Finance a účetnictví

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Dnes mě Drago upozornil na jednu změnu, která přijde od 1.1.2015.
Protože je to celkem zásadní věc a sám jsem o ní slyšel až dnes prvně, tak jsem zjišťoval víc.

Články, které se tomuto tématu věnují:
http://404m.com/2014/12/04/mini-one-sto ... na-sranda/
http://www.golan.cz/novinky/vysvetleni- ... %E2%80%9C/

Ve své podstatě jde jen o jeden formulář za jedno čtvrtletí. Horší je ale to, že člověk bude muset hlídat DPH ve všech státech EU a při vystavení faktury vybírat správnou hodnotu DPH + si hlídat nově příchozí a odchozí státy v EU a s nimi i jejich DPH.

To samozřejmě není zase tak složité, tyto informace si lze jednodušše zjistit třeba zde:
http://www.ucetnikavarna.cz/uzitecne-ta ... zemich-eu/

Ale už je to další věc, kterou si člověk bude muset hlídat.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Bože to je zase průjem :-(

Já jsem před nějakým cca rokem kupoval u zahraniční firmy soft. a oni už tehdy měli něco podobného, podle toho jakou si zadával adresu se měnila DPH a samozřejmě také koncová cena. Největší problém tu vidím v tom, jak tohle chce stát hlídat, jak bude podnikatel hlídat pravdivost údajů a hlavně ty rozdíly v ceně dle toho z které země je zákazník. Když nad tím teď tak přemýšlím, nějak si to nedovedu v praxi představit, zvláště jak píše Drago ve spojení s platbou přes PayPal a podobně. Jediná "výhoda" že pro služby které člověk fakturuje firmě se nic nemění.

Poslední dobou mě to papírování začíná pěkně kakat, no a chystaná třešnička na dortu v podobě toho měsíčního prohlášení pro plátce DPH to je taky magorárna. Asi budu muset provést nějakou podnikatelskou transformaci :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Tou transformací myslíš nejlépe na Kajmanské ostrovy, ne? :-D

To co poslední roky předvádí mě také už dost štve. Přitom člověk chce "jenom" podnikat.
Těch problémů co mě k tomu napadají je spousta. Navíc proč se to musíme dozvědět necelý měsíc dopředu? Proč to není známo 2 roky dopředu? Zase jako každým rokem se to člověk dozví nejlépe kolem Vánoc, kdy má člověk jiné starosti. To prostě nepochopím, státu přinášíme peníze a on na nás z vysoka sere.

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Dobrý opruz, sic tentokrát za to nemůže naše vládá ale to neznamená že je to v pohodě.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Hlavně na FÚ i MOSS ještě nejmíň půl roku nebude nikdo vědět co s tím, zato pokuty budou sázet jako o závod. Prostě zoufalství nad zoufalství a ano, i naši politici za to můžou. V jiných zemích EU není vynucené plátcovství bez ohledu na obrat, ani identifikovaná osoba. To je zas česká specialita, kdy buzerují živnostníky s maximálně pár stovkami tisíc obratu za rok k vedení daňových papírů a DPH.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se