Tvorba webu

Mike92
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 102
Registrace: 22.08.2013
Zdravím,

rád bych se vás zeptal, jak na svých webech řešíte komentáře k článkům. Momentálně mám nainstalované FB komentáře, ale ty zaprvé trochu brzdí načítání, za druhé nikdo moc nekomentuje (což tedy nemusí být problém tohoto řešení) a navíc nevím, jak dostat pár nejnovějších komentářů do sidebaru.

S čím máte nejlepší zkušenosti vy a co byste doporučili k rozhýbání diskuse pod články, popřípadě vidíte v tom nějaký přínos či to akorát přidělá práci s moderováním příspěvků?

Wales
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 113
Registrace: 30.01.2012
Využíváte nějaký redakční systém?

FakeGameCZ
WD Trader: 3.67/5

Příspěvky: 57
Registrace: 01.09.2013
Predpokladám že WordPress. Najlepšie riešenie je zrejme Disqus.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Částečně jsem se tomuto tématu věnoval zde - Používat fb komentáře?

1) Určitě nevyužívej Fb komentáře nebo jiné komentáře, kde je potřeba se registrovat. Lidé se neradi registrují natož jenom kvůli komentáři. Většinou zadávají i smyšlený email. Prostě chtějí mít své soukromí.
2) Jak jsem psal v bodě 1 lidé většinou nemají potřebu komentovat. Tak že tvým úkolem je tu potřebu vzbudit. Třeba nějakou otázkou nebo neobvyklím postojem
3) Když použiješ komentáře, které jsou přímo ve wordpressu, tak si nejnovější komentáře jednoduše můžeš dát kamkoliv do šablony

Pro mě jsou tedy jasnou volbou komentáře, které jsou v samotném wordpressu.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Mike92
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 102
Registrace: 22.08.2013
Ano, jde o Wordpress ;)

O Disqus jsem už také přemýšlel.

U těch wordpress komentářů je vložení do sidebaru jasné. Nicméně ještě by mě zajímalo, co si myslíte o tom užitku komentářů.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Komentáře jsou jistě ku prospěchu. Díky spam pluginu,který ti spam vyhodí budeš moderovat jen komentáře od lidí.
Tak že moderování bych se nebál, tolika komentářů nezískáš.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Mike92
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 102
Registrace: 22.08.2013
Máte nějaký jednoduchý tip, jak vytáhnout facebookové komentáře a nasypat je do Disquis?

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Doporučuji Disqus, jsou na to hezké pluginy dá se to fain moderovat a nebrzdí to web ( s jistou mírou tolerance).
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Také bych asi doporučil Disqus, pokud však řešíš aktivitu v komentářích, zaměř se na návštěvnost. Jinak se komentářů nedočkáš, popř. trošku "zahejtuj", někdo se možná chytne. Zkus téma formulovat tak, aby akci vyvolalo samo. Aktivní negace, popřípadě vychválení výrobku, služby. Řešení aktuálního problému, stavu, změny a dalších věcech, které vyburcují k aktivitě.

Mike92
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 102
Registrace: 22.08.2013
Tak jsem nakonec sáhl po Disqus. Jenže po přechodu na HTTPS to po přesměrování začalo zlobit, komentáře se sesypaly do jednoho vlákna. Tak jsem vyexportoval zálohu a celé to smáznul a nahodil znovu. Jenže k mému překvapení jsem zjistil, že zálohu nejde opět importovat! Prý slouží pouze jako záloha! Cože?! K čemu je mi záloha, kterou nejde nikam importovat? :D Bohužel jsem si té poznámky všiml pozdě.

Nicméně nevíte, co s tím. Našel jsem na internetu nějaké skripty (http://jaredhobbs.bitbucket.org/pyhacke ... isqus-wxr/), které by to měli zvládnout přes příkazový řádek, ale to se mi nepodařilo.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Mike92
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 102
Registrace: 22.08.2013
Nasazené to bylo jen velmi krátce, takže efekt můžu jen těžko hodnotit. Nicméně až na tuhle blbinu jsem s Disqus spokojený a čistě uživatelsky mi přijde přívětivější než Wordpress komentáře.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Disqus nemám jako uživatel rád a už vůbec ne, pokud si vynucuje registraci. Prostě se nemíním registrovat do další služby, která s mými údaji dělá čert ví co. Jinak je to jako vždy služba třetí strany = možné problémy. Disqus poslední dobou testuje vkládání reklamy, což jistě všechny jeho uživatele náramně potěšilo. Osobně používám přímo Wordpress komenty, po zaběhnutí blacklistu to není nijak hrozné ani bez různých anti-spam pluginů.

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Nejjednoduší řešení jsou Wordpress komentáře, nicméně přeci jen to není ono. Co se týče "sociálních" komentářů, tak jsem zkoušel oboje jak FB tak i Disqus a nakonec jsem zůstal u druhého jmenovaného. Na můj vkus FB komentáře až moc brzdí web.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

Mike92
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 102
Registrace: 22.08.2013
Děkuji za vaše názory, nicméně jde mi spíše o zodpovězení této otázky :D

Mike92 píše:
Tak jsem nakonec sáhl po Disqus. Jenže po přechodu na HTTPS to po přesměrování začalo zlobit, komentáře se sesypaly do jednoho vlákna. Tak jsem vyexportoval zálohu a celé to smáznul a nahodil znovu. Jenže k mému překvapení jsem zjistil, že zálohu nejde opět importovat! Prý slouží pouze jako záloha! Cože?! K čemu je mi záloha, kterou nejde nikam importovat? :D Bohužel jsem si té poznámky všiml pozdě.

Nicméně nevíte, co s tím. Našel jsem na internetu nějaké skripty (http://jaredhobbs.bitbucket.org/pyhacke ... isqus-wxr/), které by to měli zvládnout přes příkazový řádek, ale to se mi nepodařilo.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Klasické WP komentáře jsou OK. Třetí strana je vždy jen půl.

Mike92
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 102
Registrace: 22.08.2013
Sakra, vy mě snad přesvědčíte! :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se