Software

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Co myslíte, je to lepší? Řekněme, že mám: xyzmujsuperweb.cz. Takže základní rubrika pro kategorie bude xyzmujsuperweb.cz/category/jedna_rubrika. Je lepší to category odstranit, třeba pomocí návodů tady (asi bych zkusil přes ten .htaccess) http://wordpresso.cz/odstraneni-rubriky-z-url/, anebo je to zcela jedno? Jak to máte vy na svém blogu, stránkách? (píši to schválně sem a ne do podtématu Wordpress), týká se to jistě i jiných RS. Díky za názor

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já jsem to zkoušel všelijak, tvar www.něco.cz/článek , nebo www.něco.cz/rubrika/článek , nebo www.něco.cz/rubrika/dalšírubrika/článek atd a výsledek je...nic, nezaznamenal jsem žádný rozdíl co se týče vyhledávačů, že by se jim třeba víc líbila ta a nebo ta verze, jediné co pomohlo poměrně dost, bylo odstranění tvaru ?index.php z konce adresy. Jinak já to beru jen tak, že tvar www.něco.cz/článek je pro uživatele lépe zapamatovatelný a vypadá to lépe.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
No to jo...aha, ja to asi blbě pochopil....já články mám ve tvaru jak ty píšeš( www.něco.cz/článek), ale když rozkliknu rubriku, je tam to category. To by tam mělo být vždy??

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
To category ti jen články škatulkuje do příslušné kategorie. Případně to můžeš přepsat po česku na kategorie přímo v administraci wordpressu. Jinak já být tebou, tak bych to vůbec neřešil. Já to tam mám též a že by to nějak škodilo absolutně nevidím ;-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Je to přesně tak, jak píše alijosha. Jestli chceš, můžeš si to přepsat v admin WP třeba na "kategorie" místo "category" a na "stitek" místo "tag". Nicméně já už léta normálně používám default "category" a nemám s tím problém. Podle mě je to úplně jedno, důležitý jsou jen kvalitní články/obsah.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Tak díky kluci, no někde jsem někdy něco četl, že by to mohlo škodit "SEO" ve smyslu, že bude zobrazovat výsledky na "category" (protože bude na webu vícekrát) a než na "název kategorie". Já to taky nikdy neřešil, ale ted u jednoho webíku jsem se rovzpomněl...že to někde bylo...OK díky...Petr

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Ono je lepší kolikrát nedat na různé krávoviny, co se kde píšou, jelikož dokážou víc uškodit, než přidat a že těch rádoby SEO žvástů je všude mraky ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
No nejsem si jistý, zda to někdy nepsal Drago nebo Petr Jeník, ale možní se mýlím, tak pardon kluci :-)

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Vo WP používam na odstránenie plugin " No category base" = ideálne riešenie.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
záleží u jakých webů (obsahově a strukturou) - do budoucna například u náročnějších projektů pak může když zvolíš špatně na začátku nastat pěkný zmatek jedno to v žádném případu neni struktura odkazů má vliv třeba i na rychlost u WP.
Podívej se po internetu na kvalitní zahraniční i naše weby jedoucí na WP jakou mají strukturu permalinks.
Pak se můžeš mrknout třeba sem
Kód: Vybrat vše
http://yoast.com/articles/wordpress-seo/

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
wico: Nejsem si jistý, ale řekl bych, že jsem někde četl, že problém s tou rychlostí kvůli struktuře URL byl ve starších verzích WP a že už je to opravené.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se