Finance a účetnictví

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Zaujal mě jeden konstruktivní dotaz na nejmenovaném herní serveru a docela by to zajímalo i mě, jak se na toto dívá finanční úřad s pohledu odpisů.
Pro představu, mám web kde uveřejňuji recenze nových her a následně realizuji prodej přes eshop a teď otázka, nové hry musím nakupovat abych je mohl hrát a recenzovat (nebo někdo z redakce) jak na nákup her pro redakci webu o hrách?
Je ten nákup hry daňově uznatelným nákladem?
Dá se dát dph ze hry do odpisu?

Díky za podnětné komenty.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Obecně platí, že daňově uznatelný výdaj je takový výdaj, který slouží k dosažení a udržení zisku. Takže pokud nákup hry je nutný pro to, abys ji mohl otestovat a udělat recenzi za kterou dostaneš zaplaceno, tak ano, je to daňově uznatelný výdaj. Ovšem ty příjmy by měly být určitě větší než výdaje, protože když by výdaje byly pořád vyšší, bylo by evidentní, že neslouží k dosažení a udržení příjmů (zisků)

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Otakar Pěnkava píše:
Obecně platí, že daňově uznatelný výdaj je takový výdaj, který slouží k dosažení a udržení zisku. Takže pokud nákup hry je nutný pro to, abys ji mohl otestovat a udělat recenzi za kterou dostaneš zaplaceno, tak ano, je to daňově uznatelný výdaj. Ovšem ty příjmy by měly být určitě větší než výdaje, protože když by výdaje byly pořád vyšší, bylo by evidentní, že neslouží k dosažení a udržení příjmů (zisků)


Nejsem na danou problematiku odborník, ale chápu to úplně stejně

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já jsem si myslel že by to tak asi mělo být a hlavně že když nebude člověk očividně dělat z úředníků FÚ voly a nebude mít každý měsíc vratku na DPH jako prase, tak to asi půjde :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se