Software

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Ahoj. mám dotaz. u jednoho svého projektu jsem do teď používal system (obr. 1), ale dneska mi spadl RANk (pravděpodobně se "přelil" do ostatních postránek). Nicméně podstránky na Seznam.cz posilují (je citelně znát více poptávek, které mi chodí přes podstránky na hlavní stránku)

Připravuji ale druhý projekt a tam bych chtěl použít nejoptimálnější strukturu - řekněme, že chci posílit hlavně stránku "prvni" (označená zeleně). Jaký princip zvolit? Přikláním se k variantě 3. Jaké máte zkušenosti? Co Vyhledávač hodnotí lépe, domenu 3.řádu nebo podstránky?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
jde o to, že vyhledávače berou weby na subdoménách jako samostatné weby a mohou mít své ranky, penalizace a podobně sice to je v omezené míře i u různých podstránek na jedné doméně ale v daleko menší míře
vybral bych si asi mezi 1. a 2. podle toho jak by byly stránky podobné a každá optimalizovaná na hodně odlišný KW a vystupující samostatně
subdomény bych asi zvolil pro bagry.neco.cz kocarky.neco.cz
na jedné doméně bych to nechal kdyby to bylo podobné zboží optimalizované na podobné KW respektive na určitou část takže třeba u webu super-bagry.cz/JCB a super-bagry.cz/CAT
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
idp: díky za názor. všiml jsem si, že poslední dobou dost velkých projektů používá subdoménu například pro blog - např. blog.levnepojisteni.cz a na levnepojisteni.cz mají pak samostatně produkty....

na mém projektu stránky na subdoménách lezou celkem překvapivě nahoru - měly původně podporovat stránky na samostatné doméně 2.řádu, ale někde lezou dokonce před ně.

Sleduju, že poslední dobou dává Seznam přednost stránkám, které někam odkazují, než těm, které sbírají zpětné odkazy. Takže parcuju na projektu, který bude spíš pro PR a inzerci.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se