je to doména s pomlčkou, to by asi vadit nemělo ne?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Majiteli bezpomlčkové varianty určitě vadit nebude :)
Ale neboj, pokud máš kvalitní obsah tak těch pár zbloudilých duší se vrátí. Hlavně ať doména není moc dlouhá.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
A co .eu varianta? Podle mě pro české BFU lepší než .net. A nebo bych vzal .COM, to už dneska zvládají i BFU díky Facebooku :D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No právě že .COM i .EU je zabraná, ale ta pomlčková je dobrá, tu si vezmu. Dneska jsem kvůli tomu procházel i ty zabrané a říkal si, že to okouknu a když tak pošlu nabídku na odkoupení, některé domény jsou zaparkované, na některých je nahozená základní šablona WordPress a nic víc a někde není vůbec nic. Tak uvidíme, ale ta pomlčková je good, do té asi půjdu. Mimo to, ta bez pomlčková je parknutá, tak na tu asi prdím.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Tak ty majitele zkus oslovit (ale tu pomlčkovou si pro sicher regni předtím ještě). Třeba Ti jí odprodají za pár korun, náhoda je blbec :).

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ale jo, když dohledám kontakt tak zkusím napsat a uvidíme, ještě na tu registraci mám nějaký čas, ale do půle června jí už chci mít regnutou. Jo to plánování je někdy mrcha :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se