SEO

krabby
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 164
Registrace: 18.10.2013
Jaký má vliv na hodnocení webu zpětný odkaz přesměrovaný přes Google shortener? Na webu kde publikuji své články, nemají rádi můj web. Proto tam odkazy musím schovávat pomocí této služby. Je to stejné jako přímý odkaz? Díky
Neděkuj mi, stačí kliknout na +

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ne zkračovač URL není stejný jako přímý odkaz. Proč musíš schovávat svůj odkaz? Stejně každej správce webu když bude chtít zjistí, kam ten odkaz vede.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

krabby
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 164
Registrace: 18.10.2013
Zjistí, ale nebije to tolik do očí na první pohled. Zkusím to příště bez toho ale moc šancí tomu nedávám :D. A má takový odkaz aspoň nějakou hodnotu?
Neděkuj mi, stačí kliknout na +

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
To tam spamuješ nebo co?
Provozuji www.FreeBit.cz nejen o smartphonech. Fandím iPhone 12 a Apple obecně.
 Nový iPhone 16 Pro s větším displejem a baterií

krabby
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 164
Registrace: 18.10.2013
Nespamuji, nazval bych to konkurenčním bojem, nechci to tady rozepisovat ;) Jak je to tedy s hodnotou takového odkazu?
Neděkuj mi, stačí kliknout na +

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Zkus to tady. V tom videu Matt řekl, že mají stejnou váhu jako odkazy normální.
Provozuji www.FreeBit.cz nejen o smartphonech. Fandím iPhone 12 a Apple obecně.
 Nový iPhone 16 Pro s větším displejem a baterií

krabby
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 164
Registrace: 18.10.2013
Super díky moc!
Neděkuj mi, stačí kliknout na +

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
SEO význam je dvojí. 1/ klasický význam zpětného odkazu a za 2/ počet návštěvníků , kteří přes ten odkaz přicházejí na tvůj web.
Pokud budeš mít malou návštěvnost a budou chodit přes ten odkaz spíš jen boti (klasické PR), tak nebude mít tenhle zpatvořený odkaz žádný (nebo minimální) význam.
Zase na druhou stranu třeba u Seznamu si všímám, že se systém brání klasickému a "okatému" PR

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Poptávko, co to tady plácáš. Tento odkaz bere Google jako odkaz normální, za předpokladu rychlého redirectu 301. Otázka druhá je ta, kolik lidí na tento "tajemný" odkaz klikne. Doporučil bych pouze zkracovač od Googlu - goo.gl (počet kliků a pěkné statistiky).
Provozuji www.FreeBit.cz nejen o smartphonech. Fandím iPhone 12 a Apple obecně.
 Nový iPhone 16 Pro s větším displejem a baterií

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak pokud někdo chce zjistit, co je pod zkráceným odkazem, aniž by byl přesměrován, tak to může zjistit snadno (Zjištění odkazu), ale také rád osobně vidím přímo URL.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Podle mě to žádný význam nemá. Použití zkracovače na běžném webu je známka nekalých technik.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Pavel Ungr píše:
Podle mě to žádný význam nemá. Použití zkracovače na běžném webu je známka nekalých technik.


Tak to vůbec nesouhlasím. Zkrácená adresa není v žádném případě započítávána do "nekalých praktik". Jde však o to, jak tyto zkracovače využíváte. Je pravdou, že se pod ně schovává spousta prokliků na weby, na které nechceme. Ale je zde i praktické využití v podobě dlouhých a nepřehledných adres. Ve videu je řečeno, že se za určitých okolností (viz výše) jedná o víceméně platný odkaz, přes který teče PR.
Provozuji www.FreeBit.cz nejen o smartphonech. Fandím iPhone 12 a Apple obecně.
 Nový iPhone 16 Pro s větším displejem a baterií

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Tak zkracovače se dají použít i na automatické vytváření zpětných odkazů. Sice to je tam k ničemu, že to snad už nikdo nedělá, ale když se dá něco zautomatizovat tak proč ne.
Příklad:
http://is.gd/3Ip3Nk-
http://bit.do/j3K4-
Stačí mít databázi pár set zkracovačů, prohnat to skriptem a za pár minut mám pár set zpětných odkazů, které pravděpodobně nikdy nebudou indexovány :)

krabby: pokud ti přes to proudí návštěvnost tak proč ne. Linkjuice by to přenášet mělo, pokud není odkaz nofollow. Někde jsem četl že méně, ale nikdy to snad nikdo neměřil :)

krabby
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 164
Registrace: 18.10.2013
Drago píše:
Tak zkracovače se dají použít i na automatické vytváření zpětných odkazů. Sice to je tam k ničemu, že to snad už nikdo nedělá, ale když se dá něco zautomatizovat tak proč ne.
Příklad:
http://is.gd/3Ip3Nk-
http://bit.do/j3K4-
Stačí mít databázi pár set zkracovačů, prohnat to skriptem a za pár minut mám pár set zpětných odkazů, které pravděpodobně nikdy nebudou indexovány :)

krabby: pokud ti přes to proudí návštěvnost tak proč ne. Linkjuice by to přenášet mělo, pokud není odkaz nofollow. Někde jsem četl že méně, ale nikdy to snad nikdo neměřil :)

Co jsem teď koukal na statistiky tak jsem se až divil kolik lidí na to kliklo a podívalo se na originál. Určitě je ale pravda že klasický odkaz je lepší a hezčí. Pokud se nejedná o nějaký paskvil s 560 znaky. To je podle mě pravý důvod proč zkracovače vznikly a na co by se měli používat.
Neděkuj mi, stačí kliknout na +

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Kohy píše:

Tak to vůbec nesouhlasím. Zkrácená adresa není v žádném případě započítávána do "nekalých praktik". Jde však o to, jak tyto zkracovače využíváte. Je pravdou, že se pod ně schovává spousta prokliků na weby, na které nechceme. Ale je zde i praktické využití v podobě dlouhých a nepřehledných adres. Ve videu je řečeno, že se za určitých okolností (viz výše) jedná o víceméně platný odkaz, přes který teče PR.


Nesouhlasit můžeš, ale to je tak vše. Já vidět na webu odkaz přes zkracovač, tak z toho webu zdrhám jak můžu, protože co je to za signál, který návštěvníkům dáváš, když máš potřebu schovávat URL. Určitě nějaká nekalost.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Pavel Ungr: Já odkaz neschovávám, já ho zkracuji. To je podstata zkracovače, zkracovat a ne schovávat (to, že ho někdo používá trochu jinak, je už podstata jiná). Pokud to vidíš tak, je to jen tvoje mylná představa. Klikl by jsi na autoritativním webu (o kterém víš a navštěvuješ ho) na zkrácený odkaz?
Provozuji www.FreeBit.cz nejen o smartphonech. Fandím iPhone 12 a Apple obecně.
 Nový iPhone 16 Pro s větším displejem a baterií

Pavel Ungr
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 99
Registrace: 27.11.2011
Kohy píše:
Pavel Ungr: Já odkaz neschovávám, já ho zkracuji. To je podstata zkracovače, zkracovat a ne schovávat (to, že ho někdo používá trochu jinak, je už podstata jiná). Pokud to vidíš tak, je to jen tvoje mylná představa. Klikl by jsi na autoritativním webu (o kterém víš a navštěvuješ ho) na zkrácený odkaz?


A proč zkracovat na webu? U Twitteru a Facebooku je to legitimní požadavek, ale jinde nevím proč bych to dělal. I na autoratitavním webu by mě to přišlo divné.

petrxxx
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 09.05.2014
Figuruje zkracovač (nebo přímo stránka cizího webu, kam byl přidán odkaz přes zkracovač) mezi zpětnými odkazy v Google Webmaster Tools?

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
petrxxx: Odpověď nalezneš o pár řádků nahoře.

-- 10. 05. 2014 12:51 --

Pavel Ungr: Chápu Tvůj postoj, ale určitě bych nemaloval čerta na zeď.
Provozuji www.FreeBit.cz nejen o smartphonech. Fandím iPhone 12 a Apple obecně.
 Nový iPhone 16 Pro s větším displejem a baterií

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se