Software

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Jeden můj plugin se pomátl a vyrábí stovky tisíc složek a souborů na webu. Není něco, kde zmáčknu DELETE a složka prostě zmizí za chvíli? Mazání těchto souborů a složek už trvá několik hodin a stále není zdaleka u konce. Nebo jak to udělat jinak? Díky Petr

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Skús program filezilla alebo čo tak ten plugin deaktivovať/odinštalovať?

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
sikec píše:
Jeden můj plugin se pomátl a vyrábí stovky tisíc složek a souborů na webu. Není něco, kde zmáčknu DELETE a složka prostě zmizí za chvíli? Mazání těchto souborů a složek už trvá několik hodin a stále není zdaleka u konce. Nebo jak to udělat jinak? Díky Petr


Napřed plugin deaktivuj, pokud jej nepotřebuješ, tak jej přímo odinstaluj.
Pokud jej potřebuješ, tak po deaktivaci jej oprav, aby se již tato chyba neopakovala.
Poté buď využij nějaký program na FTP a označ všechny složky (ale při tomto počtu to bude trvat) a dej smazat což bude trvat ještě déle nebo máš další možnost vytvořit si PHP script a ten spustit a vše se ti smaže asi tak do 2 minut.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
FILEZILLA používám....plugin je deaktivován (wp supercache) a přitom tam stále ukládá...u jednoho webu jsem to po několik a hodinách smáznul a nastavil práva jen pro čtení (do složky, kam ukládá ty soubory). Tak uvidím...druhý web má vytvořeno 100 000 adresářů a maže je tak rychlostí 3 ks za sekundu...takže to je tak na 10 hodin. Hmmm PHP script...a odkud jej spouštět? Procházel jsem eng stránky, hodně lidí to řeší...

http://stackoverflow.com/questions/4069521/php-ftp-delete-files-in-folder ...viz úplně dole. Neumím PHP, takže netuším, jak tento script spustit...kdo ví?

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
sikec píše:
FILEZILLA používám....plugin je deaktivován (wp supercache) a přitom tam stále ukládá...u jednoho webu jsem to po několik a hodinách smáznul a nastavil práva jen pro čtení (do složky, kam ukládá ty soubory). Tak uvidím...druhý web má vytvořeno 100 000 adresářů a maže je tak rychlostí 3 ks za sekundu...takže to je tak na 10 hodin. Hmmm PHP script...a odkud jej spouštět? Procházel jsem eng stránky, hodně lidí to řeší...

http://stackoverflow.com/questions/4069521/php-ftp-delete-files-in-folder ...viz úplně dole. Neumím PHP, takže netuším, jak tento script spustit...kdo ví?


Script vytvoříš a bud jej budeš spouštět přes CRON a nebo sám.
Pokud vím, tak WP super cache má možnost nastavení mazání souborů po určité době.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
To peeta: To jsem zkoušel a fakt to nefachalo...možná ještě k tomu skriptu, jakožto laik, kam zadám vlastně jméno adresáře, co chci smazat? Zadává se relativně, vuči umístění souboru, který obsahuje script? Kam přesně v tom scriptu ho dám? Já vím, moc otázek, no tak se nezlob no:-) Když mi ten script co je v tom odkazu upravíš na míru, dostaneš reputaci, no? Není to výzva? Adresář co chi promazat je wp-content/cache...každopádně děkuji i tak...spustím ho sám, že to vložím do .php souboru a spustím normálně přes prohlížeč, je to tak?

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
sikec píše:
To peeta: To jsem zkoušel a fakt to nefachalo...možná ještě k tomu skriptu, jakožto laik, kam zadám vlastně jméno adresáře, co chci smazat? Zadává se relativně, vuči umístění souboru, který obsahuje script? Kam přesně v tom scriptu ho dám? Já vím, moc otázek, no tak se nezlob no:-) Když mi ten script co je v tom odkazu upravíš na míru, dostaneš reputaci, no? Není to výzva? Adresář co chi promazat je wp-content/cache...každopádně děkuji i tak...spustím ho sám, že to vložím do .php souboru a spustím normálně přes prohlížeč, je to tak?



Počkat já nekoukal na ten tvůj script, na který jsi tu odkazoval ;).
Ale cron funguje tak, že po určité době zavolá tebou zvolený script, toho samého efektu docílíš, taky když budeš otevírat tento script normálně z prohlížeče, ale pozor pokud tam tento script necháš může ho kdokoliv zneužít.

Pokud používáš tento script, http://wordpress.org/plugins/wp-super-cache/ , tak je možné smazat všechny tyto soubory jedním kliknutím přímo v administraci pluginu.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
To peeta: Já to fakt zkoušl, fakt to nesmaže :-) Myslíš tlačítko DELETE CACHE? To sice chvilku šrotuje, ale na disku to prostě nesmázne no :-) Jo cron znám, ale nevím jak upravit ten script, aby to udělal. Nicméně WP super cache už nechci nikdy vidět...

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
sikec píše:
To peeta: Já to fakt zkoušl, fakt to nesmaže :-) Myslíš tlačítko DELETE CACHE? To sice chvilku šrotuje, ale na disku to prostě nesmázne no :-) Jo cron znám, ale nevím jak upravit ten script, aby to udělal. Nicméně WP super cache už nechci nikdy vidět...


Napřed dej delete experiance a pak delete cache.
Jinak jak víš, že se to nesmaže?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Mno tak vidím na FTP, že je tam hafo souborů...takže se to nesmázne...možná v databázi...ale na disku hostingu ne...

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
sikec píše:
Mno tak vidím na FTP, že je tam hafo souborů...takže se to nesmázne...možná v databázi...ale na disku hostingu ne...


Musíš refreshnout, taky jsem si to myslel, ale total comander mi to stále zobrazoval udělal jsem refresh a šup vše bylo pryč.


Kód: Vybrat vše
function delDir($directory) {
  $count = strlen($directory)-1;
  if(($directory[$count] != '/') && ($directory[$count] != '')) $directory .= '/';
  $d = @opendir($directory);
 
  while($f = @readdir($d)) {
    if(($f == '.') || ($f == '..')) continue;
    if(@is_dir($directory.$f)) {delDir($directory.$f.'/');} else {@unlink($directory.$f);}
  }
  @closedir($d);
  return @rmdir($directory);
}


delDir('soubory/adresar/'); // Smazat složku adresar


Tohle by ti mělo stačit ;)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Díky moc...nevím co s tím, nicméně nechci tě už zdržovat...věřím, že to pomůže někomu dalšímu v budoucnu :-)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
sikec píše:
Díky moc...nevím co s tím, nicméně nechci tě už zdržovat...věřím, že to pomůže někomu dalšímu v budoucnu :-)


Tak polopaticky.
Chci smazat složku třeba domena/seznam/slozka/ . Tento kód

Kód: Vybrat vše
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Mazání</title>
</head>

<body>
<?php

function delDir($directory) {
  $count = strlen($directory)-1;
  if(($directory[$count] != '/') && ($directory[$count] != '')) $directory .= '/';
  $d = @opendir($directory);
 
  while($f = @readdir($d)) {
    if(($f == '.') || ($f == '..')) continue;
    if(@is_dir($directory.$f)) {delDir($directory.$f.'/');} else {@unlink($directory.$f);}
  }
  @closedir($d);
  return @rmdir($directory);
}


delDir('ADRESA'); // Smazat složku adresar

?>
</body>
</html>


Zkopíruješ do nějakého souboru a ten si pojmenuješ třeba smazat.php . Vložíš jej domena/seznam/ a místo zadáš "ADRESA" zadáš "slozka/ . Tímto smažeš celou složku "slozka" i se všemi soubory a podsložkami.
Doufám, že jsem to vysvětlil dost detailně.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Hustý, tak teď už jsem to i pochopil, moc děkuji...určitě zkusím....nyní mažu již 15. hodinu přes FTP, pokud to večer ještě nebude, zkusím tohle. Ahoj Petr

To Peeta: Musím se ti omluvit, funguje i ten postup nahoře, jak jsi psal, prvně delete expired a pak delate cache...nicméně ten tvůj script jistě použiji...ještě jednou díky moc...Petr

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se