Software

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Taková blbost. V sidebaru je tlačítko pojmenované Hledat (jako widget). Jak ho změním třeba na GO! nebo Hledej! ? Nějak to v šabloně nemohu najít no...Díky

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
Tak já PHP nerozumím...ale když dám v každém souboru šablony hledat HLEDAT, tak to to slovo HLEDAT nenajdu ani ve functions.php....

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Taky neovládám PHP (jen html&css) natolik, abych byl schopný něco sám tvořit, ale na základní úpravy stačí umět s googlem, kor na takovýhle jednoduchý problém.

Takže zaprvé určitě to nehledej v kódu česky, protože to je jen přeložená anglická šablona. Kod je anglicky.

Dále už vycházím z tohoto zdroje: http://wordpress.org/support/topic/twentyten-modify-search-form
Twenty-ten je defaultní šablona, která nemá v podstatě žádné funkce a proto si je bere z jádra wordpressu (jádro určitě neupravuj!) Týpek na foru radí neupravovat ani samotný TwentyTen, úpravy zmizí s aktualizací.

Dále radí použít tento kód, vložíš ho do souboru searchform.php a ten pak hodíš mezi ostatní php soubory.
Kód: Vybrat vše
<form method="get" id="searchform" action="<?php bloginfo('url'); ?>">
<div>
<input class="text" type="text" value=" " name="s" id="s" />
<input type="submit" class="submit button" name="submit" value="<?php _e('Search');?>" />
</div>
</form>


týpek píše:
If your theme does not have its own searchform.php template file, WordPress uses the default one that is included in the core files. As soon as you create this template file, WordPress will use it.


Nechce se mi to samotnýmu testovat, zkus jestli ti to pomůže. Snad jsem pomohl. Pokud jo, jako odměna postačí plusko ;) Pokud ne, tak se na mě vykašli :D

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
A nestačilo by jen upravit překlad?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
No přece to slovíčko "Hledat" někde musí v šablonách být nebo ne?
To Hitow: Pokud nenajdu jednodušší řešení, tak vyzkouším tvoje...díky

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Nenajdeš jednodušší řešení. V překladech to není, protože šablona ten formulář tahá z jádra wordpressu. Slovíčko hledat tam už vůbec nikde není, protože je to anglicky!

Proto si musíš vytvořit svůj "custom" vyhledávací formulář.

Kód: Vybrat vše
<form method="get" id="searchform" action="<?php bloginfo('url'); ?>">
<div>
<input class="text" type="text" value=" " name="s" id="s" />
<input type="submit" class="submit button" name="submit" value="<?php _e('Search');?>" />
</div>
</form>


a tady si pak upravíš slovo search
úprava search píše:
<?php _e('Search');?>
=>
<?php _e('Napis si sem cokoli potrebujes');?>


Věř mi a neztrácej čas hledáním blbostí. Zas tak složité řešení to není.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
OK hitow92, večer se k tomu dostanu a vyzkouším to. Zatím díky.

Robert
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 126
Registrace: 15.07.2011
Jde to i jinak.

Ve wp-content/languages/cs_CZ.po najdi:
Kód: Vybrat vše
msgid "Search"
msgstr "Hledat"


a nahraď "Hledat" svým překladem. Pak to zkonvertuj do .mo Poeditem nebo online.

Ale pozor - mění to všechny řetězce Search v souborech, které jsou nad tím vyčteny. Můžeš zkusit najít pouze ten, který se týká widgetů (jsou tam uvedené i řádky) a vyhradit tomu vlastní překlad.

Při updatu bude pravděpodobně soubor třeba znovu upravit, ale troufnu si tvrdit, že to půjde přenést i do překladu šablony.

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
To Robert: Jop taky díky...zkusím prvně to první a kdyžtak pak tohle...

Tak jsem to udělal podle hitow92 a šlape to. Díky jemu i všem ostatním:-)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se