Sociální sítě

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Na dost webech jsem si všiml, že mají ikonky pro sdílení na sociální sítě umístěny na indexu, případně v rubrikách, vyhledávání a podobně. I drago si to dal na blog...

Tak mě tak napadlo, vyplatí se to? Osobně bych na to neklikl, sdílím vždy až po přečtení pod článkem. Na indexu mi to přijde zbytečné. Ale třeba se mýlím a naopak je díky tomu sdílení více.

Máte někdo nějaké statistiky? :)

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
No, jde o to, že pokud je ikonka na indexu, mohu doporučit celý blog. Sice také sdílím až jednotlivé články, ale například pokud najdu kvalitní blog, kam se rád vracím (třeba ten Dragův) tak na ikonku na indexu kliknu a tím uživateli vlastně doporučím celej web, nikoliv jen článek :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Jan Paluska píše:
No, jde o to, že pokud je ikonka na indexu, mohu doporučit celý blog. Sice také sdílím až jednotlivé články, ale například pokud najdu kvalitní blog, kam se rád vracím (třeba ten Dragův) tak na ikonku na indexu kliknu a tím uživateli vlastně doporučím celej web, nikoliv jen článek :)

Nevím, ale já když kliknu na Dragovy ikonky na indexu, tak sdílím článek, ne celý blog. Má to stejný účinek jako ikonky pod článkem.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Jo takhle, ty myslíš ty ikonky pod článkama na indexu ... já myslel, že má někde jednu ikonku jako lajk na celý blog. V tomto případě bych si to takto asi nedával, stejně většina lidí lajkuje a sdílí až po přečtení článku a příjde mi, že tohle akorát kazí design stránky.

Jiná verze je, pokud má člověk na webu rovnou celý článek (třeba tak jako já nebo ty), tam by se potom dalo uvažovat.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Na Dragovo články chodím přes RSS, takže se na index moc nedostanu, ale jak jsem to teď viděl a popřemýšlel nad tím, tak ty sociální tlačítka můžou působit trošku jako hodnocení obsahu článku. Pokud má hodně sdílení, může to působit dobrým dojmem a návštěvník na něj klikne raději. I třeba přesto, že už by jinak odešel. Beru samozřejmě náhodné návštěvníky a ne ty, kteří příspěvky pravidelně sledují.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se