Startupy

Alex87
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 29.09.2012
Ahoj,

něco přes dva roky již otevírám společnosti pro zahraniční zákazníky. Při posledním zakládání se mi například stalo, že se kompletně změnil systém vyzvedávání usnesení u soudu, protože mají nový systém. Sedl jsem tedy za počítač a rozhodl se to sepsat tak jako v minulém roce, ale s aktualizovaným vydáním.

Výsledkem je kompletní návod na založení firmy typu s.r.o. pro rok 2012, který naleznete zde:
http://www.osobniblog.cz/2012/09/zalozeni-firmy-kompletni-navod/

V návodu jsou přiložené i vzory ke stažení:
- čestná prohlášení
- prohlášení správce vkladu
- souhlas se sídlem (aktualizované pro rok 2012 - doba neurčitá jak je nově vyžadováno)

Firmu si tak můžete otevřít sami a bez více nákladů za celkem předražené služby zprostředkovatelů. Pokud budete mít dotazy nebo nebudete si vědět rady, pokusím se poradit zde na fóru.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Přečetl jsem to jedním dechem. Velmi přínosné informace týkající se zakládání společností, mně to velmi pomohlo. Dobré je, že to prokládáš i tipy, napadla mě otázka a hned v tipu na ni byla odpověď. Super!

Alex87
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 29.09.2012
Díky, ohledně sídla se nabízí hned několik dotazů co konkrétně by vás zajímalo?

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
No mě nic, já se tím živím, ale ostatní by to možná mohlo zajímat.

Alex87
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 29.09.2012
Wladass píše:
No mě nic, já se tím živím, ale ostatní by to možná mohlo zajímat.


Dobře zeptám se tedy jinak. Co by bylo dobré rozvést z hlediska sídla firmy. :)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Jak jsem již psal v komentáři. Bylo by dobré například uvést města (městské části v případě Prahy) kde je největší interval kontrol z FÚ, výhody výběru prestižní adresy a nebo výhody virtuálních kanceláří apod. Tyhle aspekty hrají velkou roli při výběru sídla pro firmy zejména pak u virtuálních kanceláří.

Alex87
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 29.09.2012
Aha tak takhle jsem o tom nepřemýšlel, protože nějak kontroly neřeším.

K těm adresám z mé zkušenosti. Spíš než o prestižnost zajímá hlavně ty velké partnery (Vodafone, CPI atd.) jak dlouho je firma na trhu, zda zveřejňuje povinně zveřejňované informace a nemá dluhy. Můžeš mít i sídlo v horní dolní, ale respekt partnera si získáš až budeš mít deal a řádně plnit podmínky smlouvy nebo mít dostatečné reference.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se