Tvorba webu

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Ahoj,
chci se zeptat, jaké programy používáte na tvorbu animovaných GIF bannerů? Já nejsem grafik, ale občas potřebuji něco sesmolit, proto se ptám. Našel jsem spoustu programů, ale nevím, co si mám vybrat. Dosud jsem to dělal v nějaké trial verzi programu Babarosa GIF Animator, ale nevím jestli je to ta nejlepší volba. Taky se mi dost často zhorší hodně kvalita. Máte někdo nějaké tip na dobrý, nejlépe free program?

Uvítám i třeba nějaké návody. Vím, že můžu googlit, ale je toho moc a zase tak se v tom nevyznám, proto se ptám. Šlo by to třeba dělat v GIMPu?

Do přílohy dávám malý banner, líbí se mi, že je to gif a vypadá to pěkně... Mám takové bannery i radši než ty ve formátu flash...

Díky.

PS: Uvítám teda i nějaké tutorialy, jak na to a tak. Chtěl bych se naučit dělat pěkný bannery, abych občas něco mohl vytvořit pro klienty, co si u mě kupují reklamu.

Přílohy

imo3.gif
ukázka hezkého GIF banneru
imo3.gif (67.81 KiB) Zobrazeno 12491 krát

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Už si to moc nepamatuju ale v GIMPu jsem to dělal, dělalo se to stylem více vrstev a při exportu do gifu se zvolila možnost animace. Sice s tím asi moc dobře neuděláš efekty s rychlostí 30 snímků za sekungu ale snímek za sekundu s tím jde dobře.

-- 17. 07. 2012 21:55 --

Tady jsem našel návod http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1242
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
idp: Díky za tip, dávám reputaci.

Uvítám i tipy od dalších lidí... Jinak já se potřebuji v té grafice tak nějak celkově zdokonalit. Chci se naučit dobře vyřezávat objekty z fotek, aby to bylo pěkně vyhlazené atd. Lépe se naučit s vrstvami a obecně znát ty grafické finty a postupy. Občas se to prostě hodí. Rozhodně si nechci kupovat Photoshop, ale podle mě se dají dělat pěkné věci i v tom Gimpu a nebo třeba program Paint.NET se mi zdá dobrej. Na jednoduchý věci používám PhotoFiltre.

Uvítám cokoliv ohledně výuky v těchto nebo jiných programech. Můžou být i knížky, které vám třeba pomohly. Primárně mi jde o tu tvorbu GIF animací (přestože pár desítek jednoduchých bannerů už jsem udělal), ale chci se zdokonalit ve věcech ohledně grafiky.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Přesně tak. V Gimpu si stačí udělat jednotlivé snímky, celé to uložit a pak to vložit do jednoho obrázku formou vrstev a uložit jako .gif, přičemž zvolit možnost nastavení jako animaci.

A dříve, když jsem ještě nevěděl, co to Gimp je, jsem používal Barbarosu. V Malování jsem si udělal obrázky a naházel je to Barbarosy a zanimoval :)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Já používám SWISH. umí jak bitmap, tak vektor. Jednodužší než Macromedia Flash

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Mně stačí Easy GIF Animator

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Já pregeruji GIMP. Jsem s ním nadmíru spokojený.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Díky kluci za odpovědi, tak se asi začnu učit víc s tím Gimpem, našel jsem nějaké návody obecně na výuku v Gimpu, tak se do toho přes léto pustím. Ten Microsoft Gif Animator si stáhnu taky.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Podle mě je jedno v čem to děláš. Na samotné obrázky si vyber prostředí, které ti vyhovuje. Pak už stačí jen program, kam dané obrázky za sebou nahážeš a on ti je rozanimuje.

Třeba tohle jsem udělal v kreslení, když sjem se nudil :)
Obrázek
http://404m.com/bannery/anim1_125x125_full.gif (url, kdyby to webdeal nerozchodil)

PS: gif mám také radši než flash, ale je třeba si uvědomit, že zvládá max 256 barev. Což může u větších ploch vadit. Animace zvládá i png, které mělo být nástupcem gif, ale dodnes jej všechny prohlížeče nepodporují http://bradfordsherrill.com/web-design/animated-png/

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Já vždycky používal Zoner GIF Animátor ... obrázky jsem dělal třeba v malování (když jsem začínal) nebo v Gimpu či podobných programech, pak to naházel do Zonera, nastavil rámy a uložil. Dá se tam nastavit opravdu hodně věcí a přitom je to jednoduchý prográmek (nebo aspoň tehdá býval :D)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
tak jsem si teď střihnul výrobu menšího banneru...se to nezda, ale celkem narocne na cas :-)

Obrázek

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
tak jsem si teď střihnul výrobu menšího banneru...se to nezda, ale celkem narocne na cas :-)

Obrázek


v čem jsi ho dělal?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
no hlavně mě překvapilo kolik může mít gif snímků, takhle bych řekl že to je flash
dělat tohle pomocí vrstev v GIMPu si nedovedu představit :)
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Taky mě to zajímá... V jakým programu jsi to dělal? Vypadá to fakt parádně, taky bych si myslel, že to je flash :).

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Dělal jsem to v Swishu a je to puvodně flash překonvertovaný do gifu....je to trošku jako gif zlobí.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak já jsem si v Gimpu udělal jednoduchý baner na propagaci WebDealu, je pravda že Gimp je nejednodušší, nejdou v něm dělat ale tak dobré přechody atd, jako ve Photoshopu, nebo Fireworks. Tam je to ale mnohem složitější a je to dobrej žrout času.

Obrázek

Komu se baner líbí, může klidně používat.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se