Software

kaktusak
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 28.01.2012
Krásné sobotní odpoledne přeju,

mám takové 2 problémy s Google Analytics

1) Z ničeho nic nám Analytics přestal měřit a v údajích o měření je "Stav: obnovování dat" Už to trvá nějakých 24 hodin a nikdo neví co s tím. S kódem si údajně nikdo nehrál a stránky nebyly jakkoliv upravovány. Nemáte někdo nějakou radu ? Zkusit kód pro měření smazat a nahrát znova ?

2) Mám spuštěnou kampaň na fb (ppc) rozdělenou na 4 propagační inzeráty. Bohužel Analytics mi přístupy z Facebooku vypíše jako přímou návštěvnost. Nelze to nějak nastavit, že bych sledoval přístupy z jednotlivých inzerátů ? Potřeboval bych zjistit jaký inzerát je nejefektivnější. To se v současné době nedozvím, když mi to tam Analytics uvede jako přímou návštěvnost bez jakéhokoliv rozdělení TT

Za případnou radu předem děkuju. Kdo mi pomůže, má u mě pusu a pivo (Praha) :D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
kaktusak
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 28.01.2012
Jo, to mne napadlo jako první. Bohužel se k administraci dostanu nejdříve v pondělí, tak jsem hledal jiný způsob. No co se dá dělat. Díky za odpověď.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Je to jedinný způsob jak vyloučit možnost špatného kódu. Kdyby to nezabralo, chyba bude jinde.

kaktusak
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 28.01.2012
Jasně díky. Když už tady mám admina tak se rovnou zeptám i na bod 2. Nevíš, zda se dá nějak nastavit aby se mi návštěvnost z fb nezobrazovala jako "přímá návštěvnost" ? Nevím, jak pak poznám, zda lidé přišli vážně přímo, nebo přes fb :D Díky

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
K bodu 1 - Nahraj novy kod. Urcite tam mas hodne stary, které GA přestalo podporovat.

K bodu 2 - zapoj UTM parametry a je to vyřešené.

kaktusak
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 28.01.2012
UTM parametry Oo ... Ač budu vypadat jako blbec, slyším to poprvé :D Každopádně moc děkuji a jdu to studovat.

edit. Člověče, ty si mě normálně zachránil. Moc díky. Ani to není složitý.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Nechci Tě urazit, ale UTM je asi jedna z nejběžnějších věcí, které používá snad každý, pro měření reklamy. No už i ty :) Pro mě je tohle zajímavé zjištění, myslel jsem, že tohle ví každý, i já jsem teda rád, že ne :)

mirajahoda
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 06.01.2015
1.) Stav: obnovování dat (anglicky Status: Receiving Data) znamená, že to máš nastavené správě. Překlad z angličtiny není v GA často ideální.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se