Software

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
V čem upravujete třeba fotky z dovolené?
Aktuálně přemýšlím a napadl mě Photoshop, ale asi nebude tou nejlepší volbou. Dále jsem přemýšlel nad Zonerem, existuje nějaký další, jiný, vhodnější editor?

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
berkas1 píše:
třeba GIMP?


Jen ten ne. ;-) To už je lepší Photoshop, spíše nehledám program na fotomontáže, ptám se jen zda není na to nějaký speciální program. V této oblasti se neorientuji.

Zipper
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 03.11.2010
Hele, Adobe Photoshop je super, ale pokud chceš něco míň obsáhlejšího, tak je tu něco taky z rodiny Adobe. Nese jméno "Adobe Lightroom" a na úpravu fotek je to snad nejlepší věc, co může být. :)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Zipper píše:
Hele, Adobe Photoshop je super, ale pokud chceš něco míň obsáhlejšího, tak je tu něco taky z rodiny Adobe. Nese jméno "Adobe Lightroom" a na úpravu fotek je to snad nejlepší věc, co může být. :)


Díky mrknu na to. Stáhnu si trial verzi a pokud se mi to bude líbit, pak mají o zákazníka víc.

ondra_kozubek
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 12.07.2011
Pokud potřebuješ jenom základní upravu jasu, ořezy, příp. kontrast, tak se mi osvědčila Picasa od Googlu, která je zdarma.

Pro pokročilejší vyvolávání fotek nedám dopusit na Lightroom od Adobe. Zkoušel sem i Corel Photo, Zoner, Gimp + několik dalších linux věcí a Photoshop samotnej. Nejvíc mi přesto vyhovuje Lightroom (jedna z hlavních věcí, proč sem zůstal u Windows a nejedu na Linuxu ;) )

philipfry
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 5
Registrace: 16.11.2011
Adobe Photoshop je celkem drahý, pokud bys chtěl něco takového ale levnějšího je tu třeba: PaintShop Photo™ Pro X4. Já ho používám už cca 1,5 roků a jsem s ním více než spokojen.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se