Finance a účetnictví

Luxato
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 46
Registrace: 01.12.2010
Zdravím všetkých,

v budúcnosti neplánujem byť platca DPH, ale rád by som na svojich weboch používal reklamné systémy ako Adsence, Heureka alebo Etarget.
Dalo by sa to nejako obísť? Napríklad, že by som to cez niekoho mal alebo by som mal v tých frimách účty na seba a po dosiahnutí výplatného minima by mi to niekto za províziu odfakturoval. Dalo by sa to tak, prípadne bol by niekto ochotní to spraviť?

Ďakujem

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Urcite se najde nekdo, kdo ti to prefakturuje za provizi. Staci si dat inzerat do poptavek a nekdo se ozve.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No není to tak úplně jednoduché, například v případě adsense musíš najít někoho, kdo jako plátce adsense používá a na web nasadit jeho kódy. On ti pak za provizi bude přefakturovávat výdělky z adsense. Pozor ale, musíš si najít někoho ze Slovenska, pokud to bude někdo z Čech, jsi tam kde jsi byl a první přefakturace pro tebe bude znamenat registraci k DPH. Není možné, aby si si založil účet adsense na sebe, ale peníze se fakturovali na někoho jiného. Nevím přesně jak je to u dalších systémů, tuším ale že Etarget bys mohl používat i jako neplátce, mají sídlo někde v prdelovicích a tuším že je tam vyjímka co se DPH týká, to si ale zjisti, dá se to najít.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Luxato
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 46
Registrace: 01.12.2010
Nedávno som na webtrhu videl poptávku človeka, ktorý má účet na seba a chce to vyfakturovať na niekoho iného.
Podla toho čo napísal freez , to ten človek robí nesprávne a musí sa stať plátcom DPH?

link na wt
webtrh.cz/186739-odmena-1000-prepsani-uctu-adwords

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ano přesně tak, jemu už nepomůže ani svěcená voda, použil službu AdWords a tak se automaticky stal plátcem DPH. Podle mě už mu není pomoci a není způsob jak by se ten jeho účet, který pravděpodobně dobil částkou 1000 kč nějak dal přefakturovat. Není mi ale dost jasné, jak mohl AdWords používat, když se do systému musí zadat DIČ. Jestli tam napsal svoje CZ......... tak se může jenom modlit, aby se někdo nehrabal v souhrnném hlášení a možná na něj nepřijdou. Nepíše ale detaily a tak jsou to spíše spekulace. Měl si před použitím služby najít někoho kdo je plátce a používá AdWords, on by mu dal přístup a pak by nechal dobít jen jeho účet, teď je podle mě už pozdě.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
DIČ mohl zadat, ma ho kazdy podnikatel. Rozdil je, ze pokud nejsi platce DPH, tak ho vyuzivas pouze pri komunikaci s financakem. Vim, ze DIČ pozaduje i Sklik, ackoliv se nemusis stat platcem DPH.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ano to je v pořádku, pokud ho ale zadal, o to dříve ho najdou. Otázka je, jestli tam zadal své a nebo tam prostě něco nabastlil. Jak píšu výše, neznáme detaily. A u Skliku se zadává DIČ jenom v případě že jsi plátce, jinak ho tam mít nemusíš, pokud se tedy neregistruješ jako právnická, nebo fyzická osoba podnikatel. Mají to tam kvůli fakturaci, aby to správně generovalo fakturační údaje.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Sklik mel u kolonky DIC vykricnik, takze jsem myslel, ze se musim stat platcem a proto jsem se drive neregistroval. Az dnes, ted cekam na schvaleni (viz vlakno marketing/sklik-jak-dlouho-vam-schvalili-web-t3140.html)

Jsem zvedavy, jestli mi to hodi aspon par kacek denne :D

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Mám pocit, že někdo veřejně nabízel podobné služby pro neplátce DPH pro služby které plátcovství vyžadovaly.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ano pár lidí to dělá a služby pro plátce poskytují přes svůj účet za menší provizi, já osobně bych měl strach z toho, že neuhlídám některý z webů a zabanují mi celý účet, proto bych to nikdy nedělal. Dobře to vyřešil například provozovatel affiliate sítě CJ.com kde je možnost i pro neplátce se zaregistrovat pod účet VIVNETworks jakožto českého správce sítě CJ.com to byl myslím si velmi dobrý tah.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se