Sociální sítě

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Zdravim,

dnes jsem si zadal poptavku poptavka-reklamy/facebook-spoluprace-umisteni-stranky-spratelenych-t3177.html bohuzel se mi nikdo neozval a na jinych forech taky ne. Copak tohle nikdo neprovozuje?

Par lidi mi nabizelo pouze 1 sdileni (vlozeni prispevku) na FB strance. Jake s tim mate zkusenosti? Prilakal nekdo nejake fanousky? Nebo se vyplati rovnou udelat kampan od FB? Pokud se nepletu, tak musi byt zakaznik platcem DPH, nevite jako provizi si berou zprostredkovatele?

diky

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Docela by mně také zajímala konkrétní čísla u konkrétní kampaně na vkládání příspěvků :)

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Neviem či tu na webdeale niekoho nájdeš. Radšej skús kontaktovať konkrétne skupiny na facebooku o ktoré máš záujem a skús to s nimi dohodnúť. Ja som dávnejšie prevádzkoval jeden web s citátmi a na začiatku som napísal asi desiatke skupín, či by na stránku nehodili nejaké info o mojej stránke a asi od polovice som dostal zdieľanie zadarmo :)

Čo sa týka jednorázového zdieľania, tak tam mám pár skúsenosti. Ide však o zdieľanie web stránky. Keď som zdieľal tento web v aktívnych skupinách tak mi naň prišlo vždy 1-5% celkového počtu fanúšikov danej stránky.

S kampaňami skúsenosť nemám.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Ja to zkousel i na webtrhu. A nikde nic.

Zkousel jsem kontaktovat i stranky na FB, ale bez odpovedi.

Asi nakonec vyuziji reklamni kampane od FB. Jina moznost by ani nezbyde, kdyz se mi nikdo neozyva :D

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Bohužel jsem zatím neměl tu čest (vybudovat/spravovat) velkou FB stránku čítající třeba desítky tisíc fanoušků, takže nemohu posoudit, jakou efektivnost bude mít tento způsob "inzerce" na takových místech. Co jsem si ale všiml, mám na jedné své stránce "parazita", který mi jménem své FB stránky lajkuje všechny statusy. Má to za výsledek jednoduše to, že je u každého mého statusu jeho stránka zobrazena. Mně osobně to nevadí, je tematicky příbuzný a dokonce mě lajknul tak, jak říkáš ty, ale jen to dokazuje, že asi něco to přinášet bude.

Mně nabídly "výměnu lajknutí" nějaké stránky, nebyl jsem proti. Pokud je to tématicky relevantní a obsahově kvalitní, rád jako FB stránka (a tím projekt samotný) doporučím. Kdybys nebyl o cestování, lajknul bych tě.

Smysl to ztrácí tehdy, kdy stránka lajkne třeba 20 jiných stránek. Potom se stránky v jejím boxíku skrývají a teď nevím, jestli se zobrazují náhodně, nebo jen ty nejnovější/největší, případně úplně jinak. To už takový smysl asi nemá - stránka není vidět. Každopádně to moc asi zatím neletí...

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Ja bohuzel take nemam zadnou velkou stranku, ackoliv mam jeden "zapomenuty" web, ktery ma podobnou tematiku jako maji velke stranky. Kdybych mel cas, tak bych se mu venoval, ale cas neni ani na hlavni weby :/

Kontaktoval jsem dalsi FB stranky, tak se snad nekdo ozve.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Ted jsem na zkousku vlozil komentar na jednu stranku pod jmenem me stranky. Uvidime, jestli me bloknou :D

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Já to udělal snad u padesáti, bez výsledku :) Asi špatná cílovka.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Jiří Rostecký píše:
Já to udělal snad u padesáti, bez výsledku :) Asi špatná cílovka.

U me zatim take bez uspechu :D

Celkove mi pripadaji vsichni na FB nejaky divny. Zkusil jsem vytvorit anketu a doufal jsem, ze se rozsiri i mimo moji skupinu. Vzhledem k tomu, ze to byla anketa zamerena na volbu cen, o ktere se bude soutezit, tak jsem ocekaval nejake nadseni. A vysledek? Ankety se zucastnilo 5procent clenu skupiny.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Divní jsou, dokonce jsou strašní. Vůbec je nemám rád. Nesnáším je. Ale jsou to lidé, návštěvníci, zákazníci a všechno, co se nějak jmenuje a nás nosí prachy. Takže je vlastně milujeme.

Musíš stránku spravovat lépe, být v ní více aktivní. S lidmi komunikovat. Já mám fanoušky v řádu stovek, takže nic moc, ale i přesto mám počet hlasujících v anketách v řádu desítek. Takže taky nic moc.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Snazim se je nejak probudit, ale zatim se mi to moc nedari. Nastesti jsem navazal spolupraci s jinou FB strankou a snad se to zlepsi.

Jinak se mi rysuje webovy projekt, ktery by mi mohl pomoci a navic by me hodne bavil.

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Tak ja som si včera založil stránku:
https://www.facebook.com/ObjektivneSpravy

Mám tam pomaly 200 ľudí a všetci títo návštevníci prišli zo stránok popredných Slovenských médii, kde "iba" komentujem posty, ktoré zdieľajú. Veľmi ma to teší, že takto sa dajú veľmi ľahko získať ľudia so záujmom o stránku :)

EDIT: Tak už to je cez 200

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se