Finance a účetnictví

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Chtěl bych se zeptat těch, co si vedou účetnictví na trochu vyšší úrovni a jenom neodečítají výdaje od zisků na kalkulačce. Účetnictví samo o sobě je docela složitá věda a naučit se mu je těžké.

Jak jste se to naučili vy? Navštívili jste nějaké kurzy nebo někoho, kdo vás to naučil? Nebo samostudiem?

Já si třeba všiml kurzů na pracovním úřadě...

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Já naštěstí nijak, vede mi to žena a ta byla na kurzu od UP

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak já si účetnictví vedu sám, pomáhá mi v tom mamina, která v tom umí dobře plavat a navíc má známou na finančáku. Občas mi pomůže i otecko, kterej vystudoval ekonomku, takže pohoda :D A co se daní týče, ty mi bude zpracovávat ona mamčina známá z finančáku, takže se nebojím :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
zatial nijak, ale plánujem sa zúčastniť na nejakom kurze..

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Tak já se ještě nevyjádřil. Účetnictví se chci naučit sám co nejlépe. Zatím jsem v tom ale začátečník. S daněmi a s ostatními formalitami mi naštěstí pomůže teta, učitelka na střední ekonomické škole, co dříve učila na vysoké. Tak to snad nějak dáme dohromady a nezavřou nás :D

zdenicka113
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 09.03.2012
Ve škole jsem měla účetnictví 4 roky a maturovala jsem z něho, ale stále nevštěvuji různé doplňovací kurzy, protože se zákony a všechno pořád mění, kdo se v tom má orientovat?

tom212b
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 15.06.2012
4 roky na škole + rodinná firma přes učetnictví a poradenství. Takže účto kam se podívám. :D
půjčka před výplatou jedna z možností vyřešit své finance nebo i sms půjčka může pomoct

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Doporučuji jít na jeden kurz a pak už si vše doplňovat z internetu, protože jak se to mění je děs a hrůza!

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Já mám sousedku o 3 patra níže, docházel jsem k ní na zaškolení a teď vše v pohodě a ona mi to účto vede. Také jsem byl na několika školeních a srazech, kde se to probíralo. Sám jsem chtěl vědět co a jak to obnáší v rámci sebevzdělávání. Určitě doporučuji znát alespoň základy.

davidd85
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 27.12.2012
Já jsem absolvoval kurz přes úřad práce, ale nemohu říci, že bych z toho něco pochytil. Možná to bylo tím, že nám kurz zkrátili ze tří měsíců na jeden a za tak krátkou dobu se to prostě naučit nedá.
Ferratum půjčka je rychlý přístup k financím pro každého.

Y2K.bug
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 86
Registrace: 23.02.2012
Od začátku účetní, je to tak složitá problematika, že těch pár tisíc ročně se mi v tom ušetřeném čase vrátí desetinásobně. A stejně tak možná pokuta v řádech stovek tisíc, kdybych něco zaúčtoval špatně za to nestojí.
Náš AffilBox umožňuje komukoliv rychle spustit affliate program pro svůj e-shop či projekt.
Podívejte se také na můj blog.
 Jaký byl rok 2023

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Já mám z finančního účetnictví dvě zkoušky na VŠ, takže nějaký přehled mám a v jednu dobu jsem byl i dost nabušenej :). Jenže ono z toho člověk vypadne, když to nedělá každý den, takže jsem toho už asi spoustu zapomněl. Navíc tam je tolik věcí, že to vážně není jen tak. Nicméně, řekl bych, že většina z nás tady vede pouze daňovou evidenci, případně i evidenci DPH, takže se nás účetnictví (myšleno podvojné účetnictví) vlastně netýká a můžeme být happy :). Daňová evidence je totiž podstatně jednodušší.

Jinak si moc dobře pamatuju na ty doby na VŠ, kdy jsem říkal, proč to kurňa musí být tak složité. Takové ty věci jako časové rozlišení nákladů, výdajů, výnosů a příjmů a další parádičky, to bylo něco... Nebyla a není to zrovna moje oblíbená činnost... Kdybych měl vlastní s.r.o., tak bych si na to snad i někoho najal, než se s tím patlat sám :D. Ale taky záleží, v jakém oboru člověk dělá a dnešní účetní programy dokážou věci hodně usnadnit.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
To já mám na vše účetní, ale tohle téma mi přípomělo příhodu z VŠ - Zapsal jsem si předmět ÚČETNICTVÍ 1 (logicky 1, abych začal od začátku) - bylo mi divné, že to na fakultě ekonomické mají až v letním semestru, ale co, jsou tam všeobecně divný -> přijdu na první cvičení a ta bába tam "Tak předpokládám, že jste z ekonomickch škol, nebo jste měli předmět základy účetnictví..." Šel jsem asi na 2 cvičení a absolutně jsem netušil která bije, tak jsem to vzdal.. Ani ty ženský tam za to nestáli... A od té doby se už ani nesnažím.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Účetnictví přenechávám účetní, jak psal Mário (Y2K.bug) je to tak komplexní věc, že se to nevyplatí. Už jsem s účetní řešil spoustu věcí a často mě upozornila na věci, které by mě nenapadly.
Ale znát základy účetnictví se určitě hodí a pokud má člověk pár faktur ročně tak to zvládne svépomocí.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
janKali píše:
To já mám na vše účetní, ale tohle téma mi přípomělo příhodu z VŠ - Zapsal jsem si předmět ÚČETNICTVÍ 1 (logicky 1, abych začal od začátku) - bylo mi divné, že to na fakultě ekonomické mají až v letním semestru, ale co, jsou tam všeobecně divný -> přijdu na první cvičení a ta bába tam "Tak předpokládám, že jste z ekonomickch škol, nebo jste měli předmět základy účetnictví..." Šel jsem asi na 2 cvičení a absolutně jsem netušil která bije, tak jsem to vzdal.. Ani ty ženský tam za to nestáli... A od té doby se už ani nesnažím.


Hele na ZCU sis mel zapsat predmet Zaklady ucetnictvi (ZUC), ktery se vyucuje v zimaku a je pro uplne zacatecniky. Zapsal jsem si to a uspesne splnil, ale vim, ze to neni nic pro mne. Je zbytecne se to ucit. Radsi si nekoho najmout a mit o starost mene. Stejne pokud se tomu nebude clovek venovat kazdy den, tak si nebude jisty a bude shanet pomoc u ucetniho.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Pokud jde jen o daňovou evidenci spojenou s evidencí DPH, tak to se dá velmi slušně obstarat s účetním programem. Pokud jde o S.R.O. a podvojné účetnictví, tam už to bez účetní moc dobře nejde, je tam toho moc na hlídání.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Ano, sro toho má více na starosti. Ale pokud to účetní dělá denně, tak to pro ni není takový problém navíc. Dělat si to účetnictví ve firmě člověk sám, tak nemá čas na to pracovat.

Krcmic.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 62
Registrace: 05.04.2012
janKali píše:
To já mám na vše účetní, ale tohle téma mi přípomělo příhodu z VŠ - Zapsal jsem si předmět ÚČETNICTVÍ 1 (logicky 1, abych začal od začátku) - bylo mi divné, že to na fakultě ekonomické mají až v letním semestru, ale co, jsou tam všeobecně divný -> přijdu na první cvičení a ta bába tam "Tak předpokládám, že jste z ekonomickch škol, nebo jste měli předmět základy účetnictví..." Šel jsem asi na 2 cvičení a absolutně jsem netušil která bije, tak jsem to vzdal.. Ani ty ženský tam za to nestáli... A od té doby se už ani nesnažím.


Co to bylo za školu? Já jen, jestli jsme nechodili na tu samou :-)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Krcmic.cz - Chodil jsem na FEL ZČU, ale ucetnictvi 1 bylo na FEK. Ono v Plzni se na moc jiných škol (vysokých) ani chodit nedá, mimo pobočky UK.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Ja se to odmitl ucit ... zaplatpanbuh za znamy ...

.. ono je jedna vec se to naucit, a druha vec je delat to spravne. Nekdy se v zivote namane situace, ktera se da dat do odpoctu z dani, ale clovek to nevi, tak to neda ... a chyby v DAP se moc taky nevyplaci.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Za prvé mi pár tisíc za rok nestojí za rizika a ztracený čas. Za druhé je to natolik komplexní záležitost, která se navíc neustále mění, že nemá smysl to řešit. Základy člověk pochytí od účetní, ale řešit například fakturaci DPH v rámci EU a mraky výjimek, to je často na infarkt. Dám to účetní, ještě to zkontroluje její kolegyně daňová poradkyně a je svatý pokoj. A hlavně na FÚ moc dobře ví, že s daňovým poradcem se hádat nebudou. Zato kdybych to donesl já, tak by se v tom zaručeně šťourali...

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Účetnictví je tak komplexní a díky našim zákonodárcům tak často pozměňované (i víckrát během roku), že pokud se tím neživíš, nemá smysl do toho pronikat do úplné hloubky. Základní principy se dají docela rozumně naučit nebo nechat vysvětlit od účetního, daňového poradce, na přednáškách VŠ apod. Ale stejně nemá smysl si to pak vést sám, protože dobrý účetní ti ve výsledku ušetří. Každý rok se mění papíry, podmínky, daňové výhody na tohleto nebo támhleto. Zákony jdou občas výkladem proti sobě, takže pak se postupuje podle nařízení nebo doporučení FÚ apod. o kterém nebudeš ani tušit pokud neodebíráš účetní novinky (placené), nestuduješ pravidelně účetní zákony a pozměňovací nařízení. Bohužel místo jednoduchého a pochopitelného systému máme "vlády odborníků", kteří vymýšlejí takové báječnosti, že z toho zůstává rozum stát.

Mě dělá účto manželka, ale ta je profík a stejně některé speciality mého internetového podnikání často řešíme ještě s dalšími účetními, abychom došli k nějakému řešení.

Pokud se to chceš naučit, zkus klidně nějaké kurzy, ale počítej s tím, že jak se to naučíš, tak pak musíš chodit každý rok na pár placených školení pro účetní, kupovat si zákony s dost detailně je studovat, sledovat nařízení a změny a to jen aby jsi zůstal v obraze.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se